LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
27.Novák 10481
28.Kolomazník 10394
29.Pelíšek 10391
Bouldry:
27.Šípek 9650
28.Šťastný 9625
29.Moravec 9550
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Najman 4032

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1145922 cest
Nové přelezy:
Žebřík 9
Estrata Ge 7c
Euforia In 7b
Käpt´n Igl 9
Inverze 7C
Welcome To 7C
Bagheera 7C
Gameboy 9+/10-
Pray For P 7C+
Runway 9+/10-

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Jičín
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Parukářce se chystá nová bouldrovka

Praha - Žižkov

poutákNová bouldrovka a do budoucna snad i stěna s lanem se připravuje v šachtě protileteckého krytu pod hospodou na Parukářce v Praze na Žižkově.

K prvnímu lezení by mohla být otevřena letos v květnu a krom bouldrovky by tam měla být hospoda a do budoucna snad i otevírací výlez do stěny na lano, protože k dispozici je 16 metrů vysoký válec o průměru asi 8 metrů.
Včera (ve středu 3.3.) byla šachta poprvé veřejně na jednu akci provozovateli zpřístupněna, když zde jeden z nich, Miky Těšínský z Parukářky (druhým je Honza Nestler), oslavoval narozeniny a k poslechu a pivu hrála kapela.
Mrkněte na pár fotek z akce a zkuste si udělat představu, jak by tam lezení mohlo vypadat.
O lokalitě a hospodě Parukářka viz www.parukarka.cz


Pohled šachtou dolů


Pohled nahoru k můstku


Koncertující kapela Fatty Lumpkin - v těchto místech by měla být hospoda nad ní v patře bouldrovka


Parukářka

Standa Holec   [úpravy] 22:46 04.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 lezeckej bunkr11:11:34 05.03.2004
Hustej underground, sem zvedavej.
lacoodpovědět 
 Re: lezeckej bunkr14:32:33 03.11.2007
faktdobry
odpovědět 

 Pěkná díra12:08:54 05.03.2004
Pěkná díra, ve Vídni mají zase 60 m venkovní stěnu na věži od protiletadlové obrany.
Šlážaodpovědět 
 Re: Pěkná díra08:48:01 12.01.2009
prosím tebe, hoď sem link na tu 60m venkovní
martanodpovědět 

 pěkná hospoda15:02:35 05.03.2004
mrkněte se i na stránky té hospody, stojí to za to. ty kluci (a holky) se fakt nenudí... až jsem dostal chuť na pivo.
janisodpovědět 

 ganja02:29:07 12.01.2009
jo je to husta hospudka, bohuzel posledni dobou nemam moc casu se tam ukazat, porad resim omezovani lidskych prav u huličů v motolsky nemocnici
Iggyodpovědět 

 schodiště08:50:07 12.01.2009
brďo bejt tam na každym schodu panák, tak bych tam rád takovou K2 cestu prubnul, ale bude to morálový :D
představaodpovědět 
 Re: schodiště07:49:09 31.03.2012
asi k tomu mam neco rict,protoze tu bouldrovku budem delat my.zatim je postavenych jen par metru,uz to ale stacina dobrej bouldr.do budoucna se to chce rozsirit,protoze je to obrovska klenuta mistnost.problem je dopadiste bez ktere bouldr nema cenu.je tu betonova podlaha.bohuzel nejsou prachy na drahe dopadiste!!!!
gorbiodpovědět 
  Re: schodiště09:12:02 31.03.2012
jeste dodam oficielni otevreni steny,a bouldrovky zavisi na kolaudaci cele hospody.to zatim zavisi na dodelavkach bez kterych by se to ndzkolaudovalo.proto by pomohly nejaci sponzori ktery by aspon pomohly s rozsirenim steny,a dodelanim bouldrovky.stacilo by aspon to dopadiste.predem dekuje za stamgasty z parukarky. Gorbi
gorbiodpovědět 

 protileteckej kryt10:57:22 31.03.2012
pod hospodou je fakt dobra myslenka.. inspirativni, tak rikajic. Nemuze mit kazdej svuj vinnej sklep.
TOAodpovědět 

 Foto dne:
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967), foto Vilém Heckel https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_%C4%8Cervinka_(horolezec)#/media/Soubor:Heckel_Cervinka_1.jpg
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967)
 Databáze cest:
Všechny cesty (183359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cesta Pro Klokany VIIb Skály U Šemanovic
Díky Borku VII Skály U Šemanovic
Estrata Gemma 7c Olba
Euforia Inducida 7b Olba
Carulada 6a+ Piňar
Nově komentované:
? 7+/8- Frankenjura
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Ratata VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Un Presente Por Nahla 8a Terra Promessa

 Nově v diskusi:
Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Osvetimanky ztracený sedak | Bouldermatka Bor |

 Nové komentáře:
Aktuálně | Re: Plošný zákaz | Re: Sterilita trati | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Mega | Re: jako fakt? | Re: rozpor | rozpor |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (32)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1679 
 Ne 
 1613 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.