Na třetím místě skončil Tomáš Mrázek letos na závodech Goldfinger "masters" v Belgii.
Na třetím místě skončil Tomáš Mrázek letos na závodech Goldfinger v Belgii. Čtvrtý ročník mezinárodních závodů tzv. masters v lezení na obtížnost se konal 26. dubna 2003 v Bruselu, o stejném víkendu, jako byly závody Českého poháru v Brně.Podle informací z internetu byl prvním světová jednička Francouz Alexandre Chabot, druhým Němec Christian Bindhammer. Na Goldfinger zvou pořadatelé výběr nejlepších lezců světa. Závody bývají prověrkou před zahájením sezóny seriálu závodů světového poháru v lezení na obtížnost.
Tomáš Mrázek, který je světovou dvojkou v lezení na obtížnost, byl loni na Goldfinger v Belgii druhý, za Ukrajincem Šerikem Kazbekovem. Christian Bindhammer a Alexandre Chabot byli tehdy společně třetí.V ženách letos vyhrála Slovinka Martina Čufarová.
Světový pohár v lezení na obtížnost má začít závodem 23. a 24. května v rakouském Imstu.
Stěna asi šestnáct metrů vysoká a šest až osm metrů převislá. Takže jsme to hodnotili jako kolmé, cha, cha. Ale, abych nezaváděl, byla dobře zprofilovaná, takže, "Všem teklo".
Druhý skončil Andreas Bindhammer, ne Christian, jeho bratr, k. byl sedmý. Ovšem bylo to tak:
Semifinále nádherně a suverénně vyhrál Mráza. Byla to čistě silově vytrvalostní cesty s techničtějším závěrem. Tomáš na dvou předposledních chytech - oblinkách - příliš váhal a spadl. Silové kroky ovšem drtil s demonstrativní převahou. Chabot byl o tři metry druhý. Krok pod Francouzem byl boulder, kde spadlo asi šest lidí. Tam Christian i Serik Kazbekov měli něco mezi tečí a drženým chytem, zatímco Andreas měl stěží teč. Rozhodčí všem naměřili stejně a Andreas šel díky lepší kvalifikací do finále před bratrem Christianem. Finále bylo jednou z nejlepších cest, které jsem ve světě viděl, technické, vzdušné, dynamické a vytrvalostní. Bohužel i tady celkový dojem trochu kazil bouldr tři metry pod topem. Serik Kazbekov (ne Šerik!!) skončil čtvrtý na zač. bouldru. Andreas klíčový skok ze spoďáku řešil přes vyšší patu a tečl - zadržel další chyt. Mráza zkusil patu, ale necítil se jistě a vrátil se do spoďáku, z něhož se pokusil o dlouhý skok a jenom tečoval maličkou lištu v dalším profilu za zlomem stěny. Chabot dohopkal do bouldru, neváhal a skočil, a sice tak tak, ale udržel lištu a hrnul to na top, ovšem ani on poslední krok nedal. Mráza byl klasifikován nejprve jako druhý, ale nakonec to ¨pod vlivem šéfa direktivy přehodnotili a Andreasovi uznali držení. Já jsem neprotestoval, neboť na tom byl skutečně Andy líp. Avšak, aby bylo jasno, že nějak Mrázu nepřelezl. I zde bylo vidět, že silově a fyzicky je na tom skutečně výrazně nejlépe Tomáš Mrázek, ovšem filigrán Chabot, je nejtalentovanějším lezcem. Tj., jakým je technikem, jak reaguje na trať a co udrží v prstech ho nakonec posouvá na nejpřednější místo.
Ženy. Minoret Chloe (správně naopak) by jistě konkurovala Cufar, jenže zaspala na nástupu finále a smekla se jí noha. To byly nejvýraznější osobnosti ženského závodu, ve kterém chyběla pro zranění prstu Muriel Sarkany. (V mužích pak Gerome Pouvreau)Jenny Lavarda na druhém místě už měla konkurenci jen v další juniorce Maji Vidmar ze Slovinska na třetím a čtvrtá skončila k radosti domácích Chloe Graftiaux, také juniroka (její sestra byla šestá).
Pepe vše nafotil, a tak snad dobrou reportáž z precizně organizovaných závodů + dojmy ze zázemí naleznete v další Montaně.
Díky za upřesnění. Slovinský web, který byl zdrojem informace, uvedl iniciálu Christiana. Za zkomolení jména Serika se omlouvám. Pokoušel jsem se dopátrat informace z oficiálních domácích zdrojů i jinde na netu, ale nedařilo se.
Na http://www.icc-info.org/int_results.php nebo, kdybys to chtel cesky, tak na http://lezeniatd.cz/act.php
Pozor terminy se mohou menit, nektere zavody obzvlast v druhe pulce roku nejsou potvrzeny.