LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
44.Kopáček 10110
45.Zedek 10094
46.Bartoš 10066
Bouldry:
44.Zímová 9053
45.Paděrová 9050
46.Chovanová 9050
Hory:
30.Malý 2695
31.Málek 2682
32.Zvonková 2677

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166380 cest
Nové přelezy:
Šamanodrom 9+/10-
Jaxitax 8B
Rythmo 7C+
Rallye 10
La Femme N 7c+
Zinnentrai 7b
La Peste 7c
Uniqueaumo 7c
Galáctico 8A
Compagni D 7b

Stěny
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Předsedkyně ČHS Alena Čepelková - on-line rozhovor

live

smPrávě skončil živý on-line rozhovor s předsedkyní Českého horolezeckého svazu Alenou Čepelkovou před valnou hromadou svazu.

Klikněte na Vstup do on-line rozhovoru, kde uvidíte záznam rozhovoru. Ve 18:00 jsme ukončili možnost zadávání otázek.

Díky Aleně, tazatelům i čtenářům za spolupráci.

Článek s diskusí k nadcházející valné hromadě je zde: Valná hromada ČHS za měsíc - 26. března 2006.
Reportáž z loňské valné hromady: Alena Čepelková zvolena předsedkyní ČHS.

Alena odpovídala na čtenářské otázky zde v on-line rozhovoru již loni před valnou hromadu, která ji zvolila předsedkyní viz článek: Alena Čepelková - nová šéfka ČHS? - on-line rozhovor.

Lezec.cz   [úpravy] 18:00 21.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ještě k rozhovoru20:00:48 21.03.2006
On-line rozhovor má svoje úskalí, jako například, že odpovídáte ve spěchu a při zodpovídání dotazu původní text nemáte k dispozici. Tak se stalo, že jsem si teprve při zpětném pročítání rozhovoru uvědomila, že dotazy týkající se "sportovních" lezců  jsem chápala špatně - bylo myšleno určitě soutěžní lezení. Nemyslím si, že problémy lezeckých závodů - zejména v soutěžích dospělých - vznikly pod mým vedením svazu, a hlavně že to nebude problém předsedy svazu nebo výkonného výboru. Snad jako první věc ke mně dorazila stížnost na dosavadní vedení komise tehdy sportovního lezení. Po různých snahách o nalezení rozumného řešení jsem nabyla dojmu, že nalézt nejde. Nakonec došlo ke sloučení obou soutěžních komisí, a jak to funguje, musí posoudit zase hlavně ti, kteří se okolo závodů pohybují a hlavně pro ně něco dělají. Co se týká finanční podpory, už jsem řekla, že snahou svazu je vytvořit vyrovnané finacování pro jeho hlavní aktivity, tedy alespoň za působnosti tohoto vedení. Jinak mne závody (jako diváka) baví a jsem pyšná na to, že patříme ke světové špičce. Nejsme a nebudeme ale fotbalový svaz, tedy aspoň doufám.
Alena Čepelková
 alenaodpovědět 

 díky07:19:38 22.03.2006
Aleno, chtěl bych dodatečně poděkavat za odpovědi.Včera jsem měl dost málo času a jen jsem do počítače naházel otázky a na děkovačku jaksi už nebyl čas.
I přesto si dovolím ještě jednu poznámku.Možná, že bys mohla alespoň uvést, kde se dá zjistit kolik peněz reprezentanti dostávají.James má v tomto nparosto otevřenou politiku a myslím si, že je to dobře:všichni, kdo si kupují jamesák, nebou čtou jejich webové stránky, snadno zjistí kolik dostal ten či onen na reprezentaci.Myslíš si, že je zas tak špatné říct lidem-tenhle je mistr světa dostal od nás tolik a tolik, tohle je nejlepší (nebo jeden z nejlepších) juniorů na světě a dostal tolik,tihle udělali parádní prvovýstup v horách,dobrým stylem a proto jako reprezentanti dostanou od svazu tolik.....
Můžeš mi odpovědět i na mail. Díky
Climbzinodpovědět 
 Re: díky21:55:00 22.03.2006
Je to na titulní straně svazového webu, každý se s tím může seznámit a to i několik let dozadu, když zapátrá...
Radim Bzuraodpovědět 
 Re: díky12:47:53 23.03.2006
Sice bych radši odpovídala nějaké konkrétní osobě, ale i tak: u závodů je hrazeno reprezentantům startovné, ubytování a cesta podle stanovených pravidel komise soutěžního lezení, celková částka je uvedena ve zprávě o hospodaření a kolik „stál“ konkrétně Tomáš Mrázek lze pochopitelně z účetnictví vyseparovat. A já to ani přesně nevím, rozhodně to však nijak malá částka není. U „alpinistů“ je to jinak – reprezentanti v A-týmu mají nárok každý na 25 000 čerpání na své akce oproti předloženým účetním dokladům, B-tým může obdržet finanční příspěvek na uskutečněné úspěšné akce a kromě toho existuje ve schváleném rozpočtu také částečná úhrada nákladů u plánovaných akcí. Všichni mají hrazeno pojištění léčebných výhod v zahraničí (u ČHS J ) a povinnou zdravotní prohlídku. Letošní reprezentace byla rozšířena o skalní lezce a zatím existuje pouze návrh rozpočtu, který bude schvalovat VH. Všichni reprezentanti mají (a nebo by měli mít) uzavřenu smlouvu o reprezentaci, která jim určuje práva a povinnosti.
Alena Čepelkováodpovědět 
  Re: díky09:37:34 24.03.2006
Aleno a Radime, moc děkuji za odpovědi.
Radimovi: jde právě o to, že po tom musím pátrat a vyhledávat si to - a podle odpovědi Aleny by to nebylo zas tak jednoduché hledání - jak jen kliknout na něco na hlavní stránce svazu.
Za CLIMBzin Břeťa Lebloch (ať znáte jméno té konkrétní rýpavé a zvědavé osoby).
CLIMBZINodpovědět 

 Sazka22:05:47 22.03.2006
Osobně by mě zajímalo jak se posune s vráceným DPH rozpočet ČHS - zda to bude jako nadále 50:50 - což mi přijde fér, či zda VV a VH podlehne lobistům ze strany pretěkárů....
Radim bzuraodpovědět 

 Foto dne:

Unylá, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (184977)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Di Bolina 6c+ Valle Sciusa - Val Ponci
Mezzo Marinaio 6a Valle Sciusa - Val Ponci
Follie 6c+ Crepe De Oucera
Tribullu Ma Muntu 6b+ Valle Sciusa - Val Ponci
Augh 6b Crepe De Oucera
Nově komentované:
Nostraladamus 7b Villanueva De Valdegovia
Diretissima 7- Bořeň
Pilířová Prckova) 5 Bořeň
La Femme Noire 7c+ Ceuse
Anet 7+/8- Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
"Pane... | Re: otvoreni pri isteni | Re: otvoreni pri isteni | osma | Re: otvoreni pri isteni | Re: otvoreni pri isteni | Re: Rekord | otvoreni pri isteni | Hranaři | Re: neu route |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (49)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Pinch od Edelridu (8)

 Nově v inzerci:
Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1642 
 Ne 
 1893 
 Nevím 
 1162 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.