LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11650
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
Bouldry:
6.Pochman 10625
7.Novák 10500
8.Kopecký 10500
Hory:
29.Malý 2695
30.Málek 2682
31.Zvonková 2677

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5744 lezců
1163059 cest
Nové přelezy:
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
Stěna Holešov - Holešov
Squash Arena Liberec - Liberec

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 2/2023

Od 26. dubna bylo distribuováno a na předplatitele rozesíláno č.2 časopisu lidé&HORY ročník 2023. Jarní číslo letošního ročníku přináší několik článků a tipů na aktivní dovolenou nebo na túry v několika alpských oblastech. Představeny jsou oblasti Dachstein West – Salzkammergut, horské chaty v oblasti Seefeldu, nebo méně navštěvovaná oblast severoitalských Bellunéských Dolomit.

Radek Jaroš nás v dalším dílu vhodných tipů na horské výstupy zve na Kilimandžáro, pozváním od Markéty Hanákové do Vysokých Tater je klasika Pravé vhľbenie v jižní stěně Kežmarského štítu a námětem na čtyřtisícovku od Jakuba Cejpka je ve 20. dílu jeho seriálu Alpské čtyřtisícovky výstup na pro nás nejvzdálenější alpský čtyřtisícový Écrins Téma čísla je tentokráte z pera Zdeňka „Háčka“ Háka – český prvovýstup na téměř sedmitisícový himálajský vrchol Chumbu.

TÉMA ČÍSLA: Chumbu (6850 m) – český prvovýstup západní stěnou

28. října 2022 vystoupili čtyři čeští lezci, Zdeněk Hák, Radoslav Groh, Jaroslav Bánský a Petr Kejklíček, na téměř sedmitisícový vrchol Chumbu v nepálském Himálaji. Prvovýstup západní stěnou byl v roce 2022 na mezinárodní scéně jedním z velmi vysoce hodnocených výstupů. Prestižní a světově uznávaný server Explorersweb.com zařadil výstup českého týmu v soutěži TOP 10 expeditions of 2022 mezi 10 nejlepších expedičních počinů roku 2022. Přestože se o výstupu již hodně psalo, originální povídání Zdeňka „Háčka“ Háka si určitě nenechte ujít – vše na str. 69-79.




Jiné vrcholy světa s Radkem Jarošem – 8. díl Kilimandžáro

V osmém dílu příběhů o lezeckých a horských oblastech z celého světa nás Radek Jaroš zve na nejvyšší vrchol Afriky – na téměř šest tisíc metrů vysoké Kilimadžáro. Tímto vrcholem Radek uzavřel svůj několikaletý projekt zaměřený na získání Koruny světa. Příběh jeho dvou výstupů na tento vrchol jistě zaujme všechny ty horaly, kteří mají v úmyslu na tento vrchol v centrální Africe vystoupit – významná jsou Radkova slova týkající se správné aklimatizace před výstupem na takto vysoké hory. Více na str. 11-15.




Michal Němec – nejtěžší skialpinistické závody světa

Petr Šimáček nám ve svém dalším rozhovoru pro lidé&HORY představuje Michala Němce, vítěze seriálu českého poháru ve skialpinismu v roce 2003, a jeho zážitky z účasti na nejprestižnějších skialpinistických závodech světa seriálu La Grand Course (str.16-19). Závody se běhají ve čtyřtisícových výškách a atleti při nich bojují s mačkami na nohou na ledovcích, navázáni na lano a nikdy při tom nejdou sami.




DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 2/2023
BELLUNÉSKÉ DOLOMITY: Tip Josefa Essla na túry v méně známé oblasti severoitalských Dolomit.
DACHSTEIN WEST - 1: Tipy na túry a volnočasovou dovolenou v pro nás blízké oblasti Alp.
CHATA SEETHALERHÜTTE: Horská architektura v proměnách času – o nové chatě pod Dachsteinem.
HORSKÉ A VYSOKOHORSKÉ CESTY V ALPÁCH – 2. ČÁST: O značených cestách v Alpách.
HŘEBENOVKA V LECHTÁLSKÝCH ALPÁCH: Tip pro klasický hřebenový přechod.
LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH – 16. díl: Kežmarský štít a Pravé vhľbenie.
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY – 20. díl: Écrins.
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: Novinky všech předních českých firem.
ALPENVEREIN.CZ: Členství na rok 2023, Alpský klub Praha – sekce Austria.
DACHSTEIN – od chaty k chatě,
TURISTICKÉ INSPIRACE – od Vídeňského lesa po Hochschwab.
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby).

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko



Ladislav Jirásko   [úpravy] 05:50 04.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Holzkeilriss
 Databáze cest:
Všechny cesty (184563)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A Qui Vighjinu 4c Bavella
Chjacculella 4a Bavella
Macarellu 4a Bavella
Sans Nom (c9) 6a Bavella
Don Diedro-direct 6a Bavella
Nově komentované:
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov

 Nově v diskusi:
Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Hory jsou krásné | Re: ach ty titulky | ach ty titulky | Hrůza neštěstí | Re: Plastic surgery disaster | Re: Plastic surgery disaster | No ty vole... | Re: první sjezd |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (6)

 Nově v inzerci:
Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1509 
 Ne 
 1747 
 Nevím 
 1044 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.