LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
4. 11937
5.Stribrny 11775
6.Štípek 11719
Bouldry:
4.Novák 10900
5.Stráník 10850
6.Jungling 10628
Hory:
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282
24.Špás 3183

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5759 lezců
1169092 cest
Nové přelezy:
Psi Štěkaj 9+
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

1. kolo ČP U14 v lezení na obtížnost

V sobotu 19. června proběhl první závod českého poháru v obtížnosti pro kategorii U14.

Díky rozvolnění vládních nařízení bylo možné tento závod uspořádat ve formátu, na který byli závodníci zvyklí před epidemií.

Při registraci, která probíhala od 8 do 9 hod, se do závodu zaregistrovalo celkem 82 závodníků nejenom z Čech, ale i ze Slovenska.

Následně v 9:30 začala společná kvalifikace pro všechny kategorie. Připraveny byly pro každou kategorii dvě cesty, na kterých se rozhodovalo o postupujících do finále. Z každé kategorie postupovalo osm závodníků, pouze v kategorii dívky U10 postoupilo závodnic deset, jelikož ve dvou případech šlo o holky ze Slovenska. Kvalifikace proběhla velmi rychle, a to i díky všem rozhodčím a jističům, kteří byli pro závod skvěle připraveni.

ČP U14 v obtížnosti - Jungle Letňany

ČP U14 v obtížnosti - Jungle Letňany


Kvalifikace U10



kvalifikace




Do finále, které díky rychlejší kvalifikaci začalo už ve 14:30, nastupovali závodníci z izolace. Pro všechny kategorie byly připraveny tři finálové cesty, na kterých mohly lézt všechny tři kategorie najednou. Nejdříve se představili chlapci a následně ke svým pokusům nastoupily dívky.


Mezi chlapci v kategorii U10 se nejlépe dařilo Mirkovi Bodanskému z Lezecký klub Vertikon Zlín, v U12 Adamu Paarovi z HOVRCH a v U14 Janu Štípkovi z HOSPul. V dívkách U10 zvítězila Eva Řepková z BLOK CENTRUM, V U12 Sára Capandová z Lezecký klub Vertikon Zlín a v U14 Natálie Paarová z HOVRCH.



Zde pár postřehů ze závodu od vítězů:

„Lezecké centrum je velké, chtěla bych mít takové i v Ostravě. V závodě bylo něco lehké a něco bylo těžké a na první cestě jsem nevěděla, jestli můžu použít trám. Kdybych to věděla, možná bych dala TOP. Na druhé cestě jsem si myslela, že hned na začátku spadnu. Nedala jsem TOP, protože jeden z těch chytů byl z jedné strany kluzký. Začátek finálové cesty byl lehký, ale konec byl těžký. Nakonec jsem ale vyhrála a dostala jsem zmrzlinu, čokoládu a vstup do Jump Parku. Škoda že nebyla žádná medaile. Těším se na další závod Českého poháru.“

(Evča Řepková, U10)

Evča Řepková

Evička Řepková


"Na záved jsem se těšil. Cesty byly dobré, ve finále byla zelená cesta nahoře trochu těžší, ale dole to bylo docela lehké. V bílé byl hrozně těžký skok a pak už to bylo taky lehké, jenom na konci jsem to nedal, tam to bylo dlouhé. Žlutou jsem skoro dal, ta byla docela lehká, jenom těžký skok do TOPu jsem nedal. Se svým výsledkem jsem docela spokojený, protože Juraj Gondžúr je hrozně dobrý a skoro vždycky mě přeleze, ale teď mám radost, že jsem ho předlezl já."

(Míra Bodanský, U10)

Mirďa Bodanský

Mirďa Bodanský






"Hodně jsem se na závody těšila. Cesty byly hezké, ve finále docela lehké až na vršek. Zelená se mi teda moc nelíbila, ta byla oblinová, ale modrá byla celkem o dost lepší a nahoře se muselo zabrat. Na závodě bylo dobré fandění, dostali jsme super zmrzku a pak jsme si užili Jump Park."

(Sárka Capandová, U12)



"Jsem moc rád, že se konečně závodí. Moc jsem se těšil na kamarády a závodní cesty. Děkuji stavěčům za nádherné cesty. Lezlo se mi pěkně. Jen mě mrzí, že jsem netopnul finálovku. Chyběl jen kousek. Tak snad příště."

(Adam Paar, U12)
Adam Paar

Adam Paar





"Cesty se mi lezly dobře. V kvalifikaci jsem dala TOPy celkem bez problémů. Ve finálové cestě jsem udělala dost chyb, které mě stály hodně sil. Cesta mi stylově neseděla . Jsem moc ráda, že to nakonec dalo na první místo. Moc jsem si závody užila a těším se na další."
(Naty Paarová, U14)



"Další závody, ale tentokrát na laně. Když jsme přijeli, zaregistroval jsem se a šel se podívat na předlezy kvalifikace. Po tom, co jsem si prošel cesty, tak jsem se šel rozcvičit. Začala se lézt první cesta, která za mě měla jenom dva těžké kroky, ty jsem ale překonal a dal na této cestě, jako jediný z kluků, TOP. Další cesta byla lehká kromě konce, který byl trošku těžší, ale ten jsem taky dal a dal jsem topku. Potom jsme asi dvě hodiny čekali, než začne izolace, a šli tam. Zhruba po 45 minutách v izolaci jsme šli na prohlídku cesty. Když jsem jí viděl, tak jsem věděl, že to nebude zadarmo. Pak jsme se vrátili zpět do izolace. Byl jsem nervózní, protože lidi se vraceli tak rychle, že museli padat nízko. Pak šel můj kámoš Lukáš, který tam byl oproti ostatním dlouho. A pak přišla řada na mě. Pomalu jsem lezl dál a dál, až jsem dolezl k "sopkám", které jsem taky přelezl a najednou mi lidi začali více fandit, tak jsem poznal, že jsem první a že tam nikdo nedolezl. Ale já jsem nechtěl vyhrát, ale topnout tu cestu, takže jsem lezl dál a dál. Byl jsem zhruba dva chyty pod topkou, ale už jsem nemohl. Nechtěl jsem se vzdát a nakonec jsem to topl a vyhrál."

(Honza Štípek, U14)


Vítězové U14 - Honza Štípek a Natálka Paarová

Vítězové U14 - Honza Štípek a Natálka Paarová





Na závěr bych rád poděkoval všem, co se na závodě podíleli a přidali pomocnou ruku. Stavěčům Viktoru Pařízkovi, Vildovi Chejnovi a Olině Stehlíkové za parádní cesty. A v neposlední řadě našim partnerům SC Metal, Jungle Sport Park, Jump Park Letňany a Národní sportovní agentuře.

partneři závodu





Dalším závodem pro kategorie U14 budou tradičně boulderingové Teplice nad Metují. Takže na viděnou 27. srpna v Teplicích a těšte se na medaile!





J. Žák, ČHS

foto: Petr Chodura



Všechny fotky naleznete ve fotogalerii závodu

Jiří Žák   [úpravy] 05:45 25.06.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185404)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Südostkante II Oybin
Hard Rock VIIb Weissbachtal
Abendwand VIIb Weissbachtal
Cesta SDH VIIb Bělá U Děčína
Bez železa V Bělá U Děčína
Nově komentované:
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Fotbalové Klání VIIb Tisá - Malé Stěny
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Šepot Borovic VIIb Bělá U Děčína

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (9)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1748 
 Ne 
 1992 
 Nevím 
 1258 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.