LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12222
4.Štípek 11719
5. 11681
Bouldry:
3.Novák 10925
4.Stráník 10850
5.Stráník 10681
Hory:
12.Abt 5236
13.Najman 4632
14.Šuraba 4463

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5710 lezců
1142826 cest
Nové přelezy:
Vítejte V Xb
Gotická Li Xa
Drabina He Xa/Xb
Rege Xa
Panta Rhei Xa
Tlustí Chl 9+/10-
Trollička 7C+
Pravda A L 9
Pohádka Na 8+
Tak Pravil 7C+

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
LSJ - Javorník

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Ústí nad Labem
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh otáčejí v 7300 m zpět dolů

Mára Holeček a Radek Groh vzdali pokus o výstup novou cestou na Masherbrum (7820 metrů) v Karákóram. Otočili se v 7300 m zpět dolů, výše byly podmínky "katastrofální", jen sypký sníh bez možnosti jištění a drobivá skála, jak uvedli před chvílí na sítích. Nyní se snaží sestoupit, a rádi by to stihli do úterý, kdy se má zhoršit počasí.

"Nezbylo než otočit. Dolezená hranice 7300 m a víc už ani ždíbek. Vše výš, bylo již nad naše dovednosti. Podmínky, které se nabídly za západní hranou se dají označit jako katastrofální. Sníh se mávnutím proutku, s přelezem ze severní strany, na východní, stal nedržícím moučkovým cukrem. Sypká, vysušená bílá hmota, která drží ve žlabu a na skále, jen ze záhadného důvodu. Jakmile se ho dotknete, tak ve velkých koláčích padá přes 2 tisíce metrů dolů,  na ledovec. Dali jsme pokus proškrábat se o dalších pár desítek metrů zářezem, pokračujícím k vrcholovému hřebenu, který jsme již viděli. Šlo to úplně na levačku. Žádný led, firn, ani jištění, jen drobivá skála, nedržící sněhové cosi a hrůza v očích. Když jsme si dopočítali naše šance, tak vyšlo jediné, tohle je mimo náš dosah. Jsme zklamaný,smutný, však realita je vždy nesmlouvavě tvrdá. Teď nastává hrůzný sestup tři kiláky, kde bude spousta slanění a desetitisíce kroků nad propastí. Přitom ani jeden z nich nesmí být špatný...Snad to stihneme do úterka, kdy má přijít delší perioda špatného počasí. Maara a Ráďa"



Předchozí zprávy:

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh: zbývá nám necelých 800 m

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh jsou v 6. bivaku v 6800 m

Mára Holeček leze dál na Masherbrum jen s Radkem Grohem - Tomáš Petreček musel kvůli bolesti zubu dolů

Mára Holeček a spol nastupují do nové cesty na Masherbrum

O začátku expedice jsme psali zde:

Mára Holeček, Radek Groh a Tomáš Petreček: expedice Masherbrum


Standa Holec   [úpravy] 10:06 15.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Lukáš Černý v cestě Primabalerina na Starostu v Bělé
Primabalerina
 Databáze cest:
Všechny cesty (182310)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mechovina VIIa Jetřichovice
Geodetický Bod VIIb Jetřichovice
Trojitá Hrana, Var. Houbařů VIIa Jetřichovice
Wand Im Vorübergehen DA VIIa Steine Am Lampertsbach
Pfeilerkamin I Steine Am Lampertsbach
Nově komentované:
Údolní Komín VII Příhrazy
Koutová III Hrubá Skála
Koutová III Hrubá Skála
Do No Name 5 Děčínský Sněžník
Riss 6B+ Bahratal

 Nově v diskusi:
Bouldermatka Bor | Re: Rabotou FFA 9b+ | Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner |

 Nové komentáře:
Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: Kde? | Re: Plošný zákaz | Re: :-) | Kde? | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: a je to tady |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (66)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1592 
 Ne 
 1535 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.