LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
46.Scheuerová 9881
47.Gospoš 9872
48.Jurečka 9862
Bouldry:
46.Tra 8834
47.Chochola 8753
48.Zíma 8750
Hory:
10.Zaoral 5306
11.Sukačová 5270
12.Abt 5236

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5707 lezců
1141661 cest
Nové přelezy:
Altamira 8A
And Dress 7b+
Fake Palin 7c+
Otcovy Dět 7C
Shadow Pla 8a
Mr. Nice 8a
10 Hispano 7c+
Veganza De 8a
Solarium 8a
Moustache 8a

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice po dvacátépáté…

smallZávody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích. Oproti minulým hubenějším rokům se sešlo účastníků více, do čtyř kategorií se rozdělilo celkem 57 závodníků…

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Jan Kendík před svými kolegy Vojtou Trojanem a Josefem Patrným (všichni Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Soupeřkám o kousek odlezla Andrea Obročníková (HO Český Ráj), těsně za ní skončila Natálie Tužová. Třetí na bedně stála Eliška Novotná (obě Komorní výtah).

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem a plastovou strukturou, závěr byl ale opět spíše silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec), převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr. Před trámem skončila Jana Obročníková , těsně za ní o generaci mladší Anna Obročníková (obě HO Český ráj).





Kvalifikace pro 25 mužů byla silově i technicky dost náročná, řešení závěrečného boulderu našel pouze jediný závodník, ostatní končili většinou na oblých chytech těsně před koncem. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 10 lezců. Zde to tahalo za ruce hned od prvních kroků, řešení úvodního převisu našli a do stropu se dostali jen čtyři lezci. Dále už to byl boj s natékajícím předloktím ve stropě a trámu. Své soupeře přelezl junior Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec), o dva chyty za ním skončil Dalibor Muráň (Hluboká). Třetí dolezl Honza Havel (Makak Jablonec).

O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet. Děkujeme našim sponzorům – ALB forming, Triop, Makak, HudySport Jablonec,ObrWorks a Var.

Více na stránkách www.horohejnice.webzdarma.cz


Kaspíny   [úpravy] 08:51 05.01.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 díky vám22:01:35 06.01.2015
Opět nezbývá než poděkovat za super závod! Dokonce už byli opět k vidění "vlasáči" a několik generací lezců! Paráda! Příští rok se nestyďte a doražte zalézt a zapařit taky!
tomáš tříska benešodpovědět 

 Tradiční závod22:37:45 06.01.2015
Jeden z mála tradičních závodů, které jsou vhodné opravdu pro všechny (od začátečníků až po vrcholové lezce). Děkujeme za něj a příští rok se těšíme naviděnou!
Eliškaodpovědět 

 Díky11:18:03 08.01.2015
Díky a Těšíme se na další poslední ročník. :)
Bobrodpovědět 

 Foto dne:

Keep smiling
 Databáze cest:
Všechny cesty (182198)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
And Dress Myself In Black Ext. 7b+ Leonidio
Rocksteady 4 Kozí Kameny
Koutová Spára V Hrubá Skála
Hrom Do Police VIIb Prachov
Wiara Czyni Cuda IV Sokoliki
Nově komentované:
Koutová Spára V Hrubá Skála
Koutová Spára V Hrubá Skála
Koutová Spára V Hrubá Skála
Akcelerátor 7B Panteon
Márův Skok 7A Makovica

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Valná Hromada 2025 | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Valná hromada ČHS 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Re: zvláštní závod | Pěkné finále | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Re: zvláštní závod | Re: zvláštní závod |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Jazda Olympanov (26)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (20)
EP v boulderingu Řím, Itálie (16)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (13)
Uganda 2025 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex | Lezení Vertikon Zlin | Minimálně použité lezečky RP EUR46 | Mallorka | Parťák na lano. A možná i na život | duplexy skelety Scarpa | pohorky La Sportiva na mačky vel. 44 | Scarpa furia vel.37 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1454 
 Ne 
 1397 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.