LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11650
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
Bouldry:
6.Pochman 10625
7.Novák 10500
8.Kopecký 10500
Hory:
16.Najman 4679
17.Šuraba 4463
18.Cibulka 4073

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1164252 cest
Nové přelezy:
Glücksschw 9
Zwickmühle 8+/9-
Finger In 9
LSD 9/9+
Populär 9+
Speedy Gon 9
Fear The P 8a
Speedy Gon 9
Chasin´ Th 9
Der Pickni 8+/9-

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Winter CUP 2012

V sobotu se v Písku sešlo 40 závodníků, což je na závodech s lanem  asi dlouho době více než dobrá účast. Podle toho vypadala I kvalifikace, na kterou bylo připraveno 40 cest, se kterými si závodníci hravě poradili.

Lezlo se systémem obodovaných cest, kdy se součet skládal z libovolného množství přelezů. Na postup do finále bylo potřeba nasbírat minimálně 125 bodů. Což se ukázalo pro většinu soutěžících jako zcela nepodstatný problém a tak do 1. finálové cesty postoupilo 25 lidí. Z toho 3 bábovky a jeden Junior.









Finále Holek a juniorů začalo s mírným zpožděním na cestě za 6+ a ukázalo se že není šestka jako šestka do topu se probojovala jen Matúšová Michaela a Martin Dobranský za juniory. Oba postoupili do první kvalifikace kluků, kde Martinovi vystavila stopku jeho výška při dosahu do topu ale i tak už si v té chvíli lezl pro první místo a následně Míša s přehledem  topovala.







Junioři:1.  Martin Dobranský
Holky 1. Matúšová Michaela 2. Katka Holubová a 3. Lucka Jonátová.
Mezi tím se ale na první finálové cestě za cca 7+na FLASH  vystřídalo více než 20 postoupivších a v naprosté většině bez zaváhání postoupili do druhé finálové cesty za cca 8+ kde se již konečně vyprofilovalo konečné pořadí a ze které vzešli tři poslední superfinalisté, kteří se bez větších problémů rozřadili v poslední připravené cestě, ale tentokrát již na OS. Takže první bezkonkurenčně Martin Klemsa, druhý po mírném zaváhání v cestě Vláďa Střílek na třetím místě po bezkonkurenčně nejdelším čase tráveném v superfinálové cestě, po ukázce ukrutné síly, vytrvalosti a odhodlání skončil Petr Hartman.







Klucí: 1. Martin Klemsa 2. Vláďa Střílek 3. Petr Hartman
Kompletní výsledky naleznete na stránkách lezeckého centra Písek zde:
www.stenapisek.cz

Za zmínku ještě stojí zajímavé výsledky z kvalifikace – jak již bylo řečeno na postup do finále stačilo 125 bodů, což se rovnalo cca 4 cestám za 7 nebo 3 osmám. Ale protože do finále se nastupovalo v pořadí dle umístění v kvalifikaci a navíc při případné shodě ve finále rozhodovala kvalifikace, tak se někteří závodníci hecli a měli i více než 200 bodů. Absolutním rekordmanem z kvalifikace byl Tomáš Lenc s neuvěřitelným součtem přes  430bodů – pro představu je to  asi 22 cest..




Pokud budete mít cestu do písku tak všechny 4 finálové cesty jsou na místě a jsou označeny –určitě je testněte a dejte na stránkách www.stenapisek.cz vědět jak Vám sedly:)
Z pozice člena realizačního teamu, děkuji  všem za účast, z pozice stavěče za to, že jste mě nedefenestrovali.
A speciální poděkovaní všem pořadatelům a pomocným silám, neb čistě ve vlastní režii toto byla závodní premiéra centra a dopadla k všeobecné spokojenosti.

Břetislav Brodský   [úpravy] 07:58 02.03.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nervy09:39:53 02.03.2012
Klemsič vypadá trochu vynervovaně, musel to bejt stres, aby se před něj Chrocht nedostal.
X.odpovědět 

 proc..10:15:17 02.03.2012
ta slecna ve fialovym triku zere lano?
odpovědět 
 Re: proc..23:35:06 03.03.2012
Asi proto,že je na žvejkání lan závislá a tohle bylo nový, tak mu nedokázala odolat. Nebo si prostě jen chtěla zvětšit vzdálenost mezi sedákem a posledním cvaknutým presem, aby si v klidu nabrala. Až jí někde na stěně potkáš, tak se jí zeptej, nejseš lano, nekousne tě. (možná :)
odpovědět 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (184745)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vzpomínková VIIIa Adršpach
Den Osvobození IXa Všemily
Hoax VIIIc Všemily
Zavři Oči Brouku Xa Všemily
Black Jack IXa Všemily
Nově komentované:
Finger In Harmonie 9 Frankenjura
Opičí Krok VIIb Tisá - Velké Stěny
Díky Bohu VIIc Křížový Vrch
Finger In Harmonie 9 Frankenjura
Rezervace Středovéku VIIb Rájec - Rájecké Údolí

 Nově v diskusi:
Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Re: Otazka | Re: ach ty titulky | Otazka | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Velká gratulace! | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (74)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Rychlá půjčka bez doložení příjmu v České republice | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1537 
 Ne 
 1783 
 Nevím 
 1065 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.