LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181815 cest
Nové přelezy:
Jurský Pro 7C
Země Pro S 9+/10-
Poklopec 7C
Láskyplné 8A
Miss Chopm 8A/8A+
Taupe The 7b
Krvavá Láz Xc
Evženova A Xa
Breaking B 7c
Mozaik 7c/7c+

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Fit Studio Jitka - Slaný
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČP v boulderingu

Břeclav

Jihovýchod republiky hostil Český pohár v boulderingu. Břeclavská stěna Orel byla dějištěm napínavých závodů, na kterých se sešla téměř celá lezecká špička.

Zatímco v mužské kategorii bylo dosáhnutí topu skoro nadlidské, ženy s elegancí a grácií dolézaly většinu problémů až k závěrečnému chytu.

1. Martin Eckert (SK)
2. Jakub Hlaváček
3. Andrej Chrastina (SK)

1. Věra Kotasová
2. Helena Lipenská
3. Katarína Fickuliaková (SK)

Kompletní výsledky



Vítěz Martin Eckert


Podle závodního koordinátora ČHS Vlasty Voláka měly závody spád, byly zajímavé, a to přesto, že trvaly 12 hodin. Finálové bouldry byly supr, klasifikace mužů byla rozvržena o něco hůře, o postupu totiž rozhodovaly ne toliko zóny a topy ale převážně body. První dvě cesty byly celkem schůdné, zbylé tři pak děsnej kotel. To ale mělo tu výhodu, že závodníci museli bojovat a nic nebylo předem dané. Hlava hrála prim nad silnými pažemi a tak to má asi v boulderingu být. Hodně se užívaly hrany a když nic nebylo tak i mini struktury. Cesty stavěl Tomáš Pilka.
Finále mužů začínalo na traverzovém sedmi krokovém boulderu s krutou výměnou na boulovitém chytu. Komu se podařilo vklínit do závěrečného koutku už většinou topoval. Bé dvojka byla v kolmé stěně a zde diváci neviděli často ani počáteční zdvih z dvou mini hníd.


Kuba Hlaváček


Trojka opět traverz tentokráte doleva a dosti natahovací, ale kam ? Do plochého tříboulovitého štítu, bez nohou, ti lepší se do něj aspoň zhoupli a nožkami se marně snažili zachytit v koutku, kterým boulder pokračoval. Čtyřka pozbývala v druhé polovině chyty a tak po skoku do obouruč lišty bylo to třeba řešit za levou skloněnou hranu. Ta byla sakra skloněná a tak většina lezců padala, jak hrušky a to i z nečekaných pozic.
Kdo se dostal přes technický začátek bé 5ky většinou jen dosáhl neuvěřitelně tupou hranu profilu, která po chvilce přestávala, pro t, co se na ni vůbec dostali, být kotvištěm a tak po chvilce poplácávání většina lezců spadla.
Šestka vedoucí v sklápěcím profilu, který byl skloněn téměř do pětačtyřicítky, byla důstojným a divácky vděčným zakončením tohoto dramatu. Šla chvíli po levé hraně a pak traverz do zóny a po pravé hraně již přímo k topu na hraně profilu.
Martin Eckert dokázal, že je slušně silově vybavený lezec, když k tomu přidáte jeho vynikající pohyblivost, techniku a drive vyjde vám z toho zasloužené první místo. Výhodou menšího Martina asi v některých boulderech bylo, že byl skladnější a vykopal nohy až na vysoce položený stup. Ale to, že se na druhém místě umístil téměř dvoumetrový Kuba Hlaváček, signalizovalo, že finálové bouldery rozhodně byly poctivě promyšlený a tělesné dispozice se tak nějak eliminovaly. Kuba lezl uvolněně a jak postupoval od jedničky k šestce tak ze zlepšoval. Nevěřitelně dokázal vstřebat jednu tupu hranu a vyvzlínat to kolem ní a to mu asi zajistilo skvělé druhé místo. Andrej nikoho nenechal na pochybách že je boulderový mág a v posledních dvou boulderech, které jistě byly v jeho moci, se zdálo, že na něj padla únava. Ostatní lezli také s největší bojovností a tak bylo opravdu na co koukat.



Andrej Chrastina


Dívky, bojovali s grácií a skutečně, bylo se na co dívat. Trochu z boulderů čišel pocit, respektive z jejich elegantních průstupů, že autoři mohli dívkám více naložit. Takže tipuji, že pro dívky to bylo takové příjemné odpoledne a pro diváky menší drama. Vzhledem, k tomu že v boulderovém světě se v současné době pohybuje celá kupa štíhlých amazonek, tak to byla moc pěkná podívaná.
Věrka Kotasová se ve většině problémů prošla a poslední boulder dokonce slezla. I u ostatních holek jsme viděli top poměrně často.


Věra Kotasová



Silva Nagyová



Petr Resch



Lenka Závadská




Fickulijaková Katarína

JirkaS   [úpravy] 09:42 15.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 parádní závod.12:31:23 16.03.2004
Fakt parádní závody, jen víc takovejch...
 jirousodpovědět 

 NJ15:56:40 16.03.2004
JJj, parada az do konce.......
A DJ stal taky za to )))))))
Kuzmicodpovědět 
 Re: NJ19:55:15 16.03.2004
Ze jo, ja ho chvili sledoval... dukaz toho ze clovek pochazi z opice :o)
steepodpovědět 

 Foto dne:
boulder kvalifikace
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187128)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Use Your Brain 6c Kalymnos
Odissy R1 8b Caimari
Vandal IXc Tisá - Modřín
Obětí Anděla IXc Tisá - Modřín
Zbytečná Cesta VIIIc Tisá - Modřín
Nově komentované:
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
U Buku 5- Kozel
Erbstück VIIIa Bielatal

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? |

 Nové komentáře:
Re: AO | Manaslu | Re: No vida | Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (134)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (21)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (17)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 512 
 50 dní v divočině 
 394 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 459 
 Andrea 
 405 
 Ashima 
 347 
 Barkley Marathon 
 422 
 B.I.G. - světové prvenství 
 391 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 376 
 Gálfy - Horský život 
 358 
 Jak se staví ledovec 
 334 
 JAMES - Století nad oblaky 
 462 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 363 
 Lezci z Manína 
 396 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 371 
 Operace Nos 
 364 
 Plamen nikdy nezhasne 
 357 
 Pohlednice z konce světa 
 394 
 Pomíjivost ledu 
 356 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 363 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 348 
 Rhapsodia Corcontica 
 356 
 Sama 
 389 
 Šampioni zlatého údolí 
 374 
 S lyžemi v oblacích 
 415 
 Tenaya Traverse Challange 
 375 
 Tenkrát na východě 
 404 
 Velká alpská silnice - 73 
 392 
 Za oponou velehor 
 453 
 Zápasník Dee Dee 
 365 
 Životní výprava 
 371 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.