Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
48.Winter 10054
49.S 10050
50.Lukášek 10044
Bouldry:
48.Chovanová 9153
49.Ondra 9134
50.Skočdopole 9103
Hory:
11.Veselá 4592
12.Abt 4250
13.Hess 4095

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226972 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

3. díl Říčky

Člověk míní, hory mění. Počasí na horách si člověk prostě nevybere. Když se z nebe místo sněhových vloček řinou provazy vody, tak pokrývka dostává pořádně zabrat, ale v Říčkách díky modernímu zasněžovacímu systému mají dostatečné zásoby i na sjezdovce, která má homologaci FIS.

Na Skiinterkritériu právě v Říčkách řádil v juniorském věku mezi tyčemi i Filip Trejbal. Účastník tří olympijských her a juniorský mistr světa si to tady po letech zase vyzkouší a my společně s ním. A nejen to, ukážeme si i nedílnou součást kvalitního oblouku – a to správné ošetření, přípravu a údržbu lyží.

Běžecké stopy na hřebenech jsou perfektně upravené


Aby byl zážitek z lyžování pro všechny zúčastněné perfektní, je třeba dodržovat pravidla bezpečného pohybu na sjezdovkách – proto si zopakujeme i lyžařské desatero a nakonec vyrazíme na běžky - na Cestu Aloise Jiráska, která spojuje nejkrásnější partie Orlických hor a vyznačena byla už v roce 1921. To je další tip aplikací Kudy z nudy a Česko země příběhů. Během první republiky vyrostlo na hřebenu Orlických hor množství turistických chat, které dodnes využívají i současní běžkaři, kteří navíc mají jistotu, že hlavní magistrála bude v zimě vždycky upravená.

Kameraman Martin Vrbický


Jak už bylo řečeno v první větě – tady jsme se fakt s počasím prali. Ne, že by v Říčkách nesvítilo slunce – to ano a často. Ale ty nejparádnější dny vycházely vždycky na termíny, kdy měl některý z nepostradatelných členů našeho štábu v diáři něco neodkladného. Tak jsme nakonec i pozměnili scénář, ale vyšlo to. Filip Trejbal je parťák do nepohody, takže se s tyčemi rval stejně statečně v dešti, jako kdyby lítal po ledové trati.

S rolbaři jsme vyjeli upravovat sjezdovky, s Horskou službou zachraňovat při úrazech na sjezdovkách, obhlédli jsme lyžařskou školu, servis, půjčovnu,….

V Říčkách jsme se vyrazili na běžky


Škoda, že máme pro každé středisko jen dva natáčecí dny. V tomhle úžasném koutě Orlických hor by se dalo zůstat mnohem déle. Nás čeká ale Kateřina Neumannová na šumavském Špičáku, takže otálet nemůžeme. Jen co zapíšeme body pro Hanku Doležalovou, vymyslíme soutěžní otázku pro diváky, mizíme na jih.

V kolik přesně budeme tenhle díl z Říček vysílat, zjistíte snadno na www.ceskatelevize.cz, tak se, máte-li chuť, mrkněte.

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel


Alena Zárybnická   [úpravy] 16:04 16.11.2017Tisk 


Související články:
Zobrazit další (172)

Komentáře

Nový komentář 
 Keltskej král 17:12:20 20.11.2017
Pěkně Álo! konečně lyžovačka s rokytnickym tygrem. Pořádnej lyžař Ti v předchozích dílech chyběl!!! (soráč Bany:) :) :) ) H.
Háčekodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (72)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (39)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1077 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1164 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1381 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1354 
 Neřeším to – lezu vše 
 1038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi