LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku
Update sprievodca Jelenec

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
26. 10685
27.Duchoň 10637
28.Lachman 10620
Bouldry:
26.Klapal 9215
27. 9178
28.Břicháček 9156
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7436
3.Skopec 7324

Výsledky
Secret Spot Bouldering 2024 (19.10)
MČR rychlolezení (13.10)
SP Praha (20.09)

Deníčky
5678 lezců
1145431 cest
Nové přelezy:
Nemesis 8A
Feistus Re 7b+
Voldemort 8A
Zpěv Vánic 8A/8A+
Modliszka 7C
Enforico 7b+/7c
Out Of Thi 8A+
Devět Svět 8B+
Yggdrasil 7C+/8A
No Idea 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trable s boulderovou klasifikaci

Uvaha a pokus o odpoved

Vetsina boulderovych oblasti v USA ohodnocuje problemy ve V systemu, vyvinutem v Hueco Tanks koncem 80tych let.

V system je otevreny - v soucasne dobe se leze od V0- do V14, ale V15 a V16 je uz za rohem. Uspech na vetsine bolderu je zavisly predevsim na sile. U cest s lanem je tomu naopak, proto bylo nutne rozdelit tuto klasifikaci. Prevod tedy vzdy nemusi fungovat.
Chtel jsem jiz davno otevrit diskuzi na tema klasifikace a jeji smysl v boulderingu. Myslim, ze by bylo zajimave ji rozproudit. Podle meho nazoru je problematicke bouldery hodnotit a jiz vubec nema cenu jejich stupnice prevadet do lezecke a jine bolderove. Jiz bylo mnoho pokusu o toto srovnani provedeno, ale posudte sami. V1 je pry tak  5.10+/5.11-[ 7- az 7+] V10 by melo odpovidat 5.14-[10/10+].
Protoze boulder problem se sklada obvykle jen z relativne malo pohybu, muze obtiznost byt velmi ruzna pro ruzne lezce, s ruznou velikosti tela. (tloustka prstu , delka tela). Napriklad lezec s malymi prsty si muze myslet, ze dany problem po dvouprstovych dirkach je jen V5 zatimco pro toho s tlustymi prsty je to V8.
Tento V system zastinil drive pouzivany E+cislo (kolikaty lezec na svete tento problem jiz prelezlo) Melo to vyznam v lezeckych oblastech verejnosti znamych a jen na problemech lezci atakovanych. ( Lisa na Midnight Lighting by tedy prelezla zenskou klasifikaci E2. Jinak v muzske by to bylo jiste vetsi nez E 20 ( je jasne, ze cim vetsi cislice tim horsi)
A po Evrope? Tam se rozsirila klasifikace, odkud jinud nez z Francie. Pricestovala k nam z Fontainebleau a uziva se nyni prakticky po cele Evrope.

Po vsech tech peripetiich a vytahovani se mych kamaradu, ze vylezli 7c+ Fb tr ( prelozeno: nejaka obtiznost malokdo ma predstavu jaka, Fb - Fontainebleau a tr - traverz) Navrhoval bych tedy nastoleni celoplosne nebo spise celo kontinentalni, v Cechach velmi popularni, kazdemu dobre vyhovujici tristupnove klasifikace.

1. stupen jdeto/possible
2. stupen jdetoblbe/hardly possible
3. stupen nejdeto/impossible

Melo by to tu vyhodu, ze se bude hodit na kazdeho a oklasifikujete s ni kazdy problem. Nebude se moci nikam prevadet a porovnavat, nebot to, co pro vas bude treti stupen to muze byt pro nekoho jineho jasna jednicka. Vy si konecne zacnete boulderovat pro radost na skalkach, ktere jsou krasne a zacnete lezt bouldery, ktere vas oslovi svou krasou a ne ty, ktere maji jmeno. 

