LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12356
2.Šindel 12269
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1154149 cest
Nové přelezy:
Celní Únik 7C
Knoflíková 9
L´Escamarl 7c+
Sa Va A Vo 8a+
L`Esperó 7c
Repelando 8a+
Sprejvól 8A+
Fixaret 7C+
Zuccuru 7b
In Viaggio 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Statistika

Horská záchranná služba Tatry

V sobotu 3.10.2015 popoludní sa na tiesňovú linku HZS „18 300“ ozvali traja slovenskí horolezci (28, 32,36 r.), ktorí uviazli v Martinovej ceste, vedúcej na Gerlachovský štít. V ceste nevedeli pokračovať, preto požiadali o pomoc.

Záchranári HZS kontaktovali so žiadosťou o súčinnosť aj posádku VZZS pre urýchlenie evakuácie. Posádke spolu so záchranármi HZS na palube sa podarilo dostať do oblasti, pre nepriaznivé podmienky však nebolo možné vysadenie záchranárov pri horolezcoch. Nakoľko horolezci uviedli, že sú bez zranení a majú dostatočné oblečenie na prečkanie noci, pokračovala záchranná akcia v ranných nedeľňajších hodinách. Do terénu odišla skupina štyroch záchranárov HZS, ktorá po príchode horolezcov zateplila a pripravila na zostup. Opätovne bola kontaktovaná aj posádka VZZS z Popradu, avšak silný pretrvávajúci vietor nedovolil použitie leteckej techniky. Záchranári zostúpili s istenými horolezcami do Litvorového sedla a odtiaľ ku Sliezskemu domu. Traja mladí Slováci boli napokon transportovaní terénnym vozidlom HZS do Tatranskej Polianky, odkiaľ pokračovali samostatne.


Tomáš   [úpravy] 17:51 04.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Konec dobrý...08:49:45 05.10.2015
Cajk!
Karbyodpovědět 

 Dost dlouhá záchrana...12:33:27 05.10.2015
Zdravím! Možná to někdo dovede vysvětlit, ale já to nechápu. Odpoledne dostanou záchranáři informaci a do rána jim trvá, než vylezou na hřeben Gerlachu... Přitom aktivují vrtulník a zvedají náklady, na co? To už jsou tak pohodlní, že nevyběhnou za 2, 3 hodinky ze Sliezského domu na hřeben Gerlachu?
RT Zicoodpovědět 

 Foto dne:
Entre frikis anda el juego, sektor Prehistórico, 7a
Entre frikis anda el juego, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (181326)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Reina De Los Alces L1+L2 6c Olba
La Reina De Los Alces L1 6a Olba
Slack Life 9- Geyikbayiri
Kinder Maxi King 7A Břestecká Skála
Poloha Mléka A Vody 6A Vršava
Nově komentované:
Krakonoš Ext . 7c+ Kalymnos
Levá Náhorní V Hostibejk
Levá Údolní Hrana III Hostibejk
Podium 6C+ Panský Les
Sex Pistols 9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Goretex bunda - poškozená | Re: Zápisy na nic | Re: Goretex bunda - poškozená | Re: Goretex bunda - poškozená | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Goretex bunda - poškozená | Goretex bunda - poškozená | Re: Zápisy na nic | Re: Tognazza |

 Nové komentáře:
Re: fašismus | Re: Škoda té politiky. | Re: Škoda té politiky. | Re: Škoda té politiky. | Škoda té politiky. | Re: hahaha | Re: hahaha | Myslivec | Rys | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (59)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Black Diamond Helma Tracer Kid | Lezecké boty lezečky MILLET EASY UP vel.40 / 25.5cm | Cepiny | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Kalhoty Kitchatna | boty Dynafit Tigard 130 freeride | Lezení/skialp tenhle víkend | Deuter Kid Comfort III | výškové práce- Brno | Tatry |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 43 
 Ne 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.