LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1181617 cest
Nové přelezy:
Fear Facto 9
Steep Mud 9+/10-
Malej Bejk 9+
Inspirace 9
Valkýry 10-
Murati 7c
Mladé Drsn 7C+
Láskyplné 8A
Frisch Gep 9/9+
Athletico 9+/10-

Stěny
Žlutá Kobra - Plzeň
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jen Venon v 7 P.M. Show 8b+, Rifle

Video + něco o Rifle

Na podzim minulého roku se Američanka Jen Vennon stala jednou z mála žen, které se podařilo v oblasti Rifle v Coloradu vylézt obtížnost 8b+, cestu 7 P.M. Show. Přinášíme video z tohoto přelezu.

Kdo byl v Rifle, tak ví, jak záludné, ale zároveň zajímavé je tamní lezení. Bez různých triků, především zaklíněných kolen, některé cesty nejdou ani vylézt, anebo jsou pak o dost těžší. Vymyslet správné "know-how" dá docela zabrat. Divné kostky a spoďáky zase potrápí techniku a k tomu všemu jsou cesty většinou dlouhé a lezení intenzivní. Není moc lezkyň, které v této oblasti vylezly nějaký ten těžký prásk. Přeci jenom se to poslední dobou několika ženám daří. 25 letá Emily Harrington, která pochází z Boulderu, vylezla „7pm Show“ v roce 2006. K tomu zde má přelezeno několik dalších cest ve stupni 8b. Další mladou Američankou s „riflovským“ 8b+ je Paige Claassen. Ta vylezla v roce 2009 40 metrové „Zulu“.

Něco málo o RIFLE - COLORADO, USA

Na první pohled vypadá Rifle, jak suť, ale jak jednou začnete zápasit v této změti kostek, uvědomíte si, že tento druh lezení je daleko zajímavější, než styl levá, pravá a řetěz. Jestli nějaká oblast vyškolí vaši techniku, tak pak je to Rifle. V kaňonu, který je dlouhý 2 km, najdete cesty od 5.7 (4) do 5.14c/d (8c+/9a) a různé styly lezení. Většina cest je však od stupně 5.11a a výše. Máte chuť na dlouhou, vytrvalostní cestu nebo na kratší silovou? A co takhle kolmější technickou? Proč ne! Hlavně lezení nevzdávejte hned na začátku. Cesty obtížnosti 6a až 7a jsou nejvíce oklouzané a to proto, že se v nich lezci rozehřívají a pak jsi jdou zkoušet svoje vysněné cesty. Místní lezci jsou velice přátelští a rádi vám poradí nějakou tu fintu v cestě. Cesty jsou nepřehledné díky struktuře skály a vypečené. Když se vám bude zdát 13a, jak 13c, tak nezoufejte, určitě je tam koleno na ulehčení kroku. Američani lezou zásadně s nákoleníky. Protože je Rifle Národní park musíte zaplatit vstup $4 (teď už možná víc) na jedno auto a nebo si můžete koupit sezónní pas. Pas koupíte přímo ve městě Rifle na adrese Police Department, 202 Railroad. Na podzim nepodceňujte oblečení, oblast je 2000 m vysoko a péřovka se občas hodí.

foto by archiv Simona
foto by archiv Simona
Další článek o  Rifle.

Zdroje: www.upclimbing.com


Simona    [úpravy] 11:24 10.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dikes11:50:53 10.03.2011
Diky za to, pěkný video, fajn holka, krásný ladný čistý přelezení.
JirkaMalejodpovědět 

 Foto dne:
boulder kvalifikace
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187118)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Valì Valà 5c+ Valle Aquila
Tiramolla 5c+ Valle Aquila
Preludio 5b Valle Aquila
Grafitaux 6C+ Avalonia
Tři Vejce Do Skla IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
Rys Panikářů 3 Černolické Skály
U Buku 5- Kozel

 Nově v diskusi:
spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák | Jak funguje žebříček? | Re: Pády a sedák |

 Nové komentáře:
Re: No vida | Re: AO | Re: AO | AO | Video | Re: ... | Re: No vida | Re: ... | Re: No vida | Re: No vida |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (136)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Nepal 41 | sedací úvazek OCUN EGO vel. L | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 497 
 50 dní v divočině 
 382 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 448 
 Andrea 
 391 
 Ashima 
 335 
 Barkley Marathon 
 411 
 B.I.G. - světové prvenství 
 383 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 364 
 Gálfy - Horský život 
 348 
 Jak se staví ledovec 
 326 
 JAMES - Století nad oblaky 
 443 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 350 
 Lezci z Manína 
 387 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 363 
 Operace Nos 
 356 
 Plamen nikdy nezhasne 
 346 
 Pohlednice z konce světa 
 388 
 Pomíjivost ledu 
 349 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 347 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 342 
 Rhapsodia Corcontica 
 346 
 Sama 
 377 
 Šampioni zlatého údolí 
 363 
 S lyžemi v oblacích 
 408 
 Tenaya Traverse Challange 
 368 
 Tenkrát na východě 
 393 
 Velká alpská silnice - 73 
 374 
 Za oponou velehor 
 432 
 Zápasník Dee Dee 
 356 
 Životní výprava 
 359 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.