LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12284
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5715 lezců
1147678 cest
Nové přelezy:
Bijou Cach 8c
Bijou Cach 8c
Dokončená 9+/10-
Ratifikace 9
Nemaj Boj 10
Když V Bár Xa
Lokální Kv Xb
Krajský Př Xb
Velvet Und 8a
Pixam 8c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fesťák 2012 - co se chystá? Pískaři, Sílvia Vidal atd.

hlasujte na Lezci o nejlepší film

film PískařiPremiéra filmu Pískaři, bigwallová specialistka z Katalánska Sílvia Vidal a mnoho lezeckých a i jiných filmů, hostů a akcí čeká lezecké nadšence na letošním Fesťáku, což je Mezinárodní horolezecký filmový festival 2012 (MHFF) v Teplicích nad Metují, který začíná příští čtvrtek.

Upoutávka k filmu Pískaři:



Kromě Pískařů - filmu, který je inspirovaný stejnojmennou knihou Bohumila Sýkory a dokumentuje klíčové lezecké problémy na zdejších pískovcích posledních čtyřiceti let - jsou na programu další více či méně lezecké snímky.

O horolezectví a stárnutí je polský film Deklaracja nieśmiertelności.
Trailer:


Nejrychlejší muž na kopci je název filmu, v němž Ueli Steck podniká sólový rychlovýstup na tři tradiční severní alpské stěny: Eiger, Grandes Jorasses a Matterhorn a pak El Capitana v Yosemitech a jeho cílem je zdolat Annapurnu v Himalájích.
Celý film:
DOK vom 20.01.2011

EC Rocktrip 2011 je reportáž z druhého ročníku lezeckých a bouldrových závodů Euroclimbing Rocktrip 2011 v lezecké oblasti Havran u Jitravy. Ukázka z akce:


Grand Libre au grand Cap (Velké trable na Velkém Kapucínu) je o tom, jak se Arnaud Petit a Stéphanie Bodetová pokoušejí volným lezením zdolat cestu na nádhernou žulovou věž Grand Capucin. Cesta má 450 m a je za 8b.



Baskický lezec Iker Pou je postavou filmu Iker Pou – Nit de Bruixes o přelezu cesty za 9a+ v Margalef, v Katalánsku. Celý film má přes 6 minut a můžete si ho prohlédnou zde:


Iker Pou je i v dalším snímku, který se jmenuje Pou Brothers: Pan Aroma Expedition o výstupu cestou Pan Aroma, nejtěžším z italských Alp (8c/500m) na západní Cimu z Tre Cime di Lavaredo.


Magic Bean - Zázračná fazole je film o tom, jak Arnaud Petit leze klasickým způsobem 70 metrů dlouhou cestu Black Bean obtížnost 8b v oblasti Ceüse. Celý film je k vidění zde:


Od domácích autorů je český film Skalní muž o stejnojmenné lezecké soutěži, která proběhla v září 2011 ve Skaláku. Celý film můžete vidět zde:


Jeho tvůrci Kletter Kiddies mají na festivalu ještě jeden film o lezení, a to s názvem "Z A do B", který má pojednávat o některých ze základních momentů filosofie horolezectví, přinášet osobní zpověď světových lezců a dokumentovat vytvoření nejtěžší české pískovcové cesty „To tu ještě nebylo“.

Lezecky nebo spíš bouldrařsky přitažlivý by mohl být film Beal Petrohradské Padání od vítěze loňských ročníků v hlasovací anketě na Lezci Ondřeje Smrže.
Upoutávka:


Ten přivezl na fesťák letos ještě další film, a to Sherpa Soda II, který je pokračováním staré Sherpa Sody,
která byla prezentována i zde na Lezci.
Upoutávka Sherpa Soda 2:






Lezec.cz jako mediální partner Fesťáku, má letos opět možnost udělit některému z filmů Cenu webu Lezec.cz. Čtenáři mají znovu příležitost pomoci vybrat film, který se zdejší lezecké internetové komunitě nejvíc líbí a který by mohl tuto cenu získat. Své názory můžete vyjadřovat v hlasovací anketě a v diskusi pod tímto článkem. Na první straně Lezce zveřejníme anketu na začátku Fesťáku.

Odkaz na anketu je zde: Jaký film na Fesťáku 2012 je nejlepší?




