LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
48.Scheuerová 9881
49.Gospoš 9872
50.Jurečka 9862
Bouldry:
48.Kalvas 8900
49.Fišer 8850
50.Tra 8834
Hory:
15.Magič 4311
16.Louda 4248
17. 4162

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5713 lezců
1146751 cest
Nové přelezy:
Akro Kalym 7c+
Millennium 7c+
Olympic Dr 7C
TCHAO Wild 7c+
Down By Th 8b
Zbytečná S Xc
Made Im Sp 9-/9
Caveman 9+
Flugkontro 9+
High End 9

Stěny
Na Střelnici - Svitavy
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V sobotu 17.2. Vírský cepín nebude

I přes maximální snahu nedokázali ledaři z vírského horolezeckého spolku vytvořit v tomto počasí podmínky pro konání rychlostního mistrovství republiky v ledolezení.

Zásadní otázkou je, zda se to vůbec ve zbytku zimy může ještě povést a bude šance na náhradní termín? A tak se může klidně stát, že po osmi letech neproběhne v sezóně žádný ledolezecký závod.

Pořadatelům tradiční akce daly naději noční poklesy teplot týden před závodem. V neděli mělo padnout konečné rozhodnutí. Ráno po vypnutí vody provedla lezecký test úřadující mistryně republiky Karolína Matušková a hodnocení z výstupu bylo jasné. Vrstva ledu je slabá, nesouvislá a k tomu ještě podtečená vodou, což se při dostatečně nízkých teplotách nestává. Již nelze ani spekulovat o dalším vývoji počasí v následujícím týdnu, a tak platí: tentokrát určitě ne! 










Slávek Matuška   [úpravy] 08:52 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 xxo12:59:24 12.02.2018
Tak co poupravit název a valit po holé skále, jen se trošec ztíží obtížnost
Ladjaxodpovědět 
 Re: xxo15:55:19 12.02.2018
Nebo zkusit nastříkat led namísto Víru někde na horách...
motákodpovědět 
  Re: xxo22:09:04 12.02.2018
Samozřejmě!S vytvořením závodního ledopádu někde na horách a uspořádáním závodu na něm už měl dávno někdo přijít....
Slávek Matuškaodpovědět 
   Re: xxo12:34:18 13.02.2018
přišel, ale skus s tím přijít za zelenýma, ti to rychle zatrhnou, kdysi kámoši upravovali vodu tekoucí ne jeden ledopád, dokážeš si představit ten průser kdyby se to profláklo, jiní polívali lezecky nezajímavou skálu kde se to mohlo, borec jim zastavil vodu když nemrzlo, ona ti nělajá v hadici zůstane a když nemáš po ruce potok kde to necháš rozmrznout tak si zas někde, i tak je to dost fuška, jednou sem to viděl ve víru
Ladjaxodpovědět 
    Re: xxo12:39:31 13.02.2018
Ne vsechny horsky tereny jsou v silne chranenych celcich. Treba nizsi zony CHKO snesou dost (teda hlavne tezbu dreva..) a tam by se na takove akci dohodnout s ochranari asi slo.
odpovědět 
     Re: xxo13:03:51 13.02.2018
A co to udělat třeba v Rakousku? Nebylo by to poprve kdyby se nějaké české lezezecké závody konaly v zahraničí.
odpovědět 

 thx.19:53:45 13.02.2018
Za sebe bych chtěl hlavně poděkovat Slávkovi a jeho bandě za pokus na poslední chvíli uspořádat závod a zřejmě nezbývá než těšit se na příští rok.
Díky a doufejme že o to větší bude afterparty v roce 19.
Nedoriodpovědět 

 thx.19:53:47 13.02.2018
Za sebe bych chtěl hlavně poděkovat Slávkovi a jeho bandě za pokus na poslední chvíli uspořádat závod a zřejmě nezbývá než těšit se na příští rok.
Díky a doufejme že o to větší bude afterparty v roce 19.
Nedoriodpovědět 

 Foto dne:

Happburger wand
 Databáze cest:
Všechny cesty (183518)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Die Moralische 8 Frankenjura
La Larva 5 Alcañiz
El Insecto 6B Alcañiz
Vertebrados 6B+ Alcañiz
Calefactor 6C Alcañiz
Nově komentované:
Pták Noh 7A Tábor - Lužňák
Perepunyetes 6b Margalef
Zimnice 6+ Radotínské Údolí
Ronja, Die Raubertochter 9- Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov |

 Nové komentáře:
Cvičenci | Na Moravě | parkour | Jungle | Re: ? | Re: ? | severka | dobře ! | dobře ! | Re: Gratulace |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (63)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Severní stěna Eigeru (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (17)
Zákaz lezení na Kozlovi (16)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (12)

 Nově v inzerci:
Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1707 
 Ne 
 1643 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.