LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
18.Melen 10832
19.Pail 10806
20.Vlk 10790
Bouldry:
18.Lavička 9950
19.Chejn 9950
20.Šípek 9950
Hory:
24.Verner 3138
25.Petr 3083
26.Štalmach 2894

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5740 lezců
1159966 cest
Nové přelezy:
Cztery Por 9
Bangladéš 10-
Mischellin 8A+ tr
Equilibriu 7C+
Cooler Rot 9+/10-
Baghdad 7C+
Excalibur 8+/9-
Drachentöt 8c
Boiling Po 10-/10
Doppelpack 10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beez

Málo známé skály

Libozvučný název oblasti zdaleka nevystihuje krásu, kterou toto místo nabízí.

Tato oblast se stala klasickým a vyhledávaným (zejména o slunných víkendech) místem pro belgické a nizozemské lezce.

V krásných chytovatých a kolmých stěnách si užijou zejména lezci nižší a střední výkonnosti, oblast jejíž stěny jsou orientovány téměř výhradně na jih, je vhodná pro lezení od jara do podzimu a dokonce i pro slunné letní dni, neboť spodní část stěny je zpravidla vždy krytá milosrdným stínem mohutných stromů.



Nachází se nedaleko (3 km) od romantického historického města Namur, jímž si prorazila cestu řeka Meuse (Maas ), aby pak vyformovala na březích téměř nekonečnou řadu vápencových ostrohů a masivů.



Pravda, ne na všech spočine lezcovo oko se zalíbením, některé jsou zarostlé, jako amazonský prales, jiné zase proměněné vynalézavým člověkem na veliké lomy. A další stěny?  Ty jsou sice krásné pro lezení se zdají ideální, ale nachází se na soukromém pozemku, či na území vojenského objektu a nebo dokonce se na nich v minulosti zabil belgický král a tak je z piety, zde zakázáno lézt. A tak tedy to málo, co zbylo, je skutečně dobře využito.



Přespat lze v kempu ve Faux-les-Tombes nebo v řadě kempinků mezi Namurem a Dinantem.
Průvodce můžete zakoupit v Namuru v sportu OTAK nebo ve Freyr v lezecké hospodě Chamonix. Stojí 6,5 Euro.

JirkaS   [úpravy] 15:22 01.07.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Vida, vida
No vida a pak, že je to placka...
Zapsal: Dan, 07:38:07 02.07.2002
 Placka to není
No Belgie narozdíl od Holandska placka není, ale tahle oblast asi nebude zas az takovy terno. Ten vápenec mi připadá trochu horší kvality, nebo se pletu?
Zapsal: Hop, 08:12:26 02.07.2002
 Je to dobry vapno
Kvalita je dost dobra, sam jsem byl prekvapenej. Je to kupodivu pevnej vapenec a krasne chytovatej, jen ta barva je takova zvlastni.A nejsou tam previsy.
Zapsal: JirkaS, 11:01:34 02.07.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
oblast U Rupione, Ajaccio, Korsika
Legolas, 5a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184293)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cztery Pory Roku 9 Dolina Bedkowska
Pašerácká Stezka V Křížový Vrch
Mal Nur Pinsel 7- Frankenjura
Vábení žlábku VIIc Ostaš
Benefice VIIIb Belá
Nově komentované:
7ma 7 Medené Hámre
Číšník 7 Jevišovice
Polyandrie Xa Ostrov
Číšník 7 Jevišovice
K šáníčku Lajničku Xa Příhrazy

 Nově v diskusi:
Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka |

 Nové komentáře:
Re: Sluníčka | Re: Inu | jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Sluníčka | Re: Sluníčka | Sluníčka | Re: Inu | Plastic surgery disaster | rip |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (6)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Nátěr | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | Žďárák Salewa pro 2 | Prodám Polar H10 hrudní pás | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1394 
 Ne 
 1566 
 Nevím 
 921 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.