Sílvia Vidal má přednášku „Sama ve stěně“ v sobotu 25.8. v 18 hodin v kině. O Silvii viz:
Španělská bigwallistka Sílvia Vidal má být letos hostem Fesťáku

Z hostů tam budou ještě horolezci v sobotu dopoledne Radek Jaroš a Honza Trávníček „Tráva“ a před ním v pátek Ivan Fiala.

V rámci festivalu se chystá také už tradiční závod v boulderingu - Mistrovství ČR. Viz článek Boj o titul boulderingového mistra a mistryně 2012

Podrobný program viz www.horolezeckyfestival.cz

Standa Holec   [úpravy] 12:00 16.08.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tři vrcholy Lavareda – Dolomity21:10:11 16.08.2012
Iker a Enko Poe s cz titulky (Tři vrcholy Lavareda – Dolomity) je zde:
http://www.videacesky.cz/ navody-dokumenty-pokusy/ tri-vrcholy-lavareda-–-dolomity
(dvě mezery)
Martinodpovědět 

 Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!13:43:08 17.08.2012
Filmy vypadaji nadmiru dobre. Jak jsem pochopil z vyjadreni od Tomase Cady a Bohuse Sykory, bude na tomto rocniku hlavnim hrebem programu Slavnostni vyhlaseni povoleni lezeni s magnesiem pro cely Adr a ve vsech stupnich obtiznosti, vyjma mist nad vyletnim okruhem. Slava!! Trikrat hura!!! Konecne konec devastace skal nezpevnenymy chyty a stupy.Konec teroru starych klasiku a mylne vetve lezeni bez MG.
Martas.odpovědět 
 Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!14:10:13 17.08.2012
Jen technicky: Znamená to, že bude pro Ádr novej dodatek k pravidlům lezení na pískovcích? Zvláštní, že minule změnu schvalovala valná hromada. A za další, dá se k tomu někde dohledat dokument, který šel do správního řízení na CHKO? A co Křížák, a co Teplické skály, a co Broumovky? Bude v tom i rozšíření lezení do zakázaných částí Teplic a Broumovek? Děkuju za odkaz na ty dokumenty:)
 martanodpovědět 
 Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!14:29:04 17.08.2012
Hm, ale co je jako k oslavě na tom, že teď někdo vyleze trojku, nebo pětku či sedmičku s maglajzem? Co vlastně? Hodnotnější sportovní výkon?
Co se má oslavovat? Že to bude lehčí a snadnější, bude se oslavovat, že to chceme a potřebujeme usnadnit. Asi.
odpovědět 
  Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!14:56:39 17.08.2012
Byl to vtip.Ale, jak jsem se nedavno dozvedel od jedne pani docentky v oboru chemie, co tedy i leze, tak pry kdyby uz Smitko a spol. meli MG , pak by asi nedoslo k dnesni erozi mekkeho piskovce v Ceskem Raji, nebot by povrch exponovanych mist byl pekne zapecen do cernoucke krusty a tedy by se nevyjizdely ty proklate misky na nohy vic a vic. Na druhe strane by se to pak cely mozna pozdeji ztrhlo naraz i s lezoucim. Oni tedy meli backurky a my prave uz mame tu tvrdou gumu...Mozna take jen vtipkovala. (((-:
Martas.odpovědět 
   Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!23:25:12 17.08.2012
Tenhle vtip mi nepřijde moc vtipnej. Máš tady těch přestřelek na téma Mg na písku málo, že toužíš po další (zbytečný)?
Robertodpovědět 

 Trajler Z A do B 23:05:36 22.08.2012
https://vimeo.com/39591105
V Premiéře se můžete těšit na lezeckou duchovní koupel, 13tou komnatu Adama Ondry, kvantového fyzika Zdendu Ustohala a Betomovýho Ondřeje *****:)
Kletterkiddiesodpovědět 

 Foto dne:
Affensteine
Sasko Gedicht, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (183619)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bijou Cache 8c Kalymnos
Pravá Váha 6B Sklárna Jih
Bijou Cache 8c Kalymnos
Mein Herz Brennt 8+ Frankenjura
Levá Váha 6B Sklárna Jih
Nově komentované:
Robitický Kačer 6C+ Sklárna Jih
Krajský Přebor Xb Prachov
Ich Will Dich 7/7+ Frankenjura
Č. 4 5+ Manínska Úžina
Váhy VIIIb Tisá - Malé Stěny

 Nově v diskusi:
Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov |

 Nové komentáře:
Re: joNo | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: joNo | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | joNo | Re: Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (41)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
Pytel na magnesium - Evolv Chalk Bucket | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1757 
 Ne 
 1684 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.