Lavina ve Vysokých Tatrách zasáhla včera tři skialpinisty, kteří vystupovali žlabem z Mlynické doliny směrem na Predné Solisko. Po pádu laviny nebyli zasypaní, ale všichni utrpěli různá poranění. Informovala o tom slovenská horská služba, která je dopravila do nemocnice.
Zde je práva horské služby k záasahu:
"Dňa 14. 3. 2021 krátko po obede prijala Horská záchranná služba informáciu o páde lavíny vo Vysokých Tatrách. Lavínu odtrhli traja skialpinisti (dvaja muži a jedna žena), ktorí vystupovali žľabom z Mlynickej doliny smerom na Predné Solisko. Po páde lavíny neboli zasypaní, ale všetci utrpeli rôzne poranenia. Horskí záchranári požiadali okamžite o súčinnosť posádku VZZS z Popradu, ktorá na mieste nehody vysadila pri zranených postupne troch záchranárov HZS spoločne s lekárom VZZS. Na Štrbské pleso bola zároveň vyslaná posádka RLP, RZP a tiež druhá skupina záchranárov HZS, ktorá by v prípade potreby pokračovala na miesto nehody pozemne.
Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti bol z miesta nehody na Štrbské pleso letecky evakuovaný prvý zranený s podozrením na zlomeninu stehennej kosti a úrazom hrudníka. Ako druhý bol z terénu evakuovaný muž s poranením hlavy a mnohými povrchovými odreninami. Zo Štrbského plesa bol prvý skialpinista letecky dopravený do nemocnice v Poprade, druhý pokračoval do nemocnice s posádkou RLP. Po odovzdaní pacienta a dotankovaní paliva sa vrtuľník vrátil do Mlynickej doliny, evakuáciu poslednej zranenej osoby za pomoci leteckej techniky však nebolo možné uskutočniť pre rýchle zhoršenie počasia. Horskí záchranári, ktorí ostali pri pacientke, začali s prípravami na pozemný transport. Spoločne s druhou skupinou záchranárov transportovali najľahšie zranenú skialpinistku na Štrbské pleso. Tu bola odovzdaná do starostlivosti posádky RZP, s ktorou pokračovala do nemocnice. Záchranári HZS sa následne vrátili na základňu, kde bola záchranná akcia ukončená."
většina pacientů ve vážném stavu je silně obézních (primář JIP o tom řekl, že COVID je obezitologie v praxi), jen všichni seďte doma na zadku a žerte, v nemocnicích je místa dost
Jsem obezni jezdim +5000 km rocne na kole + bezky, skialpy, ,beh, lysa hors nahoru chuze dolu beh, lezeni, voda,... jen o jidle a valeni to asi nebude.
Prepáč ale osobne poznám 5 ludí ktorý skončili v nemocnici a osobne sa už lúčili z blízkymi. Naštastie to dali, ale väčšina z nich má vážne následky. Ani jeden z nich nie je obézny. Jeden výborne lezie a ma 41 rokov. A ani jeden z nich nie je starší ako 65rokov. Takže, tvoj koment je mimo realitu a ak si myslíš, že si mladý a športovec a preto ti nič nehrozí tak ti prajem veľa štastia aby ti to vyšlo. Hold gény máme každy iné a každý to znáša inak. V podstate tvoj koment uráža ľudí ktorý toto trápenie nedali. Skús do budúcna radšej držať hubu. Lebo nikomu si tým nepomohol a hlavne kvôli takým ako si ty sa tu v tom stále všetci tápame.
Tak jistě, ono je to krapet složitější, ale onen komentář anonyma výše, zas tak mimo mísu není.
Z mého okolí měli nejtěžší průběh COVIDu zpravidla ti nejobéznější. Ti mladšího věku s větší nadváhou na tom byli obvykle hůře než hubení sedmdesátníci bez nadváhy (pokud do hry nevstoupila ještě nějaká ta chemoška a pod.).
Což samozřejmě není žádný reprezentativní vzorek.
Ale pokud třebas taková přednostka pneumologické kliniky Thomayerovy nemocnice Martina Vašáková říká, že významným rizikovým faktorem pro těžší průběh je také obezita
„Nemusí to být nic extrémního, často jsou to takzvaně normální Češi středního věku. Bříško u mužů i žen je významným rizikem,“ ,
to, čo píšeš, si protirečí. Čísla hovoria ( a aj pri jednej veľkej nemocnici je to stále kúzlo malých čísel) nie dojmológia.
A hlavný problém je, že v ČR je 9,5 mio odborníkov na pandémiu.
studie lékařů z nemocnice v severofrancouzském městě Lille uvádí, že ze 124 pacientů s covid-19, přijatých na tamní jednotku intenzivní péče, téměř 48 procent trpělo obezitou, dalších 28 procent pak těžkou obezitou
...
„Obezita je z hlediska hospitalizace důležitější než to, že máte vysoký krevní tlak nebo cukrovku, přestože se často vyskytují společně. A je mnohem důležitější než koronární onemocnění nebo rakovina či nemoc ledvin, ale dokonce i plicní onemocnění,“
https://www.nytimes.com/ 2020/04/16/health/coronavirus-obesity-higher-risk.html
KuVa..uvědomte si,že jste na stránkách extrémních sportů,extrémně smýšlejících lidi...reálný život průměrného občana se odvíjí trochu jinak..😃😃😃😃
Důsledky toho, že už tak mizerně se hýbající populace a mládež je nalepená u telefonů a televizí, tak ty teprve budou srat za to... zlomeniny u deti, ktery se uz neumi hybat a bezny prolizacky jsou pro ne hotovy adrenalinovy park, rozkydli dospeli, protoze fitka a skupinovky sou zavreny a gauc s bednou je pohodlnejsi nez jogamatka...bo vrchnost omezuje pohyb jak se da...
lidi, chodte do hor, ale s respektem, proste jako vzdycky. nic novyho. malokdo si jde do hor pro pruser, tak vy oststni neremcejte.