LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
6. 11681
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
Bouldry:
6.Pochman 10625
7.Novák 10500
8.Kopecký 10500
Hory:
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5739 lezců
1159043 cest
Nové přelezy:
Magor 80 Xc
Up And Dow 7c
Čokiáda 8+/9-
Doping 9
Trativod 9
Nuda V Jab 9+/10-
Arachnofob Xb
Magor 80 Xc
Družba 9+/10-
Extáze 9

Stěny
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jihočeský komín K1

crazy akce

Vždycky jsem miloval ten pocit po dosažení vrcholu, takové to uvolnění ve vás, ať už jsem byl na vrcholu skalní věže, kopce, hory, nebo i třeba rozhledny. V okolí mého bydliště jsem už na většině těchto míst byl, ale jeden mi stále scházel komín K1. Komín se vypíná za městem přibližně do 65 metrové výšky. Po dlouhém plánování s Pítrsem se 5.9.2003 ve 23.00 hodin pouštíme do akce na náš první (tak trochu) industrial climbing. Před plotem u komínu vyplašení před chycením policií či z velké pokuty naposledy kontrolujeme na blízké cestě jestli někdo nejde. Vzduch byl čistej a tak jsme se odvážili v bleskové rychlosti přelézt plot a běžíme pod komín. Žebřík začíná až zhruba v 5 metrech, takže začátek lezeme po hromosvodu vedoucí podél žebříku. Po žebříku lezeme vcelku svižně nahoru. Konečně jsme se za chvilku dostali po tom vynasnaženém úsilí na vrchol. Nahoře nás komín odměnil nádherným, nezapomenutelným výhledem na město v noci. Z baťohů si vybalujeme foťáky a lano na super dlouhé slaňení. Všechno se to tu snažíme vyfotit. Ještě nahoře volám mobilem Psychu, že se povedlo. Psycho s Dannym se na nás chtěli podívat, dokonce je ze shora vidíme jak vybíhají z hospůdky z oslavy narozenin. Máváme jim zeleným světlem z displeje mobila. Po dvou hodinách na komínu slaňujeme dolů. Už jsme byli pouhých 10 metrů nad zemí a najednou vidím Psycha a Danka jak utíkají pryč. Nechápal jsem to. Najednou uslyším povědomý hlas mé mamky: „Ty magore jeden,myslíš si že si na skále “ V té chvíli jsem opravdu dostal strach, nebál jsem se ani tak mamky, ale spíš  z toho hluku přichycením policií.  Tyhle bláznivý adrenalinový akce prostě miluju.

PS.:fotky z digitálu a místo úmyslně nezveřejňuju

Miki

Miki   [úpravy] 20:20 05.01.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dosažení vrcholu08:09:16 06.01.2004
Taky mám rád ten pocit po dosažení vrcholu...
karelsvodpovědět 
 Re: dosažení vrcholu09:24:00 06.01.2004
:o) to asi kazdej
steepodpovědět 

 vrchol.. :)21:21:21 06.01.2004
.. a obvykle pak rychle usnu, takze na kominu mi to prijde trochu nebezpecne :)
Snaperodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184199)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SW Wand VIIa Rathen
Tri Limbové Sudy 8- -
Dobrý Převlek VIIa Tisá - Bürschlické Stěny
Arctia Caja 7c Ueschenen
V Továrně Je Dobře 8- Kozelka
Nově komentované:
Družba 9+/10- Manínska Úžina
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Vlajka | Bída | Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Sandály Teva Forebay | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1283 
 Ne 
 1390 
 Nevím 
 806 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.