JirkaS   [úpravy] 14:10 24.01.2001Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 že by ?
Že by existoval někdo komu je číslo za názvem cesty absolutně putna? Hmmm... Tomu říkám formát! Otázkou, ovšem je nakolik se takové vznešené proklamace o lezení bez honby za číslem snoubí s tvou realitou osobního přístupu. Opravdu si nepíšeš do notýsku číslíčka, malá písmenka a plusy a mínusy ? Opravdu u piva něříkáš že to nebylo béčkový ,a když tak ale plus. A jak vybíráš? To musíš mít dost pytlů, když nastoupíš do všeho co vypadá odspodu nádherně, nebo si cestu místo rozjímání nad číslem proslaníš a uděláš si svůj názor? NECHCI PRUDIT, SAMOTNÝHO MĚ HONBA ZA ČÍSLY TAKY ŠTVE, ALE JDE TO BEZ NICH VŮBEC? RESPEKTIVE UMÍME TO BEZ NICH VŮBEC?
Zapsal: zvědavec, 19:29:36 24.01.2001
 Otaznik mi stale zustal.
Nejsem z tech pro nez klasifikace nic neznamena. Rad citim pocit vykonu a ten mi klasifikace da zazit. Je i veci ciste praktickou. ( je zbytecne se poustet do cesty, ktera vypada jako 7a a pak v druhe polovine ztezkne na osmy stupen) Tam mi klasifikace usetri slanovani z nytu. To vse, ale plati pro skaly.
Zamyslel jsem se nad smyslem boulderove klasifikace a narazel na lezce a boulderisty, kteri povysili klasifikaci nade vse. U boulderu prece presna klasifikace neni nutna. Boulder si muze zkusit kazdy, hned vidi jestli je hladky a bez chytu. Hned pozna, ze neudela ani prvni krok. Nezridka, kdy si muzes vsechny chyty zkusit ze zeme. Boulder ma sve kouzlo, kdyz se meris sam ze sebou. Casto jsem boulderoval na Petrohrade, kde jsou nadherne bouldery a nadherne moznosti, ale vzdy jsem se meril tak, ze jsem mel bouldery rozdelene na ty, co vylezu a na ty, co nevylezu. Nedokazal bych je zaradit do nejake klasifikace, mozna bych v dane oblasti ci na jednom valounu dokazal sestavit list problemu od nejtezssiho k nejlehcimu. Ovsem pro me ! Jiz to tak nefungovalo u mych kamaradu a uz vubec jsem si nedokazal predstavit, jak bych to zafixoval v pameti a prenesl to v podobe klasifikace do uplne jine oblasti , na jiny material.
Verim, ze nastolit nejakou klasifikaci bylo nutne, firmy typu Prana prece nebudou davat penize nekomu, kdo vyleze neco pekelne tezkeho, ale bez cisla. Nebo je to jinak ?
Zapsal: Jirka, 20:49:26 24.01.2001
 Souhlasím ale, je tu ale...
Souhlasím s tím že skály jsou trochu jiné téma. Klasifikace tam slouží všem výše popisovaným účelům a možná ještě dalším. Souhlasím i s tím, že když se prostě vydáváme bouldrovat někam pravidelně, pak každý v dané oblasti časem dospěje ke klasifikaci: 1.Tohle mi jde. 2. Tohle mi jde blbě. 3. Tohle mi fakt nejde ( Ti ctižádostivější z nás používají ještě mezistupeň - Tohle mi zatím nejde...) Všechny zmiňované důvody proč je jiná (kompletní skalní číselná) klasifikace u boulderingu zbytečná znějí logicky: mohu si to zbízka okouknout, osahat chyty, zkusit nástup, zkusit klíčovej krok, atd. Ovšem je tu jedno ale! Co budeme dělat, když přijedeme třeba do takové oblasti jako je Fontainebleau, kde jsou tisíce, ne-li desetitisíce pěkných boulderů? Abudeme tam chtít strávit 3-4 dny parádní lezby. Přestože hezká je bezpochyby většina, bez rozdílu zda jde o stupeň 4 či 5 nebo 8b či 8c. Takové množství nám při omezeném počtu dní dává tušit, že některé pro nás opravdu nemá cenu ani okukovat (je to časově neefektivní) Co potom? Moc se mi líbí traily (okruhy, nebo jak to maj ti frantíci pojmenovaný) kde je v určitých skupinkách shromážděno pod určitou barvou několik obtížnostně stejných, nebo podobných kousků. Zde taky vidím možnost uspokojivého řešení pro celoplošnou (slovo"celosvětovou" zní poněkud chvástavě) bouldrovou klasifikaci: Prostě tři až pět skupin (úrovní,označení,levels) kde se u každé určí rozsah skalní klasifikace např. Trojka (nazvat to ale můžeme jakkoli - Céčko, modrej) znamená obtížnost od 5- do 6+ UIAA. Dále bych to nerozpitvával, právě proto, že při dvou třech krocích je hodnocení 6b+/c- fakt relativní (z důvodů uváděných v předchozích příspěvcích) Jenže problém je že lezci (lidi) mají neutuchající touhu měřit vše co nejpřesněji - například dva kotrmelce v gymnastice udělá jeden gymnasta za 9.885 bodů a druhý jen za 9.880 bodů.Cha chááá ! Kdo vidí rozdíl pěti tisícin bodu? ...Asi s tím těžko něco uděláme. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat. Takže vítejte u dvoumetrového kamínku, na kterým je barvou napsáno VIIIc ( 7-/7+ UIAA) 6c Fb - a to tak, že nápis zabírá třetinu kamene... (to jsem prosím viděl) Ptám se ještě jednou, opravdu by nestačil barevnej puntík, nebo jedno písmenko říkající: čau, já jsem něco mezi pětkou a sedmou, zkus mě! ???
