Pověděl to doopravdy nebo si to všechno někdo vycucal z prstu na základě inspirace ze scifi filmů jako je Hvězdná brána? Zdá se to až nemožné, že navzdory tomu i když čínská vláda vydala v minulosti bezpočet úředních povolení, vylézt na vrchol hory, počasí se vždy neuvěřitelně zhoršilo, že dobytí hory muselo být neustále odkládáno. Prvním byl italský horolezec Reinhold Messner, který i přes všechna povolení horu nikdy nezdolal.
Messner tvrdil, že hora je posvátná a jedna legenda také říká, že vrchol hory není pro všechny a že bohové nikdy nedopustí běžným smrtelníkům stát na jejím vrcholu. Posvátná hora
Kailás je křižovatkou čtyř asijských náboženství:
buddhismu, hinduismu, džinismu a bönizmu.
Pohled na severní stranu hory Kailás (Gang-rinpočhe) z kláštera Dirapuk (Tibetská autonomní oblast, Čínská lidová republika).
foto by © Ondřej Žváček
Navzdory všem legendám o hoře Kailás, se několik horolezců snažilo horu zdolat, ale pokaždé, to skončilo tragicky.
Tajemství hory, Antonín
Další rozšířená legenda praví, že hora je jedním ze vstupů do země Šambaly (Shambhala), to je prý země obývaná lidmi s nadpozemskými schopnostmi. Legenda pokračuje a praví, že bez jejich souhlasu do této podzemní říše nemůže vstoupit žádný smrtelník. Kromě toho vchod je uzavřen sedmi branami, které jsou jištěny zdoláváním překážek. První z nich je, že každý člověk v okolí první brány rychle zestárne a během několika hodin zemře. Málokdo by asi této legendě věřil, ale profesor Ernst Muldašev, uznávaný oční lékař a odborník v oblasti záhad tvrdí, že na legendě je něco pradvy.
Profesor Muldašev navštívil Tibet několikrát a byl dokonce u vrcholu hory, kde zjistil, že čas u hory Kailás běží mnohem rychleji. Zjistil zajímavou věc – dvanáct hodin, které u vrcholu ztrávil = 2 týdny života! Důkazem toho je rychlejší růst nehtů a vlasů. Místní mniši pak Muldaševovi řekli, že ten, kdo se dostane až k první bráně do Šambaly údajně zestárne každou minutu o 1 rok.
To je však jen první z mnoha tajemství hory Kailás. Další je výška hory, samotné. Oficiální čínská měření udávají 6.714, ale místní lidé, tvrdí, že má výšku jen 6.666 ft.
Kromě toho profesoru Muldaševovi mniši řekli, že pyramida, která je na vrcholu hory je dutá a uvnitř jsou tajné chodby. Vchod do nitra pyramidy znají jen Vyvolení. Tato tvrzení je složité ověřit, protože na vrcholu hory Kailás není žádná civilizace.
Pozice pozoruhodné hory Kailás
Odborníky z celého světa fascinuje a překvapuje zeměpisná poloha hory. Vzdálenost od severního pólu k jižního pólu je přesně 6.666 ft - 13 332 kilometrů – dvakrát 6666. Kromě toho poledník procházející vrchol hory Kailás je rozdělen v přesně na jednu třetinu. To však ještě není všechno.
Ve vzdálenosti 6.666 kilometrů od hory Kailás je megalitická stavba Stonehenge. Konektor
Zdroje:
Kailas Wikipedia
Strana 1 z 3
NEJZÁHADNĚJŠÍ HORA SVĚTA !
X: posvátná hora – nikdy de fakto zde nikdo nebyl