Narozdíl od „dospělého „IWC, kde byl z důvodů vysokého lavinového rizika a sněžení zrušen další závod v Rabensteinu se tento víkend uskuteční v Champagny en Vanoise letošní mistrovství světa juniorů.
Českou republiku na tomto sice výrazně méně obsazeném závodě oproti IWC avšak pro juniory o to prestižnějším reprezentují dva zástupci. V závodním poli se letos naposledy v kategorii juniorek do 22 let představí Martina Kratochvílová, která bude obhajovat loňskou stříbrnou medaili. V pozici jednoho ze stavěčů se poprvé představí na prestižním závodě v zahraničí Radek Lienerth.
Výhodou obou je účast na minulotýdenním závodě IWC právě na stěně v Champagny a snad se projeví i trénink v blasti L´Usine u Grenoblu. Snažili jsme lézt co nejvíc OS, takže to většinou dopadalo u vyšších čísle AF, ale takový už je život. Mimo jiné se v této francouzské tréninkové oblasti podařilo Tonovi Suchému OS cesty L´Usine D11, Good Jull D10 a Flash Infinity D10. Radek Lienerth pak přidal Flash Godd Jull D10 a OS Infinity D10.
Na Martinu bohužel dolehla jakási chřipka, takže se snažila hlavně dát zdravotně dohromady. Nutno podotknout, že se jedná o tréninkovou oblast, kde většina chytů je vrtaných a ze závodní francouzské série DTS značených, Úroveň OS je rozhodně nižší než v jiných přírodních oblastech. Nicméně jako tip na špatné počasí v Ecrins nebo oblastech kolem Grenoblu rozhodně dobrý.
V tuto chvíli už jsme v Champagny a to jak se podařilo týmu stavěčů připravit cesty, a jak se bude dařit Martině v závodu můžete sledovat na www.iceworldcup.fr. Kvalifikace i finále obtížnosti se leze v sobotu.
Výsledkové listiny jsou na iceclimbingworldcup.org v kategorii Latest Results. V kategorii do 22 let startovalo 5 bab, Martina vyhrála lepším předchozím kolem nad Koščejevou. Korejka tam žádná nebyla. Takže gratulace, ale nepřeceňovat.
Jandik se.neplete.Msj je bohužel doopravdy malo obsazené. UIAA se jeho organizaci snaží splnit podmínky přijetí na OH. Vždyť Martina bude mit do budoucna plno příležitosti ukázat jak na tom je. Je fakt, ze to vypadalo, ze z tech 4 holek cepin držely poprvé v životě. A Martina už závodí min 5 let.
Mám o tom obsáhlejší článek u sebe :-) K Lucce jen tolik, že i se zlomeným palcem vylezla Bafomet M14 v Zakopaném, co lezli mezitím ostatní, je vidět ve článku.
Nemyslím, že by ostatní holky držely cepín poprvé. Neviděl jsem to, ale třeba Sandrine Imboden lezle letos na SP, stejně tak druhá Koščejeva. Chce se to podívat do výsledků a porovnat s výsledky letošních SP.
Lucka simuluje tak dobře, že dokáže udělat zlomeninu i na rentgenu :-)
Je to jednoduché. Na rozdíl od závodů s překližkou se do skály nekope a tudíž se ten článek palce nedráždí. Navíc je Bafomet střecha, kde se toho většina přeskáče na šukách a na palci se nemusí ani stát.
Zdravy rozum to nebere. Nic proti. Normalne by tomu clovek dal cas na vyleceni. Jestli s tim absolvuje SP a dalsi lezeni je to superman. I kdyz na sport v nemoci a neustalych prekazek proti vykonu je Lucka zvykla, v podstate se nemuzeme nicemu divit.
My horolezci už jsme holt takoví pošuci, že lezeme jen jak to trochu jde. Viz třeba Zorka Prachtelová a její známá fotka ze sólolezení se sádrou. Nebo Lančmíd.
Marťe gratulace! Cepíny nejsou typicky juniorský sport. UIAA se snaží o prosazení i u mladších závodníků, ale všechno nejde zkrátka hned teď.
A k tomu mému palci? Mám ho ve speciální dlaze, je tam jako v bavlnce. U výkonnostních sportovců nic neobvyklého.
Jen zdravým rozumem se horolezci neřídí, když do toho dávate dřinu, kus sebe, srdce...