LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5713 lezců
1146684 cest
Nové přelezy:
Olympic Dr 7C
TCHAO Wild 7c+
Down By Th 8b
Zbytečná S Xc
Made Im Sp 9-/9
Caveman 9+
Flugkontro 9+
High End 9
Onda Verde 9
Mondlandsc 8+/9-

Stěny
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Praha 7
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Ján Smoleň vyrážejí do stěny Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň oznámili z expedice Kyazo Ri (6186m) v Nepálu, že vyrážejí na pokus o prvovýstup JZ stěnou. V audio zprávě ze včerejšího večera Mára popisuje obtíže, které při bližší obhlídce stěny viděli: málo sněhu a ledu, a tedy to bude "poměrně velký boj".

A pak viděli jednu pasáž, kterou zatím nevědí, jak ji půjde vyřešit. Chtějí dnes, zítra a v pátek lézt a počítají, že se asi za dva dny zase ozvou.

Zde je záznam audio zprávy na Facebooku ze satelitního telefonu:



Zde je přepis audiozprávy:
"Ahoj zdravíme vás do Čech, z vesničky, která se jmenuje Lunghden. To náš takovej opravdu příjemnej Base Camp obklopený už himalájským hřebenem. Dneska vyrážíme směrem za naším cílem a snem na Kyazo Ri, protože proběhlo všechno, co mělo proběhnout. To znamená aklimatizace, šli jsme okouknout i stěnu. Bohužel stěna samotná, ta jihozápadní je vlastně pořád do dneška panenská, tak na první dobrou to vypadalo parádně, že tam bude sníh a led. Bohužel, když jsme přišli blíž pod stěnu, pořádně jsme to obhlídli, tak sněhu je tam pramálo, ledu téměř vůbec, a tudíž to znamená, že to bude poměrně velkej boj. Mám z toho trošku staženej žaludek, Jánko taky, ale to už tak holt bejvá. Je tam jedna část, pasáž v tý stěně, o které ještě vůbec nevím, jak ji vyřešíme, ale budeme ji muset řešit až v průběhu toho lezení. Tudíž teď vyrážíme nahoru, zítra, pozítří a popozítří budeme lízt. Já myslím, že za takový dva dny se zase ozvu, držte nám tam v Čechách palce, my na vás tady taky myslíme a mějte se zatím hezky. Zdravím z Nepálu namasté Marek a Smolo."



Předchozí zprávy:

Mára Holeček a Ján Smoleň již v BC pod Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň na expedici Kyazo Ri (6186m)

sth   [úpravy] 08:02 24.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .10:12:53 24.05.2017
hoši poďtě do toho! ať se daří!
odpovědět 

 Panenská stena.17:27:58 24.05.2017
Tak a teraz veľa šťastia!
viloodpovědět 

 Foto dne:

Padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (183495)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zabudnutý Kút 5+ Hrádok
Komín 4 Hrádok
TCHAO Wild Goat Ext. 7c+ Kyparissi
Down By The Seaside 8b Kyparissi
Školská 3 Hrádok
Nově komentované:
Pták Noh 7A Tábor - Lužňák
Perepunyetes 6b Margalef
Zimnice 6+ Radotínské Údolí
Ronja, Die Raubertochter 9- Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov |

 Nové komentáře:
Re: ? | Re: ? | severka | dobře ! | dobře ! | Re: Gratulace | Gratulace | gratulace | Eiger | Re: Gratulace a dotaz |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (66)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Severní stěna Eigeru (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (17)
Zákaz lezení na Kozlovi (16)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (12)

 Nově v inzerci:
Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1698 
 Ne 
 1630 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.