LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
11.H2 11216
12.Klapal 11126
13.Bulička 11106
Bouldry:
11.Novák 10350
12.Kučera 10328
13.Chytil 10325
Hory:
19.Louda 3082
20.Slavíček 3060
21.Novák 2688

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181616 cest
Nové přelezy:
Fear Facto 9
Steep Mud 9+/10-
Malej Bejk 9+
Inspirace 9
Valkýry 10-
Murati 7c
Mladé Drsn 7C+
Láskyplné 8A
Frisch Gep 9/9+
Athletico 9+/10-

Stěny
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Boulder Cave Bar - Opava
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

31. MHFF

čtvrtek

smallTak nám začal Fesťák, klasika. První ze čtvrté desítky MHFF. Na náměstí je mraky lidí už teď, předpověď počasí vypadá výjimečně slibně, někdo byl lézt, většina lidí provozuje šoping, hledá kamarády a popíjí pivko. Začínáme vernisáží fotografií od Rákosky a po zahájení v kině představí Dina Štěrbová svou novou kihu.

I tento festival bude patřit mezi ty výjimečné, možná trhne rekord v návštěvnosti, ale i když je velká zima nebude pršet ani v pátek a dá se lézt. Joska Rakoncaj vystavil krásné velkoformátové fotografie z Himalájí a Dina Štěrbová měla poutavou přednášku o ženském lezení i o další práci a radosti při budování a udržování nemocnice v Himalájích.

Povedl se i výběr filmů pro první zahajovací večerní filmový blok. Diváky sice nejprve ohlušoval příliš hluboký zvuk, ale technici to po upozornní napravili. Vynikající francouzský snímek Petzl Rock trip Argentina přinesl reportáž z lezení v neskutečném údolí skal Buitrera Canyon a na monolitu Pietra Parada ze stepí Patagonie a režisér Vladimir Cellier símky opět bravurně propojil hudbou na všechny možné nástroje i humornými záběry na lezce a místní domorodce, mýtického kovboje si ve filmu zahrál Phillip Ribiere. V himalájské atmosféře nás kromě všudypřítomné zimy na chvíli příjemně naladil i krátký snímek Everest Base Camp Trek. Následoval film Sand land, který měl mimo bouldering zajímavý evoluční příběh a svižnější hudbu, bohužel zrovna opět duněla sálem až moc naplno, nebo není ve filmu úplně vyladěná když i komentáře k boulderům nebyly skoro slyšet, ale rozhodně se bylo na co dívat. Opět zajímavou podívanou nabídl snímek High Tension, který nám přiblížil události okolo střetu se šerpy na Everestu, během výstupu rychlolezců Ueli Stecka a Simone Moro.





Marťan   [úpravy] 17:26 28.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
boulder kvalifikace
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187118)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Valì Valà 5c+ Valle Aquila
Tiramolla 5c+ Valle Aquila
Preludio 5b Valle Aquila
Grafitaux 6C+ Avalonia
Tři Vejce Do Skla IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
U Buku 5- Kozel

 Nově v diskusi:
spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida | Re: ... | Re: No vida | Re: No vida |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (136)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal 41 | sedací úvazek OCUN EGO vel. L | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 497 
 50 dní v divočině 
 382 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 448 
 Andrea 
 391 
 Ashima 
 335 
 Barkley Marathon 
 411 
 B.I.G. - světové prvenství 
 383 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 364 
 Gálfy - Horský život 
 348 
 Jak se staví ledovec 
 326 
 JAMES - Století nad oblaky 
 443 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 350 
 Lezci z Manína 
 387 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 363 
 Operace Nos 
 355 
 Plamen nikdy nezhasne 
 346 
 Pohlednice z konce světa 
 388 
 Pomíjivost ledu 
 349 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 347 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 342 
 Rhapsodia Corcontica 
 346 
 Sama 
 377 
 Šampioni zlatého údolí 
 363 
 S lyžemi v oblacích 
 408 
 Tenaya Traverse Challange 
 368 
 Tenkrát na východě 
 393 
 Velká alpská silnice - 73 
 374 
 Za oponou velehor 
 432 
 Zápasník Dee Dee 
 356 
 Životní výprava 
 359 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.