LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
22.Lukášek 10656
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
Bouldry:
22.Chejn 9900
23.Vaňous 9850
24.Urubčík 9800
Hory:
12. 3908
13.Hess 3908
14.Najman 3723

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181744 cest
Nové přelezy:
Roter Baro 9-
Blue Velve 9+
Edelweiss 9+/10-
Californic 8A
Virgin 8a+
Real Futur 9
Kumm Ombo 10
Skala 10
Panel Fict XIa
Fear Facto 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beskydská sedmička 2013

4. ročník extrémního závodu

small4. ročník extrémního závodu Beskydská sedmička 2013 zná své vítěze. Sedm nejvyšších vrcholů Beskyd zdolala v rekordním čase dvojice Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl.

Moravskoslezské Beskydy se staly dějištěm dalšího ročníku horského ultra maratonu a dálkového pochodu. Na necelých sto kilometrech čekalo na odvážlivé sportovce celkem sedm horských vrcholů s převýšením odpovídajícím výstupu na K2.

O víkendu 6.-8. září 2013 se konal v pořadí 4. ročník extrémního závodu Adidas - Continental Beskydská sedmička. Cílem tohoto horského závodu na hraně je zdolat sedm
nejvyšších vrcholů Beskyd na trati o délce 94 kilometrů s celkovým převýšením 5 430 m. Trať je navíc potřeba dokončit v časovém limitu 30 hodin.

Letošní ročník zaznamenal rekordní počet účastníků. Z celkového počtu 3 090 registrovaných se jich nakonec na startu postavilo 3 035. Z toho 809 v kategorii sport a 2 226 v kategorii hobby. Právě kategorie hobby dala šanci i méně zkušenějším sportovcům, kteří měli zájem si tento extrémní závod na vlastní kůži vyzkoušet. Připravena pro ně byla lehčí varianta trasy s délkou 84 kilometrů a převýšením 4 610 metrů. Princip závodu byl však pro obě kategorie stejný, soutěžilo se ve dvojicích, muži i ženy všech věkových kategorií.
Účastníci závodu se sešli ve Frenštátu pod Radhoštěm, odkud je přepravily do Třince speciálně vypravené vlaky. Závod byl odstartován ve 22 hodin na náměstí Svobody v Třinci.

Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl


V letošním roce se nejvíce dařilo dvojici Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl z týmu Salomon-Suunto/Leki. Ti se do cíle závodu dostali s novým rekordním časem 11:49:14 hodin.

Dalšímu sportovci podporovanému značkou LEKI Tomášovi Petrečkovi a jeho týmové partnerce Barboře Válkové se letos bohužel nepodařilo obhájit vítězný titul a spokojit se museli s 13. místem.
Tomáš Petrečka před závodem sám potvrdil, že na letošní tréninkové přípravy neměl tolik času, kolik by si představoval. Za nedostatkem stojí jeho nedávný návrat z expedice Gasherbrum, během níž zdolal dvě pákistánské osmitisícovky.
Kromě podpory samotných sportovců se LEKI letos stalo i jedním z hlavních partnerů Beskydské sedmičky.

hole LEKI Traveller Carbon


Odkazy:
beskydskasedmicka.cz
denik.cz
leki.cz



Karolina Böhmová   [úpravy] 10:30 11.09.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 co to je ?07:58:08 12.09.2013
Proboha co to je za článek...radši bych se dověděl víc o závodě než jaký hůlky bych si měl koupit (včetně fotky). Reklamy si pište jinam !!! Podobné články bych rovnou mazal...
Martinodpovědět 
 Re: co to je ?11:12:49 12.09.2013
Souhlasím! Petereček šel B7 s Bárou Válkovou a rozhodně neměl ambice na celkové prvenství...proto info, že neobhájil a skončil až 13. je naprosto zcestné :-)
Jirkaodpovědět 
  Re: co to je ?12:53:37 12.09.2013
Nezáviďte!!!

Gratuluju k výkonům a smekám.
Michalodpovědět 
   Re: co to je ?16:02:47 12.09.2013
:-D můžeš mi prosím říct komu a co závidíme?
Jirkaodpovědět 

 -15:25:43 12.09.2013
Válková-Petreček až 13.? Podle výsledků skončili ve své kategorii první...a v loňských výsledcích třeba vůbec nefigurují...tak co to je za článek?
odpovědět 
 Re: -16:05:12 12.09.2013
Petreček-Válková, opravdu skončili celkově na 13. místě...což je SUPER výkon! Ale svou kategorii s přehledem vyhráli :-). Petreček loni vyhrál, ale za parťáka měl Pavla Štryncla.
Jirkaodpovědět 

 Foto dne:
boulder kvalifikace
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187126)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vandal IXc Tisá - Modřín
Obětí Anděla IXc Tisá - Modřín
Zbytečná Cesta VIIIc Tisá - Modřín
Yenga 6c Kalymnos
Tetris 6b Kalymnos
Nově komentované:
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal

 Nově v diskusi:
spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: No vida | Re: No vida | Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida | Re: ... |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (134)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (21)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 507 
 50 dní v divočině 
 388 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 457 
 Andrea 
 400 
 Ashima 
 342 
 Barkley Marathon 
 418 
 B.I.G. - světové prvenství 
 389 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 372 
 Gálfy - Horský život 
 355 
 Jak se staví ledovec 
 331 
 JAMES - Století nad oblaky 
 457 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 359 
 Lezci z Manína 
 393 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 368 
 Operace Nos 
 362 
 Plamen nikdy nezhasne 
 352 
 Pohlednice z konce světa 
 393 
 Pomíjivost ledu 
 353 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 356 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 345 
 Rhapsodia Corcontica 
 352 
 Sama 
 386 
 Šampioni zlatého údolí 
 370 
 S lyžemi v oblacích 
 412 
 Tenaya Traverse Challange 
 373 
 Tenkrát na východě 
 401 
 Velká alpská silnice - 73 
 388 
 Za oponou velehor 
 449 
 Zápasník Dee Dee 
 361 
 Životní výprava 
 369 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.