LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142013 cest
Nové přelezy:
Náladová 9+/10-
Super Sant 7c
The Wish 7c
Chr.is.to 7c+
Horká čára Xc
Mušinec 7C+ tr
Dobrák Od 8A+
Autopsia 7b+
Bert 7c
10 Hispano 7c+

Stěny
RAJČE - Brno
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Gogarth

Video

smallPěkné video poslal náš kamarád Jack z Anglie.

Jeho oblíbenou oblastí je North Wales konkrétně oblast Gogarth a tak se Jack chtěl podělit o tu krásu s ostatními lezci.

05

Gogarth

photo by © Jack



"Útesy Anglesey v severním Walesu (Gogarth) jsou jedny z nejlepších a nejunikátnějších lezení na světě. Jsou zcela "Trad" to znamená nejsou tam žádné nýty ani jiné fixní jištění. Jsou to jen obří strmé stěny s obrovskými, mořem vymletými, jeskyněmi.
Perfektní křemencový kámen tvoří vesměs poměrně dobré chyty i když samozřejmě ne vše je zcela pevné, ostatně jako u většiny pobřežních skal ve Velké Británii.
Tyto útesy sice nejsou nejvyšší na světě, mají výšku asi "jen" kolem 100 metrů, ale po 100 m v Gogarth máte pocit, že jste vylezl El Capitan!

01

Jack Geldard

photo by © Jack


02

Gogarth - Electric Blue - DWS

photo by © Jack


V tomto videu je zmíněna super klasika A Dream of White Horses , jeden z prvních výstupů otevřených na těchto útesech a je 4 délky dlouhá. Tato klasické plotnovité lezení obtížnosti HVS 5a v (kolem F5 v Britské klasifikaci) a lze ji dobře zajistit.
To je skutečně "must do" cesta .
A potom, že je ve videu vidět 40 metrů vysoká cesta Electric Blue, kterou je možné vylézt jako Deep Water Solo, ale je to trochu děsivé! To je oklasifikována E4 5c, (Fr 6c). Jako první cestu vylezl známý lezec Stevie Haston a stala se ultra klasikou této oblasti.



03

Gogarth slanění

photo by © Jack



04

Gogarth North jedna z částí oblasti

photo by © Jack


Download fota v plném rozlišení:
 Gogarth video - 04big

Více informací o oblasti Gogarth:

Zdroj:
Zde najdete informace o ….. Gogarth


JirkaS   [úpravy] 10:30 18.11.2013Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gogarth12:49:08 20.11.2013
Dream of white horses jsem parkrat lezl a i jednou se tam hezky zrakvil.
O fixnim jisteni to neni uplne presny. Obcas se najde nejaka ta skoba, napriklad nejtezsi misto na na white horses miva skobu ale je to nad morem takze pokud jsem ji nedal ja tak ji stejne neverim.
Materialove to vsechno neni v Gogarth kremenec jsou tam i dalsi naprd Mudrock (Castle St. Hellen) podobny opuce (celkem mekky a dost prachu).
Co do pevnosti tak muzu jen rict po to co jsem se rozstrelil mi bylo mistnima vysvetleno ze "Tlusti chlapci jako napr. Jonh Dunne v Gogarth nelezou).
Lezeni jako takovy je super avsak nejvetsi horory jsou tak jam na vetsine utesu tady vylezy. Doporucuju si davat i i tutovy jisteni tesne pred koncem skaly protoze casto nad tim nezastandujes a musis se hrabat sotolonou a previslima travama dal nez najdes nejaky volne lozeny bloky na prudkym svahu o ktery zastandujes. Fakt dolezy tak na cepiny a macky.
Na slaneni jsou obvykle po okoli smycky zase o nejaky velky lokr. Hodne se sliza a obchazi sice po znatelne cesticce ale zase si na to clovek musi zvyknout a nezakufrovat.
Jeste si clovek musi dat bacha na priliv, smer vln, vetru a kdy pojedou trajekty (a to hlavne Sea Cat), ktery muzou zvednout vlny az na konec prvi delky a priboj to da i vys. Byt zastandovanej na urovni more nekde ve Wen Zawn (Dream of whit Horses) tak na preziti moc sanci nedavam. Bud te to utopi anebo rozbije o skalu. Hodne lidi pouziva Bandolier aby kdyby je to splachlo mohli rychle odhodit matros a zkusit se neutopit. Hodne cest ma taky alternativni nastup anebo se lezou az z vyssich poloh.
Asi jako kdyz si zvyknes na lezeni v Adru tak si to zamilujes.
Stepan Ptacekodpovědět 

 Foto dne:

Kyzovatá
 Databáze cest:
Všechny cesty (182215)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mc Donald Pump 7B+ Stařechovický Lom
Marische Wurst III Zbiroh
Normální Cesta III Zbirohy
Normální Cesta III Zbiroh
Normální Cesta II Zbirohy
Nově komentované:
Schod Převislý 5A Zbirohy
La Spaccata 5c La Gola
Pedro Assente 5c La Gola
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
8. Zprava Na Plotne 9- Davle

 Nově v diskusi:
Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | IXb+ | Re: H | Re: Plošný zákaz | Re: Mega | Re: H | Uroven | Re: Je tady volno? | Je tady volno? |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (83)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (24)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
Jazda Olympanov (20)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (19)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Batoh Berghaus Crusader 90+20 | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1492 
 Ne 
 1429 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.