LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
45.Kubíček 10081
46.Bardas 10035
47.Černík 10031
Bouldry:
45.F 9006
46.Kožich 9000
47.Kollár 8953
Hory:
12. 3908
13.Hess 3908
14.Najman 3723

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181929 cest
Nové přelezy:
Měsíček Na 7C
Supercesta 9+/10-
Semišová M Xb
Jurský Pro 7C
Země Pro S 9+/10-
Poklopec 7C
Láskyplné 8A
Miss Chopm 8A/8A+
Taupe The 7b
Krvavá Láz Xc

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Winter CUP 2012

V sobotu se v Písku sešlo 40 závodníků, což je na závodech s lanem  asi dlouho době více než dobrá účast. Podle toho vypadala I kvalifikace, na kterou bylo připraveno 40 cest, se kterými si závodníci hravě poradili.

Lezlo se systémem obodovaných cest, kdy se součet skládal z libovolného množství přelezů. Na postup do finále bylo potřeba nasbírat minimálně 125 bodů. Což se ukázalo pro většinu soutěžících jako zcela nepodstatný problém a tak do 1. finálové cesty postoupilo 25 lidí. Z toho 3 bábovky a jeden Junior.









Finále Holek a juniorů začalo s mírným zpožděním na cestě za 6+ a ukázalo se že není šestka jako šestka do topu se probojovala jen Matúšová Michaela a Martin Dobranský za juniory. Oba postoupili do první kvalifikace kluků, kde Martinovi vystavila stopku jeho výška při dosahu do topu ale i tak už si v té chvíli lezl pro první místo a následně Míša s přehledem  topovala.







Junioři:1.  Martin Dobranský
Holky 1. Matúšová Michaela 2. Katka Holubová a 3. Lucka Jonátová.
Mezi tím se ale na první finálové cestě za cca 7+na FLASH  vystřídalo více než 20 postoupivších a v naprosté většině bez zaváhání postoupili do druhé finálové cesty za cca 8+ kde se již konečně vyprofilovalo konečné pořadí a ze které vzešli tři poslední superfinalisté, kteří se bez větších problémů rozřadili v poslední připravené cestě, ale tentokrát již na OS. Takže první bezkonkurenčně Martin Klemsa, druhý po mírném zaváhání v cestě Vláďa Střílek na třetím místě po bezkonkurenčně nejdelším čase tráveném v superfinálové cestě, po ukázce ukrutné síly, vytrvalosti a odhodlání skončil Petr Hartman.







Klucí: 1. Martin Klemsa 2. Vláďa Střílek 3. Petr Hartman
Kompletní výsledky naleznete na stránkách lezeckého centra Písek zde:
www.stenapisek.cz

Za zmínku ještě stojí zajímavé výsledky z kvalifikace – jak již bylo řečeno na postup do finále stačilo 125 bodů, což se rovnalo cca 4 cestám za 7 nebo 3 osmám. Ale protože do finále se nastupovalo v pořadí dle umístění v kvalifikaci a navíc při případné shodě ve finále rozhodovala kvalifikace, tak se někteří závodníci hecli a měli i více než 200 bodů. Absolutním rekordmanem z kvalifikace byl Tomáš Lenc s neuvěřitelným součtem přes  430bodů – pro představu je to  asi 22 cest..




Pokud budete mít cestu do písku tak všechny 4 finálové cesty jsou na místě a jsou označeny –určitě je testněte a dejte na stránkách www.stenapisek.cz vědět jak Vám sedly:)
Z pozice člena realizačního teamu, děkuji  všem za účast, z pozice stavěče za to, že jste mě nedefenestrovali.
A speciální poděkovaní všem pořadatelům a pomocným silám, neb čistě ve vlastní režii toto byla závodní premiéra centra a dopadla k všeobecné spokojenosti.

Břetislav Brodský   [úpravy] 07:58 02.03.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nervy09:39:53 02.03.2012
Klemsič vypadá trochu vynervovaně, musel to bejt stres, aby se před něj Chrocht nedostal.
X.odpovědět 

 proc..10:15:17 02.03.2012
ta slecna ve fialovym triku zere lano?
odpovědět 
 Re: proc..23:35:06 03.03.2012
Asi proto,že je na žvejkání lan závislá a tohle bylo nový, tak mu nedokázala odolat. Nebo si prostě jen chtěla zvětšit vzdálenost mezi sedákem a posledním cvaknutým presem, aby si v klidu nabrala. Až jí někde na stěně potkáš, tak se jí zeptej, nejseš lano, nekousne tě. (možná :)
odpovědět 

 Foto dne:
obtížnost, semifinále
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187134)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Beschleunigungstreifen 6- Müglitztal
BÉ-čko IV Čížkovy Kameny
Okamgnienie 7c Toczek
A Kuku, Panie Kruku 7c+ Szczytnik
Alter Weg I Wildensteiner Gebiet
Nově komentované:
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? |

 Nové komentáře:
Re: AO | Re: Manaslu | Re: AO | Manaslu | Re: No vida | Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (132)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (22)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (17)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 515 
 50 dní v divočině 
 395 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 461 
 Andrea 
 407 
 Ashima 
 351 
 Barkley Marathon 
 425 
 B.I.G. - světové prvenství 
 393 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 378 
 Gálfy - Horský život 
 359 
 Jak se staví ledovec 
 336 
 JAMES - Století nad oblaky 
 465 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 366 
 Lezci z Manína 
 402 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 376 
 Operace Nos 
 367 
 Plamen nikdy nezhasne 
 359 
 Pohlednice z konce světa 
 398 
 Pomíjivost ledu 
 359 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 367 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 353 
 Rhapsodia Corcontica 
 358 
 Sama 
 393 
 Šampioni zlatého údolí 
 378 
 S lyžemi v oblacích 
 420 
 Tenaya Traverse Challange 
 377 
 Tenkrát na východě 
 406 
 Velká alpská silnice - 73 
 396 
 Za oponou velehor 
 455 
 Zápasník Dee Dee 
 367 
 Životní výprava 
 374 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.