LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
16.Lukášek 10878
17.Melen 10832
18.Pail 10806
Bouldry:
16.Chejn 9950
17.Břicháček 9903
18.Košťál 9900
Hory:
21.Hess 3293
22.Verner 3138
23. 2948

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5704 lezců
1140012 cest
Nové přelezy:
Vía Del Fu 7b+
Špička Led 8B
Waliserne 7b+
Der Bewegt 9+
Booz 7c
Kudlanka 10+
Úsměv 7C
Protisměr 7C
Bangladéš 10-
Cole Young 8A+

Stěny
BASE CAMP BAR - Přerov
Le Blok - Ostrava 1
ZŠ Planá - Planá

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point Liberec - Liberec 1
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Psovský údolí

Skály na jaro

Včera jsme zašli ztejrat prsty do našeho oblíbeného Psovskýho údolí.



Oblast Psovský údolí na Plzeňsku je ideálním terénem na jarní rozlezení, nejsou totiž ještě vzrostlé kopřivy a slunce se pěkně svítí přes neolistěné stromy.

Když jsme přišli ke stěnám, čekalo nás nemilé překvapení. Stěny se nachází v malebném koutu na břehu řeky Berounky, mezi vzrostlými stromy (olšemi a duby). A s těmito stromy udělal krátký proces bobr, nebo spíš bobří rodinka, která jich dobrých deset sundala a to tak nešťastně, že stromy napadaly na lezecké stěny, případně jsou nestabilně navěšeny na okolní stromy.


Ukázkově překousaný strom

foto by © JirkaS



Stromy napadané na skály

foto by © JirkaS


Nevím, jak se na podobné řádění dívají ochranáři, ale já bych bobrovi přál tohle.

Pomsta bobrovi



Pelda v cestě Poslední štěk,
7+

foto by © JirkaS



Pelda v cestě Fík, 7+

foto by © JirkaS



Zdroje:

Více zde Průvodce na Psovský údolí

JirkaS   [úpravy] 09:54 11.04.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 !10:02:06 11.04.2017
bobr se neptá, bobr hryže!
honza k.odpovědět 

 Bomber10:37:39 11.04.2017
Sranda je, že tyhle stromy bobr sejme, aniž by z nich cokoli pozřel. On si jen pokácí pro něj neatraktivní stromy a až se v určitém časovém horizontu vrátí, tak tam poroste to, co žere. Bobr si přizpůsobuje své prostředí k obrazu svému a je to po člověku jediný živočich, jehož stavby jsou viditelné z vesmíru. Na mapy.cz lze z leteckých snímků snadno najít, kde nyní bobr má v ČR své hráze. Vlastně nám pomáhá vracet vodu do přírody. Pak také někdy už nepomáhá, to když se dostane moc blízko k člověku, třeba že prohrabe hráz rybníka, pokácí chráněné stromy v parcích a ve městech. Stromy načaté bobry dost často dokácí pracovníci povodí. V Plzni bobr trvale nežije, jen si vždycky cestou připraví ekosystém, aby mu tam vyrostlo žrádlo. Záhadné jen je, jak překonává vysoký jez na Radbuze u Americké ul., to bych někdy rád viděl :-)
Bídaodpovědět 
 Re: Bomber11:34:59 11.04.2017
zabij bobra, zachráníš strom! a ted si vyber, co je pro přírodu důležitější :D nemá predátora a lidi ho ted chrání...asi bude na čase regulovat stavy...
honza k.odpovědět 
  Re: Bomber11:55:21 11.04.2017
To samé vydra.
odpovědět 
   Re: Bomber12:06:18 11.04.2017
...a kanci
...a na Slovensku medvědi
odpovědět 
  Re: Bomber12:10:42 11.04.2017
A který predátor lovil bobra?
Bídaodpovědět 
   Re: Bomber13:13:04 11.04.2017
vlk ho lovil..když tu byl
hodpovědět 
  Re: Bomber13:58:26 11.04.2017
Lidem vadi, protoze stejne jako oni uzpusobuje krajinu k obrazu svemu a ten obraz je dosti v rozporu s lidskou predstavou o hospodarskem vyuziti krajiny.

Premnozeni bych se nebal. Bobri tvori kolonie a jiste pravidlo tech kolonie "maly pocet na velke plose".
odpovědět 
   Re: Bomber16:27:05 11.04.2017
není problém přemnožení, ale vyšší výskyt vůbec, kterej zdevastuje porostlý břehy kolem potoků,řek...zničí stromy, co tam rostly léta. je načase aby se vrátil vlk :D
hodpovědět 
    Re: Bomber17:11:20 11.04.2017
A na území bývalého SSSR dokonce bobři prokusují lidem stehenní tepny :-D
Bídaodpovědět 
     Re: Bomber23:29:42 11.04.2017
Já teda mám bobři rád, ale jak mi šáhnou na lezení... A byli to vůbec bobři? Nechystá tam spíš někdo udělat novou stěnu?
Jéňaodpovědět 
      Re: Bomber23:34:11 11.04.2017
Já mám taky bobři rád ( musí být mladý) a z kůže čepici.
Steveodpovědět 

 Save12:33:46 11.04.2017
Save a Tree! Eat a Beaver!! ;-)
Z*odpovědět 

 Foto dne:

Božská hrana, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (182078)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Inteligentní Service 5+ Skály U Svobodova Mlýna
Cesta Stejných Kroků 5+ Skály U Svobodova Mlýna
Potůček 4+ Skály U Svobodova Mlýna
Ščarka II 6C Sklárna Sever
Schartenwand Verschneidung 4- Berchtesgadenské Alpy
Nově komentované:
Action Directe 11 Frankenjura
Dívčí Sen 7 Jevišovice
Past Na Turisty VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
MaZorka 7- Bořeň
Vzdor 7C+ tr Vyhlídková Skála

 Nově v diskusi:
Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru | Ach jo. |

 Nové komentáře:
Re: Stojí to za prd | Re: Zaver z diskuse | Re: Stojí to za prd | Stojí to za prd | Best of Rosta | Re: Mega | Re: jen kvičte | Re: Zaver z diskuse | Re: dron? | Re: dron? |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (55)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (6)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (5)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Moon 2017 | Pozemek na Labsky Stráni | Prace + lezení Arco | Mammut Kento Mountain High GTX | Lezečky Scarpa Arpia 42 | Boty Salewa crow gtx | Horolezecké boty La Sportiva Trango Cube GTX | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1312 
 Ne 
 1275 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.