LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
20.Jeliga 10718
21.Vlk 10693
22.Jungling 10588
Bouldry:
20.Košťál 9950
21.Břicháček 9903
22.Kučera 9903
Hory:
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682
29.Malý 2670

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5714 lezců
1147164 cest
Nové přelezy:
Smrt S Cel XIa
Nejdelší H 9/9+
Holokaust 8A
Pixam 8c
Epita 9
Kombinace 9+/10-
Maskirni K 7c
Imbro 7b
T-rex 7c/7c+
Hitchhike 9/9+

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pátrání po českém horolezci ve Skotsku

Skotští záchranáři ve středu spustili pátrání po dvou horolezcích - Čechovi a Britovi, kteří se ztratili v pohoří Cairngorms. Muži se

vydali do terénu již v úterý a od té doby o sobě nepodali nikomu žádné informace. Informaci přinesl internetový deník News.scotsman.com.

2.3. 2005 15:52
LONDÝN - Horolezci se pokusili včera zdolat část oblasti Shelter Stone Crag. Během výstupu se ale změnilo počasí. Policie nevylučuje, že Čech a Brit mohli zabloudit.

Pohřešovaní se ve Skotsku účastnili šestidenního Mezinárodní horolezeckého shromáždění v Národním parku Cairngorms. Jejich kolegové je začali hledat v noci na středu.

První zprávu o možném zmizení mužů tak dostali záchranáři krátce po půlnoci. Do terénu mohli však vyrazit až dnes ráno po rozednění. Pátrání po zmizelých bylo zatím neúspěšné.

Akci navíc ztěžuje špatné počasí. Kvůli hustému sněžení a snížené viditelnosti nemohl vzlétnout ani vrtulník RAF.

Máca   [úpravy] 17:59 02.03.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 CHS18:09:46 02.03.2005
Na srazu jsou pritomni dva clenove vykonnostniho druzstva CHS. Svaz v soucasne dobe zjistuje presnejsi informace. Situace z hlediska pocasi ve Skotsku je bohuzel ponekud neprizniva.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: CHS18:58:19 02.03.2005
Psal jsem jim SMSky-zatim neodpovedeli, snad to bude OK. By me zajimalo, koho z nich to hledaj.
šatavisodpovědět 
  Re: CHS20:10:25 02.03.2005
Ja psal jen jednomu a taky nemam zatím odpověď, tak snad to dobře dopadne.
vlkodpovědět 
   Re: CHS21:02:01 02.03.2005
V soucasne chvili beze zmen, rano bude v pripade zlepseni pocasi nasazena helikoptera RAF, nejblizsi moznost novych informaci cca kolem 10.00 rano.
Radek
zobanodpovědět 
    Re: CHS08:53:31 03.03.2005
Jakmile budeme vědět něco víc (předpokládám kolem jedenácté) vyvěsím to sem.
Alenaodpovědět 
   Re: CHS21:13:24 02.03.2005
Ten je udajne v poradku, tak to vyrid jeho znamym, at neni panika.
odpovědět 

 tak je to paráda10:47:19 03.03.2005
Pávě jsem mluvila s Klárou - Marek už se jí ozval. Skutečně byli s Britem v záhrabu, dnes je transportoval vrtulník zpět. Má jen lehlé omrzliny, nic vážného.
alenaodpovědět 

 dobra zprava10:57:32 03.03.2005
10:49 - Skotští záchranáři našli českého a britského horolezce, kteří se nevrátili z pohoří Cairngorms. Oba jsou v pořádku, nalezla je posádka vrtulníku. Ztratili se v úterý večer.

(prevzato z idnes)
Martin Vobrodpovědět 

 Skotsko10:58:54 03.03.2005
Přišla zpráva od Marouse ze Skotska: Žiju - jako vždy a naplno a nadoraz
Otasodpovědět 

 Marous nešika11:55:46 03.03.2005
To bylo jasný, že musí zůstat živý, pořídil si štěně a myslím, že by mu strach nedovolil nechat mi ho na krku. Klára
Kláraodpovědět 

 Nejake podrobnosti12:20:10 03.03.2005
jsou na BBC:
http://news.bbc.co.uk /1/hi/scotland/4312279.stm

V oblasti, kde se ztratili (Cairngorms) je skutecne navigace v pomerne beznem white-outu (\"bila tma\") a blizardu znacne narocna (nahorni plato), a do nejblizsi civilizace je to navic proti vetru a pres kopec. Je to v zasade nejbeznejsi misto ve Skotsku kde se neplanovane bivakuje v zahrabu kvuli zmene pocasi atp.

Kdo by se chtel podivat, jak to tam vypada, tak mapa je tady (Shelter Stone je vyznacen):

www.multimap.com /map/browse.cgi? lat=57.0904&lon=-3.6467 &scale=25000&icon=x
odpovědět 

 Foto dne:
aktuální foto (17.4) Aniččiny stěny, Srbsko
Aniččina stěna, Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (183602)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Runway 6B Sklárna Jih
Boulík 5C Sklárna Jih
Co Ještě Se Stane? 4+ Sklárna Jih
Lano 4+ Sklárna Jih
Páteř 4+ Sklárna Jih
Nově komentované:
Brione 7B Tisá - Modřín
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
Lapálie 5 Nečtinská Skála

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... |

 Nové komentáře:
Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | joNo | Re: Boží výlet | Re: :-) | Re: Boží výlet | Eiger | Re: Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (45)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (12)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1735 
 Ne 
 1667 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.