LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
41.Schockherr 10056
42.Zedek 10044
43.Pelikán 10018
Bouldry:
41.Stadtherrová 8950
42.Paděrová 8903
43.Plaček 8903
Hory:
28.Málek 2682
29.Malý 2670
30.Špás 2586

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142033 cest
Nové přelezy:
Černá Spár 9+/10-
Umělá Žena 10-
Náladová 9+/10-
Super Sant 7c
The Wish 7c
Chr.is.to 7c+
Horká čára Xc
Mušinec 7C+ tr
Dobrák Od 8A+
Autopsia 7b+

Stěny
Bongo Brno - Brno
Lezecká stěna - Tábor
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Frýdek - Místek
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jedna dobrá hláška

Jen jsem si vzpoměl na jednu komickou situaci z Ostrova (teda moc komická nebyla, ale když se nic nestalo, tak se tomu tlemím do dnes).
Asi dva roky zpět jsme v létě v Ostrově šlapali od jedné skály ke druhé a někde u Velké Ostrovské stěny (možná to byla Netopýří) jsem začali pozorovat kluka asi 5 metrů pod vrcholem jak se leze. Byl na druhém laně a měl dost viditelný obtíže. Náhle už asi měl dojem, že to prostě dál nejde a začal řvát (mimochodem dost dramaticky):"Drrrrž, drrrrž!". Chvilku se nedělo nic, kluk se držel z posledních sil a čekal nějakou podporu zhora (napnutí lana). Pak se ozval velice laxní hlas:"Zrušeno". Čumím s otevřenou klapačkou a čekám co bude dál, jestli volat záchranku nebo rovnou pohřebáky (protože borec byl tak 30m nad zemí). Nestalo se naštěstí nic, jistiš si pašáka znovu dal do osmy a večer se spolu asi slušně ožrali. Jen jedna věc mě do dnes trápí a to, že jsem to vůbec nepochopil ... jak mohl zrušit jištění, když ještě nebyl spolulezec nahoře???

Halba   [úpravy] 11:47 24.02.2003Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-O14:13:45 24.02.2003
A ty jsi nic nepil, viď? :-))
Ešusodpovědět 
 Re: :-O14:46:10 24.02.2003
ne ja jsem prece abstinent :-)
Halbaodpovědět 
 Re: :-O16:53:38 24.02.2003
Ale když jsi napsal "vyditelný" tak jsi v sobě něco měl né? :-(
Honzaodpovědět 
  Re: Re: :-O17:19:14 24.02.2003
... A jak se žere "Drž"?
Petrodpovědět 
   Re: Re: Re: :-O10:59:25 25.02.2003
Uz jsem to opravil :-)
sorry
Halbaodpovědět 
    Re: Re: Re: Re: :-O12:28:35 25.02.2003
Tohle už vypadá líp :-)
odpovědět 

 jojo01:12:35 25.02.2003
Ono kdyz trochu foukne vitr neni mezi zruuus a drrrz zas takovej rozdil. Doufam ze si na to vzpomenu az se budu valet nekde na vrsku a ten dole se bude potit par metru pod vrskem :)))

Preju same dobre konce a kdyz uz je nejhur mekky dopad...
Dafe
dafeodpovědět 
 Re: jojo08:03:57 25.02.2003
Také doufám... :-)))
Gampodpovědět 
  tak tak09:45:06 25.02.2003
Takovej dopad z 30-ti metrů moc měkkej není. Bohužel...
Přípluvodpovědět 
 Re: jojo11:00:12 25.02.2003
Rozdíl to moc není, ale rušil bys někoho kde je v půlce stěny? :-)
Halbaodpovědět 
  Re: Re: jojo13:56:33 25.02.2003
Když vo to tak moc stál ... :-)
Jindrákodpovědět 
  Re: Re: jojo13:12:06 26.02.2003
Nerusil a nebo bych se nalezite ujistil jestli o to opravdu stoji a proc. Takhle na ferovku je to opravdu o kejhak....
dafeodpovědět 
 Re: jojo14:31:44 28.02.2003
Na řev neviděného či bídně slyšeného zruš nebo drž nebo zrušdrž nebo dokonce jenom ....š je dobré reagovat pouze jedním způsobem, a to jít do střehu a čekat pecku. Pak teprve začít zjišťovat jak to myslí můj známý, ale i často neznámý, parťák.
bartodpovědět 

 divný slova12:52:01 25.02.2003
no tudle jsem byl asi před čtyřmi lety překvapenej, když při sestupu z Dolentu zahučel kolega do trhliny, byl v pohodě zachycenej, visel na napnutém laně někde v luftě a vřeštěl "povol, povol". taky jsme mu tak minutu nevěřili a nepovolili, ale teď už vím, že hlavou dolů se visí blbě, vono se mu lano zamotalo okolo nohy, a metr pod sebou viděl pěknej sněhovej most.
Lukas B.odpovědět 

 14:00:24 06.03.2003
A nezní to "držž" v "určitých" případech jako "zruš". Znám případ, kdy v Tatrách prvolezec řval ze stěny "shoď" a ten druholezec se sebral a začal se sápat do převisu a niž by měl jakékoliv zajištění, protože rozuměl "poď".

Třeba zase někdo vylezl z boldrovky (určitě mně LB zj.be za gramatickou chybu :-) na skály...
Hore zdar
Roman Raška
rraskaodpovědět 

 Foto dne:
Kino Lucerna 9.4.2025 – premiéra filmu Rhapsodia Corcontica
Rhapsodia Corcontica - priméra
 Databáze cest:
Všechny cesty (182218)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dornenvögel 9- Hochschwab
Ze Svahu VI Tisá - Bürschlické Stěny
Západní Komín II Tisá - Bürschlické Stěny
Mc Donald Pump 7B+ Stařechovický Lom
Marische Wurst III Zbiroh
Nově komentované:
Forrest Pump 7A+ Stařechovický Lom
Pedro Assente 5c La Gola
Schod Převislý 5A Zbirohy
La Spaccata 5c La Gola
Pedro Assente 5c La Gola

 Nově v diskusi:
Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Re: IXb+ | Re: Plošný zákaz | Re: a je to tady | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: a je to tady | Re: Plošný zákaz | Re: a je to tady | Re: a je to tady | Re: Valná Hromada 2025 |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (88)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (21)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (19)
Jazda Olympanov (11)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1506 
 Ne 
 1444 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.