Zapsal: zvědavec, 20:13:24 26.01.2001
 Souhlas
Temer ve vsem s tebou souhlasim Zvedavce.
Oponoval bych snad jedine v tom, ze kdyz si boulder zkusis, tak vetsinou opravdu vidis jestli je to realne a kdyz je papirove lehky a ty se presto v nem ani nehnes, tak te nizke cislo jen frustruje. Zhruba barevne oznacene bouldery bych videl jako reseni elegantne uvolneny. Asi by se boulderovalo vic a vic pro radost.
Chtel bych nadhodit jeste jedno tema. A sice ocarkovane, oznacene chyty carami z magnezia. Na tezsich cestach a hlavne boulderech je to videt hodne casto a nektere jsou primo ztyrany desitkami techto znacek.
Nechci nikoho omezovat, kdyz potrebuje takhle nekompromisni a dokonalou navigaci, at si ji naznaci, ale nemelo by pak byt vzitym a vyzadovanym pravidlem, ze si to opet nejak vycisti? Pro opakovatele to nemusi byt vzdy prijemne a casto to byva zavadejici.
Zapsal: Jirka, 23:58:52 26.01.2001
 Šproch do mlýna
Chlapi, vy jste se do toho klábosení nějak položili. Jen by mě zajímalo, kdo že je ten zvědavec.
V Bleau se okruhům říká cirquits a hodně lidí je opravdu využívá. Někteří dokonce vzdálenosti mezi bouldry překonávají sprintem a tak anaerobní lezení střídají s anaerobním během. A používají kalafunu a ne maglajz. Zkoušel jsem si udělat kalafunou značku a nebylo to k ničemu, není vidět.
S těmi obtížnostmi je to nádhera. Ta naše snaha mít všecno dokonalé, nám nedává spát. Klasifikace relativně nejobjektivnější může být jen u cest jejichž obtížnost spočívá v silovém vytrvalostním lezení bez tzv. cruxů, čili nejtěžších bouldrových míst. Ano to jsou ty, které vám při RP pokusu straší v hlavě už od nástupu a když se k nim dostanete, většinou spadnete. Jakmile se takové místo objeví, začne při posuzování obtížnosti hrát roli mnoho jiných faktorů, než jen síla a vytrvalost. Od tělesných dispozic přes sílu maximalní až po cit pro skálu a pro styl lezení v dané oblesti. Vždy bude možné jen přibližně rozpoznat co se za jakou cestou skrývá. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Ani v pozitivním, ani v negativním slova smyslu. Chci říct, že kdo třeba ve Fontainebleau vyleze jedno 7b, i když jich zkoušel víc, se vší pravděpodobností není sedmbéčkař. A obráceně, když někdo těch 7b vyleze mraky a nějaké ho ne a ne pustit se vší pravděpodobností je sedmbéčkař. A abych to zašmodrchal ještě víc, množina cest dané obtížnosti (ať už ji vymyslel autor nebo se časem usadila) bude u každého z nás složena z jiných prvků. Co budu mít já, nebude mít kamarád a obráceně. Kdo z nás je lepší se nepozná z jedné cesty, nýbrž z celého lezeckého počínání. Všichni to přeci cítíte, že po jednom úspěchu vás to žene za dalším. Klasifikaci potřebujeme k rozpoznávání, ale nemůžeme po ní chtít aby nám vyzradila, že jsme krásnější, než Sněhurka hned po prvním použití. Inu, jedna vlaštovka jaro nedělá.
A na závěr jen pár příkladů z praxe. Francois Legrand se přiznal, že v Bleau vyleze 7b a kdyby se moc snažil možná 7c. Rosťa Tomanec se pochlubil tím, že mu v Bleau dělaly problémy pětky a že snad udolal nějaké 6a. To vše před Rosťou Štefánkem, kterému přiznal trapné 8b a vpodstatě popřel všechno ostatní, protože objektivně usoudil, že když někdo tak hrozně řídí automobil, nevyleze nic než to jedno umolousané 8b. No a já jsem se pravidelně po těch 10c v Labáku v Bleau zmohl jen na 7a+.
Zapsal: JardaM, 17:28:01 27.01.2001
 Jardo jen klidne
mel v mlyne s nama. Asi se nam tak trochu podarilo najit ten Gral boulderoveho pocinani. Vice cest v danem stupni mi da presnejsi predstavu o tom, jak lezu. Kdyz ty cesty budou treba jeste v Bleau ci jine svetove oblasti, tim lepe si mohu byt jist, ze se na teto urovni lezeni pohybuji.
Je to asi nejlepsi klasifikaci nechat tak, jak je a radsi si nechat overit sve kvality vetsim mnozstvim cest od dane obtiznosti. Take by asi bylo dobre, nez si zacnu masirovat sebevedomi tim, ze jsem u nas u reky vylezl 7b+ Fb tak trochu vahat s tvrzenim o klasifikace, prestoze mi ji jasne potvrdil Karel a ten uz jedno 7b+ na vlastni oci videl.

