LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
30.Fajkoš 10416
31.Pelíšek 10397
32.Kalvas 10356
Bouldry:
30.Svoboda 9406
31.Šolc 9281
32.Bulička 9150
Hory:
17.Najman 4632
18.Magič 4483
19.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1154649 cest
Nové přelezy:
Sons Of Si 8a
Neandrtále 8A
Rybanarubu 7C+/8A
Skořápka 8A+
Mise En Pl 8a
Levý Dírky 7C
Fata Morga 8a
Amber 7c
T-1 Full E 8c
Der Optimi 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V Tatrách v sedle Váha umrzl Polák

V sedle Váha ve Vysokých Tatrách zmrzl 31letý polský turista. Informovala o tom slovenská horská služba. Viz zpráva z 27.10.:

"V obedňajších hodinách dňa 26.10.2018 oznámil náhodný turista záchranárom Horskej záchrannej služby, že v sedle Váha našiel turistu, ktorý nemal prítomné životné funkcie. Na miesto smerovala dvojica záchranárov HZS po zemi a zároveň bola o súčinnosť požiadaná Letka MV SR. Vrtuľník po prílete zobral z heliportu v Starom Smokovci dvoch záchranárov na palubu a leteli pod Rysy, kde sa nachádzalo zmrznuté telo 31 - ročného Poliaka. Poveternostné podmienky pre silný nárazový vietor, ktorý vo vyšších polohách prevládal, nedovolili letecký transport telesných pozostatkov. Dvojica záchranárov po nabalení tela zostala na Chate pod Rysmi a v ranných hodinách dňa 27.10.2018 začali s jeho transportom. Z doliny im išli oproti ďalší jedenásti záchranári HZS na pomoc. Telo nebohého transportovali do Starého Smokovca, kde ho odovzdali príslušníkom Polície. Vo vysokohorskom prostredí prevládajú zimné podmienky a miestami je viac ako 30 cm snehu, čomu je pri plánovaní túr potrebné prispôsobiť oblečenie a vybavenie."

Viz: www.hzs.sk

sth   [úpravy] 05:46 02.11.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP15:23:18 02.11.2018
:-(
PKodpovědět 
 Re: RIP17:31:37 02.11.2018
...
Ahojodpovědět 
  Re: RIP21:37:52 02.11.2018
Syn, možná otec, bratr, manžel, kamarád, člověk...tohle si vždycky projeď v hlavě, než se tu pokusíš o tak trapnou sebeprezentaci...........
Juraodpovědět 
   Re: RIP08:49:30 04.11.2018
hele nemražou tady nějaké kometáře ??
Hele nebuďte tak ledový , tak chladní
tak zmrzlí
odpovědět 
    Re: RIP17:56:13 04.11.2018
Fakt hruza ty vaše komenty, uplně mi s toho zmrznul úsměv na ksichtu !!! :((
hruzaodpovědět 

 Komentare v "cerne kronice"20:16:56 02.11.2018
Kazdy ma asi svuj nazor na Polaky, ale ventilovat  je takovym zpusobem pod zpravou tohoto typu je dost nedustojne. Jsem pro to aby tu cerna kronika byla, ale mozna by stalo za zvazeni povoleni komentaru jen po prihlaseni.
Radekodpovědět 

 chata12:48:26 05.11.2018
V sedle Váha je přece chata. Jestli už nezvládl dojít?
Honzaodpovědět 
 Re: chata13:58:00 05.11.2018
Tak taky mohlo být h...o vidět.
Ztratil orientaci a kdo ví, jak dlouho tam někde bloudil.
Tak si na chvíli sedl a už nevstal.
VladaModpovědět 
  Re: chata13:48:15 06.11.2018
Nojo. Je to možný. Na hřebenech v menších horách maj pro tohle tyčový značení....
Honzaodpovědět 
  Re: chata14:30:45 06.11.2018
Stačí málo, špatně šlápnout, zraněnej kotník, koleno. Přestaneš se intenzivně pohybovat a zmrzneš...
K.odpovědět 
 Re: chata15:46:36 06.11.2018
Neni, je v dolice pod sedlem vahy.
odpovědět 
 Re: chata15:49:18 06.11.2018
na jeseň 1987 pri návrate z horolezeckej túry v okolí sedla Váha zablúdil a zamrzol Viktor Kubát (Kladno ?). V partii tých, čo boli na chate, bol aj sochár ( z Ostravy?) a v tých miestach osadili kríž. Po všelijakých peripetiách a drobnej úprave ten kríž je na Gerlachu. Barabáš o tom natočil film.
(tyčové značenie tam nie je, lebo sa dáva iba na chodníky, ktoré nie sú v zime uzavreté)
PKodpovědět 

 Foto dne:
Vysoké Tatry, Karbunkulový hrebeň
Karbunkulový hrebeň
 Databáze cest:
Všechny cesty (181368)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Madlenka 5B Panteon
Mařenka 5C Panteon
Sons Of Sika 8a Coll De Nargó
Povětroň 7+ ČOV-ka
Novomanželská 6+ ČOV-ka
Nově komentované:
Komba 8A Mlýnský Vrch
Komba 8A Mlýnský Vrch
Komba 8A Mlýnský Vrch
Inču-čuna 8- Černá Skála U Řevnic
Komba 8A Mlýnský Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Grstuluji | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo | Re: Škoda té politiky. | Re: Škoda té politiky. | Re: Je to tak | Re: fašismus | Re: Škoda té politiky. | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (21)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 330-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Statická a dynamická lana | Black Diamond Helma Tracer Kid | Lezecké boty lezečky MILLET EASY UP vel.40 / 25.5cm | Cepiny | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Kalhoty Kitchatna |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 69 
 Ne 
 49 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.