LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
47.Schockherr 10006
48.Jurečka 10006
49.Čech 9988
Bouldry:
47.F 8906
48.Kalvas 8900
49.Chochola 8853
Hory:
4.Sejbal 6951
5.Y 6736
6.Zaoral 6412

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154819 cest
Nové přelezy:
Chilli 9
Wave Direc 10
Neuropatol XIa/XIb
Bonne Anné 7c
Cesta Pro 9-
Runway 9+/10-
Peklo Nad 7B+
Attention, 7C+
Malá Hradn 9+
Iron Maide 9+/10-

Stěny
BASE CAMP BAR - Přerov
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
RAJČE - Brno

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

POVL report

Když už flákáme tu propagaci POVLu před akcí, tak alespoň zkusím krátký report jako pozvánku na příští rok.  Termín ještě nemáme, ale bude to někdy v září 2022.

Letos jako první vystoupil Banán. Povídal o tom, jak se leze s Háčkem na velký kopce. V roli mediální hvězdy se sice teprve rozkoukává, ale přednáška se mu povedla na výbornou.  Následovalo povídání o tom, jak se leze na Gaš dvojku v ženském podání bez kyslíku, kterého se moderátorsky chopil Martin. Dina tam byla v osmdesátým osmým a krom enormního fyzického výkonu to vyžadovalo notnou dávku zarputilosti a odhodlání. Kádrově to měla na hraně a ženské lezení se v té době také nepodporovalo. Výsledek byl, že nahoru vylezla s Lívií navzdory výslovnému zákazu vedoucího expedice. Po úspěšném návratu do BC jí čekalo vyloučení z expedice a komplikovaný návrat domů na vlastní triko. No byly to zvláštní časy. Kája tam vylezla letos. I dnes to organizačně vyžaduje jistou dávku úsilí. Přeci jenom to je v Pakistánu a když to srovnáte s výletem na Kokořín, tak to komplikovanější je.  Samotný výstup zvládla bravurně a když při sestupu potkala svého parťáka, který zvažoval, že to otočí, tak ho notný kus doprovodila směr vrchol. Každopádně zažít Dinu a Káju spolu na podiu bylo hodně inspirující.

Následný večírek hned ze startu nakopli Šnycl Paradajs. Ovčie Kiahne to rozpumpovali jako každý rok a ještě k tomu byla premiéra POVL songu, ke kterýmu bude časem i klip.

Sobotní ráno bylo zahájeno za hojné účasti jógou se Zuzkou. Následoval film od Jirky o tom, jak kdysi lezli pankáči. K tomu jsme přidali málo známou parodii Mons Olympus od Karla Vlčka o zdolávání jedné velmi obtížné hory. Následoval Kokořín a představení nového průvodce. Dále pozvánka do málo známé oblasti ve Španělsku. Galayos v Sierra Gredos poskytuje krásné žulové lezení převážně po vlastním. A je tam nejkrásnější spára celého pyrenejského poloostrova - Lynyrd Skynyrd.  Zahraniční host Simon popovídal o Austrálii a Tasmánii.


THE LORAX PROJECT - TRAILER from Mission Control Collective on Vimeo.

Po obědové pauze Sam představil projekt Sokolíci a popovídal o lezení v Picos de Europa. Následně proběhla velmi příjemná přednáška Bompitchek. Holky z Ádru co tolik neřešej čísla, ale čas ve skalách si dokážou náramně užít. A tak to má být. Algena to uchopil PO VLastním a závěrečná hláška – „To prostě jednou dospěješ do bodu, kdy pochopíš, že něco musí hořet“ – byla pro nejednoho účastníka zlatým hřebem víkendu. No a grande finále, kdy Fanda zpovídal Prcase, bylo prostě famózní. Mnoho historek, mnoho radosti.

Po přednáškách ještě proběhla soutěž Král Žába. Atmosféra byla výborná a duch bojovný. Nejlepší z nejlepších byli Honziš a Bára. Takže sláva vítězům a čest poraženým. Vystoupení kapely Přehmat byla ta pomyslná třešnička na tom POVL dortu.

Ještě je na místě poděkovat a to hned několika směry.
Díky všem, co se podíleli na realizaci letošního ročníku.
Díky sponzorům, že podporují tento nekomerční domácký festiválek.

Jsou to Singing Rock, Hanibal, Saltic, Direct Alpine a Rohozec.

Díky Karlovi Vlčkovi, že věnoval pro Prcase, jakožto hlavní hvězdu akce, krásnou fotku.

No a velký dík patří všem návštěvníkům za skvělou atmosféru.

Díky Covid nařízením, jsme vybírali dobrovolný příspěvek – ke vstupnému se váže hromada byrokracie – a bylo fajn zjistit, že POVL máte rádi a nedělá vám problém jej finančně podpořit.

Parkování se udrželo tam kde mělo, nepořádek nikde nebyl, hluk do obce přiměřený. Takže další ročník má zelenou.

Díky moc.

Za POVL tým  Vorel
Fotky – Kuba Frič











































































































Vorel   [úpravy] 07:42 24.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fotky17:32:26 24.09.2021
jako super, cajk akce, ale ty fotky? ani jedna neni ostrá, to je moderní, záměr autora nebo co? nevim, nechápu, nerozumim, za mě hodně moc špaténka
Honzaodpovědět 
 Re: fotky18:30:36 24.09.2021
Povl geniální
internet snizuje kvalitu fotek ja je mam uplne cisty moc nechapu takove jako ty co potrebuji krytizovat a jeste naseho nej lezeckeho fotografa...
Bakyodpovědět 
  Re: fotky20:12:05 24.09.2021
naopak, fotky jsou naprosto skvely!
hektorodpovědět 
 Re: fotky09:12:21 25.09.2021
Trolíš Kubu Friče? Haha :))
Jan Š.odpovědět 
  Re: fotky18:35:45 01.10.2021
Možná trochu více kusů, ale všechny parádní! Co na tom, že je někde něco trochu mázlého. Dobrý výběr.
Zdéna N.odpovědět 

 Foto dne:
Stefansturm
Torre grande, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183821)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Powerslave 7A Fontainebleau
Zadzior 7A Kamienna Gora
Jesse James 7- Fichtelgebirge
Westwand 6+ Fichtelgebirge
Linke Westwand 5+ Fichtelgebirge
Nově komentované:
Hradní Spára 10- Holštejn
Disco Boy VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Šuplíky 6C+ Sklapsko
Z Brloha 7+ Paština Závada
Cesta Nářku 6 Plešivec

 Nově v diskusi:
Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Re: Lezení Praha navijáky? | Lezení Praha navijáky? | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára |

 Nové komentáře:
Termín V. Aurina | Never rest | Everest | Re: Trapárna | Trapárna | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci | Re: lezci vs. (horo) lezci |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (38)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)

 Nově v inzerci:
VW Transporter obytný | Kobereček | Pohorky Garmont Tower 2.0 | La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 134 
 Ne 
 131 
 Nevím 
 59 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.