K caram : Cary na boulderech jsem videl na fotkach i z Bleau , ale je prijemnejsi skutecnost, jak tvrdi Jarda, ze to neni v takove mire, jako na nekterych boulderech v Jure ci jinde.
Zapsal: Jirka, 10:51:21 28.01.2001
 Se přidám
Můj názor je, že klasifikace bouldrů je potřebná, a to pokud možno co nejpřesnější. Že je jeden kratší než druhej je prostě smůla, ale nejsou přeci všechno natahováky a těžko někde bude uvedeno u bouldru "s tenkejma prstama o stupeň lehčí. A ohodnotím-li bouldr tak to neznamená že moje klasifikace musí být ta pravá viz. kras a cesty tam, přijde někdo a přeleze to v pohodě,tak to schodí na stupeň který uzná za úměrný a zase záleží na dalších lezcích jestli to tak je nebo ne. Co Papiloni v Buoxu? jsou za 8a? - těžko. Záleží na oblasti a jednotlivejch cestach, bouldrech a taky, když řeknu, vylezl jsem 7b bouldr tak se hned každej zptá kde? V Juře jsem jeden dal, ale v Bleau bych si v ňakym za 7b asi ani neuprdl, je to jiný lezení. Nejlepší klasifikace mi připadá Francouzká tak jak je a žádný další šílenosti bych nezaváděl.
A k těm čarám, tak v Ceuse jsem viděl borce co po sobě cesty čistil když vybíral presa, myslím že je na svědomí každýho jak po sobě cestu "uklidí", a uklízet by se mělo. Jenže vím jak to je se mnou, kolikrat jsem rád že to vůbec vyberu natož něco čistit.A když už skoušim něco těžkýho tak si ty dezorientační čáry smažu, na OS to stejně nevylezu a když, tak se mi ještě nestalo že by mě náká čára navedla špatně nebo jinam. Rozhodně mi přijde maglajz lepší než jak jsem mohl vidět, že Švýcar lepil svý roštěnce tejpkou značky pod chyty (i když se dá líp odstranit), aby to snad dala Flash. To mužu zůstat doma na stěně a lézt po barvách.
Zapsal: Jirous, 13:29:32 29.01.2001
 Nazor
Muj nazor na klasifikaci je takovej: Klasifikace je potrebna a bez ni to nejde.Proste motivacni faktor jak ma bejt. Ale!!!! lide kteri u nas zacali klasifikovat bouldry dle stupnice co je v Bleau, tak podle me Bleau videli asi jen ve snu.Mozna tedka se nekoho dotknu,ale ja to takhle citim.Jo a v Bleau sem byl uz dvakrat! :o)
Cus
Zapsal: Pavliß, 16:16:54 29.01.2001
 Bleau a jinde
Hele Jirousi, ja s tebou souhlasim v te klasifikaci, ze nelze zohlednit nekoho kdo ma tlusty prsty.
Cary z maglajzu mi vadi dost, je to jak navigace pro letadla, kdyz se to prehani, ale to je jen muj nazor. Co ale je na tom boulderovani a jejich cislech zvlastni je, ze 7b v Jure bys mozna jeste dal, tak dejme tomu, ze 7a ci 7a+ bys mel vylezt vsude a proc si teda ve stejne klasifikaci Fb v Bleau ani neprdnes. To je podle me prave ten rozpor a nechce se mi to smest ze stolu jen tim, ze je to proste jiny lezeni. Vzdyt tam je boulderu tisice (previsy i poklopence)a to jsou vsechny tak specificke ? Proto si myslim ze hon na presnou a prenosnou klasifikaci je trochu utopie.
Zapsal: JirkaS, 16:28:37 29.01.2001
 Jura taky
Pavlis ! Ja si to myslim taky a myslim si to i o Jure.
Zapsal: JirkaS, 16:31:51 29.01.2001
 Další šproch
V Bleau se fakt dějí věci. Stane se, že dáš 7a OS (výjimečně) a pak čučíš pod pětkou jako tele a přesně tak i vypadáš. Po půlhodině na to přijdeš a jde v pohodě. Nebo vybojuješ 6b způsobem, který už nikdy nezopakuješ. Někomu jinému to ale zřejmě nepřijde. Nezbyde než si přiznat, že prostě neumíš (zatím) všechno. Jo a Papilóni v Buoux jsou pro mě osobně nejtěžší cesta na světě. Jsem na to nějakej dlouhej a slabej, či co.
Zapsal: JardaM, 21:07:35 29.01.2001
 Jo, to je přesný
Nejlepsi sou cerveny rajbasy za 6A.A jeste lepsi je, ze mistni frantici s pupkem, sedinami ve vlasech a s pofem za trenkama to vylezou jakoby nic.Ale mas pravdu Jardo, ze casto je nejtezsi v Bleau prijit na to jak.
Zapsal: Pavliß, 00:44:10 30.01.2001
 No jasne
Je to jiný, ve Žlebu si UIAA klasifikaci taky těžko představim natož pak např. v Ádru. Každá oblast nechť má klasifikaci co nejpřesnější co se oblasti týče, že je vo 100 km dál tvrdší nebo měkčí je smůla, prostě vylezl jsem toto a tam. S tím že by bylo dobrý, aby si ty klasifikace byly blízké.
Zapsal: Jirous, 18:59:01 30.01.2001
 6a + 3 = ca. 9
Tak ja si to v Bleau, prepocitavam takhle.
Fb 5 + 3 = osmickovy kroky, Fb 6 + 3 = devitkovy kroky Fb 7 + 3 = nejtezsi kroky v desitce atd.
Je to jenom priblizne, ale kdyz se vam zda Fb 6a rajbas tezky, tak neni tezsi nez devitkovy rajbas nekde ve Vall di Mellu, anebo nekde jinde. Ja devitkovy rajbas nikde nevylezu.
Pokud JardaM lezeze 10c v pohode coz je asi 8a ve Francii, tak to souhlasi stim ze je schopny vylezt 7a ve Bleau, a to uz je zatracene tezky. Rosta Tomanec pise ze nejaky Fb 5- ktere lezl bylo jako nejtezsi misto IXa(asi 8-) na pisku, a 6a priblizne IXc.
Myslim ze si to tak prepocitat muze kazdy, a potom se prestane divit ze Fb 5 je uz dost tezka.
Ve Fb musite byt trochu skromnejsi nez treba v Ceuse v sektoru Cascade.
Jeste je nutny dodat ze traverzy jsou vzdycky trochu lehci nez bouldry napr. Fb 7a > Fb 7a trav.
Ted by me zajimalo co ma JardaM proti vykonum Rosti Stefanka. Ja jsem cetl ten clanek od Tomance v Montane, a tam pise ze Rosta ten traverz v jednom smeru prelezl asi za 8a+ a to je dost dobry, akdyz to srovnate s jeho prelezenim Shangrili ( 11-/11) a je zatim jediny, tak to potvrzuje jeho schopnost lezt tezke cesty. Musel to byt perfektni zajezd, tech dvou, takova dobra harmonie mezi dvema kamosi.Vyborna atmosfera na podani takoveho vykonu.
Zapsal: Rad, 08:47:17 31.01.2001
 4+5/7b=< 7c tr. Fb, nebo asi XIc 9-/9+ UIAA
Myslím že když se fakt dohodnem že 4+5/7b =< 7c-3 tr. Fb, nebo asi XIc (9-/9+ UIAA), ale že jedině když 5b - 6c Ceou bude jako 7b Fr. nebo 6b Fb. + 3,68 je jako u nás A5/IV. Ovšem takových 8a/8b + 1,23 nebo někde jinde, je rajbas jako 5.14d pokud není převislé. LIDI DYŤ MY SE NAKONEC DOMLUVÍME, NO NÉÉ ?
Zapsal: zvědavec, 09:32:16 31.01.2001
  P.S.
Chlapi pozor ! Je to ale jenom přibližně...
Zapsal: zvědavec, 09:37:04 31.01.2001
 ????????
Zvedavce doufam ze si toho pochopil hlavne ty, nebyl si nahodou prvni kdo zacal tuhle diskusi?
Zapsal: Rad, 09:43:08 31.01.2001
 Prepocet nekdo asi nezvladne
Radane, me je to jasny. Myslim ze je to docela sikovny si to takhle prepocitat, je to sice jen pro tvoje vnitrni uspokojeni, ale vzdyt nikdo z nas neni Fb specialista.
Zapsal: JirkaS, 12:10:28 31.01.2001
 Specialista
Jo ja jsem spokojenej, ja se vubec nedivim ze 5- nevylezu, protoze jsem sebekriticky a dost dobre dovedu ohodnotit co je pro me tezky a co ne ja nemusim, me vylezene cesty a bouldry delat tezsi nez jsou.
Zapsal: Rad, 12:27:56 31.01.2001
 
