LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12256
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5714 lezců
1147175 cest
Nové přelezy:
Smrt S Cel XIa
Nejdelší H 9/9+
Holokaust 8A
Pixam 8c
Epita 9
Kombinace 9+/10-
Maskirni K 7c
Imbro 7b
T-rex 7c/7c+
Hitchhike 9/9+

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Squash Arena Liberec - Liberec
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Laureátem letošní Nobelovky za fyziku je britský lezec

Michael KosterlitzLaureát letošní Nobelovy ceny za fyziku Michael Kosterlitz (*1942) není jenom britským fyzikem, ale je i lezcem, který začínal v 60. letech lézt v Peak District a má za sebou i působivé výstupy v Alpách i v Yosemitech.

Michaelovo jméno je spojeno s řadou klasických cest v italských Alpách, upozornil britský lezecký portál UKclimbing.com. Včetně cesty Fessura Kosterlitz 6a+ na Massi del Sergent v údolí Orco a zřídka opakovaná Via degli Inglesi (ED) na Piz Badile. "Mezi mnoha působivými výstupy v evropských Alpách a v Yosemitech i jinde, Michael také jako první zopakoval cestu American Direct (ED1) na Les Dru v masívu Mont Blanc," napsali na ukclimbing.com.


Michael Kosterlitz, hovoří o Nobelovce ke studentům v krátkém spotu Brown University v Rhode Island v USA, kde působí:


Zdroje:
UKC: British Climber Michael Kosterlitz awarded Nobel Prize in Physics

Z vyhlášení Nobelovky za fyziku 2016:

Nobelovka za fyziku 2016



sth   [úpravy] 08:09 07.10.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 I my se jednou dočkáme!12:45:43 07.10.2016
Možná se i my v České republice jednou dočkáme. Máme Jakuba Turka, který má kapacitu a vysoký potenciál na to, získat cenu téměř ve všech kategoriích.
Nobelův nominátorodpovědět 

 Lezúci Nobelista14:02:48 07.10.2016
Priznám sa, že som o tom pánovi počul donedávna výlučne v súvislosti s Kosterlitz-Thoulesovým fázovým prechodom. Že to býval dobrý horolezec ma teší, ale až tak neudivuje. Na amerických univerzitách je kombinácia matematik (teoretický fyzik) - lezec dosť bežná.
igi2odpovědět 
 Re: Lezúci Nobelista20:26:48 07.10.2016
Tak v Česku máme jeden HO oddíl který původně založili jaderní fyzici anžto pracovali hned naproti skalám. Kdyz tam lezeš můžeš si z výšky prohlédnout budovu reaktoru. Pražáci vědí.
masoodpovědět 

 Foto dne:
aktuální foto (17.4) Aniččiny stěny, Srbsko
Aniččina stěna, Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (183602)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Runway 6B Sklárna Jih
Boulík 5C Sklárna Jih
Co Ještě Se Stane? 4+ Sklárna Jih
Lano 4+ Sklárna Jih
Páteř 4+ Sklárna Jih
Nově komentované:
Brione 7B Tisá - Modřín
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
Lapálie 5 Nečtinská Skála

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... |

 Nové komentáře:
Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | joNo | Re: Boží výlet | Re: :-) | Re: Boží výlet | Eiger | Re: Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (45)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (12)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1735 
 Ne 
 1667 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.