LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181659 cest
Nové přelezy:
Real Futur 9
Kumm Ombo 10
Skala 10
Panel Fict XIa
Fear Facto 9
Steep Mud 9+/10-
Malej Bejk 9+
Inspirace 9
Valkýry 10-
Murati 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

David Fojtík a Miloš Palacký se chystají na Everest

Na Everest se chystají na jaře David Fojtík a Miloš Palacký. David Fojtík už na Everest vystoupil ze severu v roce 2006. I tehdy lezl s Milošem Palackým. Ten však musel výstup na vrchol vzdát kvůli vyčerpání. Teď chtějí vyrazit 2.4. a vrchol zkusit z jihu někdy kolem 20.5.

David Fojtík o tom informuje na facebookovém profilu. "Bude to už celkově sedmý pokus Miloše o vrchol a já mu chci pomoci splnit si tenhle sen. Náklady expedice si hradíme sami, nicméně prostřednictvím našeho výstupu bychom rádi vybrali peníze na Čertovy stezky, což je neziskový projekt našich kamarádů z města Nový Jičín, našeho rodného města. Kluci ve svém volném čase a zdarma budují traily, stezky pro kola v lese, po kterých my bikeři tak rádi jezdíme."



"Já už jednou na Everestu byl - v roce 2006 jsem vylezl na vrchol bez použití kyslíku ze severní strany (z Tibetu) a v roce 2009 se mi jako prvnímu na světe podařilo na lyžích (skoro)sjet z vrcholu jiné osmitisícovky, Dhaulagiri. Jinak bydlím a pracuji v Praze, ale moje srdce zůstane navždy v Beskydech. Miluju ten kraj a lidi v něm.
Miloš je z Nového Jičína a má za sebou úspěšné výstupy na osmitisícovku Gasherbrum 1 nebo nejvyšší horu Severní Ameriky Mt. McKinley. Tohle bude jeho sedmý pokus o zdolání Everestu, nejvýše se dostal do výšky 8,810 m.n.m. (ano, 38 metrů pod vrchol), kdy musel otočit kvůli náhlé změně počasí. Poslední pokus v roce 2015 ho v základním táboře pod Everestem zastihlo zemětřesení a s ním spojená lavina, pod kterou zahynulo 22 lidí.
Tento rok se spolu pokusíme o vrchol s použitím kyslíku i výškových nosičů - sherpů. Chceme tak minimalizovat rizika a maximalizovat šance na vrchol,"
informuje David Fojtík na stránce s Dárcovskou výzvou pro projekt STAVÍME CYKLISTICKÝ RÁJ

sth   [úpravy] 09:30 24.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 mám tip na radu13:26:19 24.03.2017
ak by potrebovali nejaké info, poznám jedného predavača v outdoor shope vo svajci. ten dokonca nastúpil do boningtona, ale tento rok nedostal voľno, lebo doviezli veľa karabín do obchodu a musí ich všetky predať a on je jeden z najlepších (predajcov vo švajci)...
ale informácií ma veľa, dlho everest študoval zo všetkých dostupných materiálov.
erpeodpovědět 
 Re: mám tip na radu17:59:54 24.03.2017
Veľmi dobré rozosmial si ma.
Peterodpovědět 
 Re: mám tip na radu19:19:49 24.03.2017
Na co je to narážka? Na ty dva borce?
honzaodpovědět 
  Re: mám tip na radu18:26:48 25.03.2017
na tyto dva :)
https://goo.gl/ZkNH4u
odpovědět 
 Re: mám tip na radu20:01:17 24.03.2017
Ty vole, nauc se radeji cesky.
odpovědět 
  Re: mám tip na radu22:24:22 24.03.2017
Ty vole, nauč se interpunkci...
odpovědět 

 Foto dne:
boulder kvalifikace
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187120)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hit Sezóny Hard 7B Koryčanský Hřeben
Glücksgriff 6c Leonidio
Valì Valà 5c+ Valle Aquila
Tiramolla 5c+ Valle Aquila
Preludio 5b Valle Aquila
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
U Buku 5- Kozel

 Nově v diskusi:
spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida | Re: ... | Re: No vida | Re: No vida |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (136)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 498 
 50 dní v divočině 
 382 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 450 
 Andrea 
 393 
 Ashima 
 336 
 Barkley Marathon 
 412 
 B.I.G. - světové prvenství 
 383 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 367 
 Gálfy - Horský život 
 350 
 Jak se staví ledovec 
 328 
 JAMES - Století nad oblaky 
 444 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 352 
 Lezci z Manína 
 387 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 365 
 Operace Nos 
 357 
 Plamen nikdy nezhasne 
 349 
 Pohlednice z konce světa 
 388 
 Pomíjivost ledu 
 350 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 349 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 343 
 Rhapsodia Corcontica 
 346 
 Sama 
 380 
 Šampioni zlatého údolí 
 364 
 S lyžemi v oblacích 
 408 
 Tenaya Traverse Challange 
 368 
 Tenkrát na východě 
 394 
 Velká alpská silnice - 73 
 374 
 Za oponou velehor 
 433 
 Zápasník Dee Dee 
 356 
 Životní výprava 
 361 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.