Jestli mám já být nakonec za někoho, kdo má něco proti R.Štefánkovi, tak přísahám, že jsem skoncoval s ironií. Anebo nepoznám ironii cizí, Rade?
Zapsal: Jarda M(aršík), 20:47:39 02.02.2001
 Facka
Au, tak se mi zda ze jsem ze sebe udelal upnyho blbce, no jsem rad ze aspon mi dva sympatizujem s Rostou, i kdyz ho vubec neznam.
Tak se Jardo mej hezky a pokud pojedes nekdy do Jury tak mi dej vedet a treba se muzem sejit.
Zapsal: Rad, 13:25:03 05.02.2001
 Za teplem
:)...to se nám tu přitepluje...:)
Zapsal: Oliváč, 23:22:27 13.02.2001
 Pojedem taky?
Jíro, co ty na to nepojedem s nima?
Zapsal: Jirous, 14:42:58 15.02.2001
 SRhFiYuiCt
6RrsPe Great blog post.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: paxmxGMithmhX, 00:41:50 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Falkenstein
Über Den Drachenrücken, IXa
 Databáze cest:
Všechny cesty (179986)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kronos 6a San Vito Lo Capo
Leda 5c+ San Vito Lo Capo
Orange Beauty 7c+ Osoje - Čikola
Ibubel 5c Osoje - Čikola
Naklofen 6a+ Osoje - Čikola
Nově komentované:
Devět Světů 8B+ Skály V Údolí Černé
Trojzubec 6C Koryčanský Hřeben
Trojzubec 6C Koryčanský Hřeben
Nad Ohništěm C 5A Koryčanský Hřeben
Poslední Soud 6C Panský Les

