LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169123 cest
Nové přelezy:
Chachiment 7b
Psi Štěkaj 9+
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na rychlost 2016 - Nanjing, Čína

Libor Hroza má opět stříbro

SP 2016 Čína Nanjing rychlost Libor Hroza podiumLibor Hroza získal dnes stříbro na Světovém poháru v lezení na rychlost v čínském městě Nanking (Nanjing). Závody plánované na neděli byly kvůli počasí přesunuty už na dnešek.
Ve finále měl opět započítán dvakrát ulitý start, a tak vyhrál Íránec Reza Alipourshenazandifar.

Libor po závodech řekl, že je trochu zklamán, že měl zase ulitý start ve finále na druhém závodě v řadě, ale vedle toho že je opravdu šťastný, protože se ještě necítí na samém začátku sezóny super silný. "Reza byl dnes silnější. A tak jsem potřeboval dnes opravdu dobrý start, ale ten mi nevyšel."

Viz reportáž IFSC na youtube s Liborovým ulitým startem a rozhovorem:



Výsledky


muži
1. Reza Alipourshenazandifar (IRI) 5.82 s v semifinále
2. Libor Hroza (CZE) 5.91 v semi
3. Marcin Dzienski (POL) 5.95
30 závodníků z 12 zemí (IRI, CZE, POL, RUS, FRA, UKR, ITA, INA, CHN, CAN, KAZ, MGL)

ženy
1. Iuliia Kaplina (RUS) nejrychlejší 7.98 s v kvalifikaci
2. Alla Marenych (UKR) 9.04 s v semi
3. Anna Tsyganova (RUS) 7.98 s v malém finále
17 závodnic z 8 zemí (RUS, UKR, POL, CHN, FRA, AUT, INA, CHN)

S druhou stříbrnou medailí ve druhém letošním závodě SP v rychlosti figuruje na prvním mistě celkového žebříčku se 160 body. Na druhém místě jsou shodně zlatí medailisté z dnešního a z minulého závodu Íránec Reza Alipourshenazandifar a Rus Dmitrii Timofeev, kteří mají shodně 143 bodů. V žebříčku je zatím 33 bodovaných závodníků a Jan Kříž klesnul na 23. dělenou pozici.

Obdobně to vypadá průběžně také u žen: 1. Ruska Iuliia Kaplina (2x 1.), na druhém děleném místě Polka Klaudia Buczek a Ukrajinka Alla Marenych (obě 2. a 7. místo). V žebříčku je 20 bodovaných žen, z Česka žádná.

Další závod SP 2016 v lezení na rychlost bude 11.-12. července v Chamonix, přihlášení jsou Libor Hroza, Jan Kříž, Petr Burian a Matěj Burian. Už následující víkend 14.-15.5.2016 bude ale Martin Stráník startovat v Indii v boulderingu.

SP 2016 Čína Nanjing rychlost výsledky







Zpráva z pátku 6.5.2016

Druhý letošní závod Světového poháru v lezení na rychlost 2016 bude o víkendu v čínském městě Nanking (Nanjing). Z našich startuje pouze Libor Hroza, stříbrný medailista z minulého víkendu. Závodit se bude v neděli 8. května.

Libor Hroza se připravuje v Číně na start. Jak uvedl v rozhovoru pro Lezce, podařilo se mu kontaktovat institut sportu v Nanjingu a domluvit se s nimi na tréninku. "V tom areálu mají asi všechno na všechny sporty, co snad existují. Jinak relax na pokoji," řekl. Celý rozhovor viz: Libor Hroza: minirozhovor o Svěťáku v rychlosti a olympiádě

PROGRAM (GMT +8)


(U nás je GMT+2 tedy o 6 hodin méně)

Neděle 8. května

13.00 - 14.00 (07.00-08.00 čas v ČR) rychlost mužská a ženská kvalifikace
14.30 - 15.30 (08.30-09.30 čas v ČR) rychlost mužské a ženské finále
19.00 (13.00 čas v ČR) Vyhlášení vítězů

Odkazy:
IFSC: Výsledky 2. kola SP v lezení na rychlost 2016
IFSC: Žebříček SP 2016



sth+mar   [úpravy] 18:22 07.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185409)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
S Liškou V Zádech 6+ Skály U Kašparova Mlýna
Rebélion En La Granja 7a La Hermida
Paquiri Line 6c La Hermida
Gorilas En La Vega 6c+ La Hermida
Otitis Testicular 7a La Hermida
Nově komentované:
Chachimente 7b Inferno
Chachimente 7b Inferno
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | gratulace | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (9)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1753 
 Ne 
 1996 
 Nevím 
 1261 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.