LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8076
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5752 lezců
1165225 cest
Nové přelezy:
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c
Trotzphase 10-
Commander 9-
Action Dir 11
Force Étal 7b
Tête 7c+
Violant Co 7c

Stěny
SOU technického - Frýdek-Místek
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
BASE CAMP BAR - Přerov

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Spaarnwounde

Lezecký památník

Vyhrabal jsem staré fotky a našel jsem jednu zajímavou lezeckou atrakci.

Tato oblast, která hostí minimálně 40 cest, se nachází ve parku Spaarnwounde v NL. Je nedaleko dálničního uzlu pod Amsterdamem.


Tato lezecká stěna vznikla zčásti jako krajinové umělecké dílo, které prosadil a zrealizoval umělec Frans de Wit v roce 1992.


Stěna v celé své kráse

foto by © JirkaS



Celý lezecký masiv je součástí takové tajemné kompozice, kterou tvoří vysoký kamenný val a uzounký průchod v jeho středu. Prostě taková abstraktní blbost, která možná něco vyjadřuje, ale nikdo neví co.


Stěna a detail na její strukturu

foto by © JirkaS


Nás ale zajímá to, co je ve středu tohoto monumentu. Ve středu stojí betonové monstum, ze kterého se radují lezci celé ploché země.

Toto největší umělecké dílo v Holandsku, bylo vytvořeno coby kopie skály (respektive jejího povrchu, struktury) Marche-les-Dames v Belgii. Na sesazení 178 betonových bloků (1,2m x 1,2m) a vytvoření celé stavby bylo potřeba 40 mil. korun oproti předpokládaným 16 milionům. (povrch stěny pro srovnání je 500 m2  a výška 15 m)
Je zajímavé že povrch je skutečně tvořen reliéfem podobným jaký má přírodní vápenec a jen bližší pohled prozradí, že je to beton.

Vstup do parku a na tuto stěnu je volný což není v NL tak časté nevýhodou pak by mohlo být, že stěna nemá večerní osvětlení a o víkendech je obsypaná lidmi.


Příjezd, přístup:





Příjezd do parku

foto by© JirkaS




Detail parku

foto by© JirkaS


Tip:

Lze si zde půjčit kolo i kánoi a jezdit si po pěkných asfaltových pěšinách nebo křižovat na lodi kanály.



Z profilu

foto by © JirkaS



Jos leze nějakou komínovou cestu v levé části

foto by © JirkaS



Zdroje:
Z holandského serveru Climbing.nl (holandsky) Spaarnwoude – stěna (klimmur)

Co vše lze ještě v parku Spaarnwounde dělat, se dovíte na stránkách tohoto parku (holandsky) Spaarnwoude - park


Průvodce ke stažení:


Průvodčík (jpg -  0.2 Mb)


O jiné šílenosti tohoto typu pojednává tento článek na Lezci De Bol

JirkaS   [úpravy] 23:00 17.05.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ( :-D08:49:58 18.05.2006
myslím, že za tady to musí být v holansku štastní jak blechy. :-D na té jejich placce tam ....
Korbaodpovědět 
 Re: ( :-D15:42:21 18.05.2006
To urcite. Nastesti to neni jediny podobny objekt, napriklad Monte Cervino u Rotterdamu (http://www.climbingdutchman.com/index.php?klimhallen=18) je hodne dobre. A co se tyka vnitrnich sten, kam se na ne hrabem.

Ale fakt je, ze at se snazis sebevic, skalu proste nenahradis...
washeckodpovědět 

 Foto dne:
V oblasti u Brandenburg Hutte
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (184872)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
ALF 5a Val Di Landro
Erna 6b Val Di Landro
Cestář 5B Zelená Hora
Kocham Anię 6 Batorowek
Window Of Opportunity 6B+ Zelená Hora
Nově komentované:
Kinglajno 9-/9 Blázon
Power Of Now 8B+ Magic Wood
Bienvenue Au Georges V 6a+ Envers Des Aiguilles
Kinglajno 9-/9 Blázon
Manganaou 8a Rue Des Masques

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Počet cest - autor | Chamonix | Lidi | Lidi | Re: Parohy | Parohy | Choceňskej námrdelník | Detailní mapka | Kvalita skály | Re: Cesta z města |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (20)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (9)

 Nově v inzerci:
Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1590 
 Ne 
 1842 
 Nevím 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.