LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
8.Nespoutaný 11528
9.Stráník 11433
10.Širůčková 11409
Bouldry:
8.Trojan 10600
9.Danda 10506
10.Novák 10500
Hory:
20.Novotný 3598
21.Petr 3385
22.Tomasu 3348

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5759 lezců
1169003 cest
Nové přelezy:
Život To J XIb
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9

Stěny
Škoda Sport Park - Plzeň
Klub Dubina - Litoměřice
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Jičín
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lynn Hill - Living in Fear 8b, Rifle

Mezi prací a starostí o svého syna si Lynn Hill (50) našla ještě čas, aby přelezla silově vytrvalostí cestu Living in Fear (5.13d/8b) v Riflu v Coloradu.

Nedávno mi bylo padesát let, tak jsem chtěla vyzkoušet ještě něco těžkého. "Living in Fear“ byla ta správná volba, neboť ukazala mé lezecké slabiny. V cestě se totiž nedá nikde pořádně vyklepat“, píše Lynn Hill.

To mohu potvrdit. "Living in Fear“ je čistě silová vytrvalost bez možnosti pořádného odpočinku celých 30 metrů. Cesta je, jak bývá v Rifle zvykem, dost záludná. Jedná se o lehce převislou stěnu plnou bočáků,  stisků a ne moc pozitivních lišt. Pro krátké lezce je zde ještě lahůdka v podobě skoku. V Rifle se zkrátka musíte pořádně rozlézt, abyste se dokázali v těchto záludných cestách hýbat. Rozhodně se nejedná o lezení typu levá, prává, levá…Z našich má cestu vylezenou Tomáš Bardas a Milan Genda.

Cestu Living in Fear zkoušela Lynn Hill už na jaře minulé roku. Letos se do ní vrátila a předtím, než jí přelezla, spadla ještě několikrát v dlouhém kroku. Obdivuhodné je, že Lynn cestu vylezla 14. září a v ten den to byl už její třetí pokus.

"Ráda bych lezla mnohem víc. Můj syn Owen (8,5 roku) zase začal chodit do školy, a tak mám na lezení víc času".

Lynn ještě dodává, že The Nose 5.14a je pro ní nejtěžší cesta, kterou kdy vylezla – především proto, že je vícedélková, ale 8c/5.14b "sportovku" ještě nemá. Takže to vypadá, že má v hledáčku další těžké cesty. Mezi její hlavní cíle ale momentálně patří: mateřství, práce a lezení pro sebe.

Lynn Hill byla první žena na světě, která vylezla 8b+, a to  Mass Critique v Cimai ve Francii v roce 1990. J. B. Tribout, který cestu jako první vylezl, Lynn tenkrát popíchl větou: "Žádná žena tuto cestu nevyleze“.  Nejen, že jí Lynn vylezla, ale ještě potřebovala o pár pokusů míň než Tribout. 

Více o Lynn viz související články.

Knihu Lynn Hill - Climbing Free koupíte v našem eshopu.

Zdroje:

rockandice.com

Simona    [úpravy] 13:43 13.10.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :o)14:48:39 13.10.2011
jako respekt :o)
Roman Svobodaodpovědět 

 206620:13:56 13.10.2011
v padesáti dolezu tak max do nejbližšího kauflandu...a to ještě AF :) Klobouk dolů
Dadlenaodpovědět 
 Re: 206610:43:00 14.10.2011
Hmm, to je mi te lito.
Martas.odpovědět 

 Foto dne:

SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185380)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hochwaldkante-variante VIIc Weissbachtal
Bulle Romanus Pontefix VII Bělá U Děčína
Regent VIIc Bělá U Děčína
Mravenčí Hrana VII Bělá U Děčína
Údolní Cesta VII Bělá U Děčína
Nově komentované:
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Fotbalové Klání VIIb Tisá - Malé Stěny
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Šepot Borovic VIIb Bělá U Děčína
Bez Názvu Č.1 6b Villanueva De Valdegovia

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1740 
 Ne 
 1984 
 Nevím 
 1250 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.