LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
38.Fajkoš 10131
39.Bartoš 10088
40.Hebelka 10066
Bouldry:
38.Bulička 9150
39.Čech 9100
40.Oliva 8953
Hory:
29.Malý 2670
30.Špás 2586
31.Šibor 2501

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142194 cest
Nové přelezy:
Amalthee 7b+
Popo 8a
Kato 8A
Motivation 7C
Omerta 8A+
Dnes Neumí 7C+
Festival E 8A
Maloskalsk 7C
Don Corleo 7C
Satan 7C+

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Máj v Sasku 2007

Přesto, že je mi smutno z posledního "zločinu v Tisé", stále ještě věřím, že lezení zůstává radostí. Snad má smysl jezdit do skal a setkávat se tam s kamarády.
Máj v Sasku, jak už jsem před pár týdny psal, se bude konat od sobotního rána 28.4. do úterního odpoledne 1.5.07. Jak? Jako vždy. Vše je zcela volné, svázané jen pravidly lezení a zákazem rozdělávání ohně (a ten je nutno dodržet). Stačí jen znát místo bivaku, kde budeme nocovat. Po čtyřech letech se vrátíme do Malého Čandu. V údolíčku pod severní stěnou Heringsteinu v protilehlé stráni stojí velké žluté masívy s obrovskými výlomy, pod nimiž se nachází bivak. Nejlépe se k němu dá dostat po turistické cestě, která po vrstevnici prochází pod stěnami celého Čandu. Od Heringsteinu směrem k Affensteinům asi 5 až 10 minut. Jakmile se dostanete do stráně naproti Heringsteinu, stačí jen vyběhnout sto metrů do kopce a jste v bivaku. Ještě před týdnem byl zcela volný a opatřený povolovací cedulkou. Kdyby se nedej bože stalo, že by v mezidobí byl opatřen cedulkou jinou, žlutou a zakazující pobyt kvůli ochraně ptactva, pak bychom se uhnízdili v náhradním bivaku, v němž jsme vítali vstup do Evropské unie. Naleznete jej v Affensteinech vedle pěšinou mezi věží Satanskopf a Gamshornspitze na patře nedaleko od Friensteinu směrem k Blosstocku.
Vemte si hodně svíček a chuti do lezení a přijeďte.
Zájemci o koupi průvodce si jej mohou zakoupit i ve Schmilce v kiosku v prudké silničce od hranice do skal. Mají všechny díly, jen cena se zvedla na 18,90 € za kus.
Tschüs Jarda Maršík

Jarda Maršík   [úpravy] 21:34 16.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 parkování22:07:41 24.04.2007
Ahoj, kde je nejlepší na tuto akci zaparkovat autíčko? Jak je to s H2O?
miloshellodpovědět 
 Re: parkování06:58:51 25.04.2007
Nejvýhodnější je zaparkovat ve u Křinice ve Felsenmühle. Na místo lze dojít i z Neumannmühle nebo z Beutenfalu, ale to už je delší štreka. A samozřejmě taky ze Schmilky. Na všech místech je většinou místo tak do půl desáté až desáté a pak zas až večer.
V hospodách v údolí Křinice asi vodu lze nabrat, ale osobně si vozím dostatečnnou zásobu v autě. Ve skalách voda není. Z bivaku do auta je to 45 minut až něco přes hodinu, takže není problém si pro vodu skočit.
Jarda Maršíkodpovědět 

 požár19:06:11 25.04.2007
Ahoj Jardo,

mám jeden dotaz k plánované akci. Nemají Němci nějaké podbné opatření jako je z naší strany NP České Švýcarsko - zákaz vstupu z důvodu sucha resp. nebezpečí vzniku požáru.
Líbaodpovědět 
 Re: požár17:35:21 27.04.2007
Zatím jsem nic takového nezaznamenal, nepamatuji, že by někdy vstup do skal zakázali a doufám, že to neudělají ani teď.
Jarda Maršíkodpovědět 

 Foto dne:
Giardino Di Nato
Manicuz E Prepuzio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (182248)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sondureta 7b Cogollos
Short Spinnerei 7A Bahratal
Komínová Cesta II Jetřichovice
Břit 5- Ohrada A Trhoň
Dužníková 4 Ohrada A Trhoň
Nově komentované:
Los Mundos De Sintinga 7a Cogollos
Ležák 8+ Skály Pod Barborkou
Lůďova Anča 6A+ Rusava
Rajbásek 6+ Skály Pod Barborkou
Pocos Mocos 7b Bellús

 Nově v diskusi:
Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Re: :-) | Re: :-) | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: Uroven | Re: :-) | Re: Indoor Bouldering | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: H |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (74)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (17)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (15)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1542 
 Ne 
 1479 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.