Tak se nám to lezení objevilo tentokrát na webu HN a v příloze s názvem IN MAGAZÍN vyšel minulý týden rozhovor s Adamem Ondrou, Radkem Jarošem, Nelly Kudrovou a Honzou Říhou.
"Na vrchol
Osudy úspěšných českých horolezců
Jsou odvážní, cílevědomí, možná i posedlí. Brodí se po krk ve sněhu, potýkají se se záněty loktů a zdolávají cesty třeba až na osmadvacátý pokus. Lezení v horách, na skalách nebo na umělé stěně pro ně není jen sportem, ale i životním stylem. Špičky českého lezení odhalují své úspěchy i prohry."
Radek Jaroš - horolezec, který zdolal 11 osmitisícovek
Nelly Kudrová - mistryně ČR v lezení na obtížnost a v boulderingu
Jan Říha - nevidomý horolezec
Adam Ondra - nejlepší český sportovní lezec
minulé úterý. Byl tam profil Radka Jaroše, Nely Kudrové, Honzy Říhy a Adama Ondry. Himalaismus redaktorům nedělal problémy - tam je jazyk a obraty podobný běžné řeči. Skalky opět byly proloženy opět perlami - tedy obraty kterými mluví jen "laici v redakci". Za nejlepší kousky bych považoval "Franský Jura" (jezdí lézt do Franského Jury", cesty neleze ale "zdolává" (pořád lepší než "zlézá" viz Roskstars). Ovšem největší perla je, že styl RP znamená "rock point". Že by zase nějaký "pí-ár-ko"?
Pokud jde o tenhle výraz, tak se redaktorů třeba zastat. Ono totiž podle geografů a geologů je to takhle správně. Podobně třeba Švábský Jura. To, že lezci to říkají jinak, je náš problém.
Jinak další nepřesnost, tak je v nejtěžších cestách Adámka a Nely, Adámek leze jen 9B a Nely i desítky, tak že to pro člověka neznalého rozdílných klas může vypadat, že je oproti loser. JInak minulý týden vyšel ve víkendové přílohe HN rozhovor s Mesnerem