Společnost Baracka Obamy chystá pro Netflix film o Tenzingovi
Film o životě Tenzinga Norgaye, který v roce 1953 vystoupil s Edmundem Hillarym poprvé na Mount Everest, se chystá pro internetovou televizi Netflix natočit společnost amerického ex-prezidenta Baracka Obamy a jeho manželky Michelle.
Předlohou pro film má být životopisná kniha britského autora Eda Douglase "Tenzing: Hero of Everest" z roku 2003. Natáčení má vést australská režisérka Jennifer Peedom. Jejím zatím nejúspěšnějším je film Šerpa, dokumentární rekonstrukce výstupu na Mount Everest v roce 2014, během něhož zemřelo pod lavinou 16 nepálských Šerpů.
Produkční společnost Obamových Higher Ground Productions se s Netflixem před časem dohodla, že bude pro televizi produkovat seriály, ale také dokumentární a hrané filmy.
to se samozřejmě diskutovalo už tenkrát. kyslík, šerpové, vojensky řízená státní expedice (a skromným chudým soukromým expedicím byly předhazovány kyselé hrozny a byly obviňovány z komerce a zaprodání ušlechtilého sportu - viz expedice paralelně působící na nanga).
nutno poctivě dodat, že na výstup bez kyslíku a přiměřeně alpský styl si to pak počkalo dalších třicet let.
Bych to viděl spise na nějaký ten coming out, něco ve smyslu, že teď už to můžou oznámit. Taky je možný ze Edmund byl rasista a zlý otrokář, který chytře využil bezmocneho mistnaka a nakonec vyjde najevo, ze jediný kdo byl na vrcholu byl sherpa, který nedostal zaplaceno a Edmund ho navíc zneužíval ve stanu těsně pod vrcholem.
Tenzing je celkem v pohodě, jeho rasový původ je vyhovující, stačí když se bude hlásit k pohlaví 39 a na vrchocholu rozvine duhovou vlajku, zatne pěst a zvolá black lives matter.
Nojo, to bylo v době, kdy ještě byl svět v pořádku. Dnes může hrát královnu Viktorii mulatka, Ježíše černoch (a ne, nemyslim že Ježíš byl modrooký blonďák, byl to Žid), white lives doesn't matter je v pořádku, zatímco all lives matter je projevem bílého rasizmu, tak si z toho děláme prdel, protože jinak by jsme se museli rozbrečet.
Landa je pro mě pořád nácek, ale narozdíl od 90 let mě nyní více ohrožují internáckové.
V této době, kdy chybějí peníze na mnoha stranách, kdy krachují celá odvětví a lidé přicházejí o to, co budovali desítky let, přichází Ministerstvo školství ČR s plánem utratit více než 35 milionů korun za podporu genderové rovnosti ve vědě a školství. V této souvislosti mě napadá jediné možné vysvětlení, a sice že je potřeba najít uplatnění pro absolventky genderových studií.
Doktorce Smetáčkové-Moravcové zřejmě nevadí feminizace českého školství ani jeho závažnější problémy jako například kolísající kvalita on-line výuky, což je výbušný problém posledního roku. Paní doktorka chce se svým genderově nevyváženým týmem revidovat učebnice a vést tažení za jejich genderovou korektnost. To je prosím priorita Ministerstva školství v těchto těžkých dobách!
Co bys po mě chtěl slyšet? Zeptal jsem se. Dozvěděl jsem se, že internáckové jsou na ministerstvu školství a že to jsou lidé, kteří se snaží o rovnost mužů a žen ve vzdělávání. Za odpověď mohu leda tak poděkovat.
1. odklon od od používání stabilních čistých zdrojů energie (jádro) a prosazování nestabilních zdrojů typu fotovoltaika a větrníky.
2. snaha o likvidaci poslední průmyslové oblasti, ve které je ještě Evropa konkurenceschopná.
3. Systém obchodu s emisními povolenkami, který způsobuje pouze to, že výroba téměř čehokoliv v Evropě je nerentabilní a přesunuje se do Asie, kde na všechno serou.