LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
5.Stribrny 11700
6. 11681
7.Mokroluský 11596
Bouldry:
5.Stráník 10681
6.Jungling 10628
7.Popovský 10528
Hory:
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682
29.Malý 2670

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5714 lezců
1147178 cest
Nové přelezy:
Smrt S Cel XIa
Nejdelší H 9/9+
Holokaust 8A
Pixam 8c
Epita 9
Kombinace 9+/10-
Maskirni K 7c
Imbro 7b
T-rex 7c/7c+
Hitchhike 9/9+

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Žlutá Kobra - Plzeň
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejenom na skalách...

Smrt turisty v Jordánce

Na Novinky.cz se pod titulkem „Ve Vysokých Tatrách zahynul český turista“ objevil článek odvolávající se na horvorca ATE:

Ve slovenských Vysokých Tatrách zahynul v úterý další český turista. Osudným se mu stal skupinový výstup na Lomnický štít. Turista při výstupu uklouzl a zřítil se do strže. Pád do zhruba stometrové hloubky nepřežil.

BRATISLAVA - "Ve skupině byli tři Slováci a jeden Čech. V jednom ze žlebů pod západní stěnou Lomnického štítu český turista uklouzl na sněhu a padal asi sto metrů. Když jej ostatní objevili, jeho tělo už nejevilo známky života," řekl Novinkám mluvčí Letecké záchranné služby Air Transport Europe Pavol Svetoň.
Podle mluvčího se členové skupiny znali jen krátce. K výstupu na Lomnický štít si vybrali tzv. Jordánovu cestu z Malé studené doliny.
"V této oblasti je zcela zakázán vstup bez horského vůdce a v současném období stále platí zimní uzávěra horských chodníků," upozornil Svetoň.
Vrtulník Letecké záchranné služby transportoval tělo mrtvého Čecha do Starého Smokovce. Turistovu totožnost se zatím nepodařilo zjistit.
(12. 6. 2007 Ivan Vilček (Bratislava), Právo, Novinky )

Zajímavé je, že po čase nehovoří o každé oběti hor jako o horolezci. Koneckonců se jednalo o známou sestupovku. A ta je vedená jako II. v klas. UIAA. Tedy horolezecký terén...

Len   [úpravy] 15:18 12.06.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 info na idnes16:03:03 12.06.2007
http://zpravy.idnes.cz/ v-tatrach-zemrel-cech-spadl-z-lomnickeho-stitu-f48-/ zahranicni.asp?c=A070612_142134_zahranicni_mia (odstran mezery pred lomitky)
rickodpovědět 

 Foto dne:
aktuální foto (17.4) Aniččiny stěny, Srbsko
Aniččina stěna, Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (183602)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Runway 6B Sklárna Jih
Boulík 5C Sklárna Jih
Co Ještě Se Stane? 4+ Sklárna Jih
Lano 4+ Sklárna Jih
Páteř 4+ Sklárna Jih
Nově komentované:
Brione 7B Tisá - Modřín
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
Lapálie 5 Nečtinská Skála

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... |

 Nové komentáře:
Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | joNo | Re: Boží výlet | Re: :-) | Re: Boží výlet | Eiger | Re: Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (45)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (12)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1736 
 Ne 
 1668 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.