 Nově v diskusi:
Stropy v ČR | Juraj Durifuk solo Himalaje | Re: jistící brýle | Re: jistící brýle | Re: jistící brýle | Re: jistící brýle | Re: Bouldering Petrohrad | Re: foto dne vcera | Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta | Re: foto dne vcera |

 Nové komentáře:
Re: nehorazne | Re: James | James | Re: smutná role JAMES | Re: vyvoj? | Re: uplakánci | Re: smutná role JAMES | Re: Stanovisko SHS James k neštěstí pod Langtang Lirung | Re: smutná role JAMES | průjem |

 Kde to vře:
Zkusíme to znova (165)
Stanovisko SHS JAMES k neštěstí pod Langtang Lirung (62)
Video: Adam Ondra na jedné z nejvyšších umělých stěn na světě (21)
Trofeje z 1. lezecké stěnky Adama Ondry pro dětské závodníky (17)
Barbara Zangerl dala na flash cestu Freerider na El Capitana (15)
Křest knihy Perly východu (10)
Mára Holeček: Při sestupu z Langtangu zahynul Ondrej Húserka (3)
Projekt Dandy Polmana „Velký Benátčan“ na YouTube (2)
Video: Will Bosi na bouldrech v Česku (2)
Jugal Base Camp Bouldering Guidebook (1)

 Nově v inzerci:
Cepíny SR Bandit | Directalpine Rebel 2.0 | Hledám děvče do skal | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | RAB DOWNPOUR ECO-membránová bunda pánská | Prodám balknu | Různé lezečky | Spací pytel | Prodám skialp boty | Boty Lowa Locarno GTX LO |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 640 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 558 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 494 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 499 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 435 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.