LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
46.Pelikán 10018
47.Jurečka 10006
48.Čech 9988
Bouldry:
46.F 8906
47.Oliva 8903
48.Kalvas 8900
Hory:
4.Sejbal 7301
5.Y 6736
6.Zaoral 6412

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5735 lezců
1157874 cest
Nové přelezy:
Labutí Pís 9+/10-
Vodní Svět Xb
Waldemar M 7C
Opiju Tě R 7C
Waldemar M 7C
Chci Srát 9+
Lady Red P 7C
Oscurita 7C
Red Whales 7b
Rollmobs 9

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Do základního tábora u cílového kopce dorazila česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která se potřetí pokouší o výstup na tuto doposud nezdolanou horu. Informovala o tom včera na expediční stránce na Facebooku s tím, že členové výpravy vyrazili do C1 na obhlídku terénu.

Expedice se o prvovýstup pokoušela už v letech 2021 a 2020. Letos jsou členy výpravy Pavel Kořínek - Kořen, Tomáš Petreček, a výše zmínění Radoslav Groh - Radar a Pavel Bém.

"Tak jsme tady! Včera ráno jsme dorazili pod Muchu Chhish a založili jsme basecamp. Z Francouzů se nakonec vyklubali Norové, kteří se dnes vrátili z C2. Takže tu opravdu nejsme sami. Dnes ráno vyrážíme do C1 na obhlídku terénu. Počasí nevypadá moc přívětivě, snad poslední 2 dny pěkného počasí a pak každý den sněžení kolem 25cm. Díky moc za předpověď počasí Ondřej Brambus  pocasinamiru.cz, ale teď bychom to potřebovali poladit ještě trochu více na míru 😉
A jak vypadá taková cesta do basecampu? Nedojedete autobusem na konečnou ke kiosku s limonádou a pohledy, ani vás nečeká krásný vyšlapaný chodníček značený turistickou značkou. Přesvědčte se sami ve videu,"
píše ve včerejší zprávě.

Video najdete zde:

https://fb.watch/lC0V3hmztn/

Před tím se výprava aklimatizovala v oblasti sedmitisícovky Spantik (7027 m.n.m.). Na něj se Radarovi s Pavlu Bémovi podařilo vystoupat a dolů podnikli český prvosjezd na lyžích.

Viz předchozí zpráva na Facebooku:



O letošní expedici jsme psali zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

a

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus

Standa Holec   [úpravy] 07:02 06.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

SP Curitiba
 Databáze cest:
Všechny cesty (184152)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Yorikke VIIIb Labské Údoli - Levý Břeh
Feuerkante VIIIa Oybin
Řetězová Reakce 9- Srbsko
Katke Na Pamiatku 8- Komjatná
Dalmacijavino A. 6c Katalinka
Nově komentované:
Varianta Štětináč 8- Velká
Velký Vont 7 Velká
Dlouhé Bidlo 7+ Velká
Tudy Tady 6 Medené Hámre
Stará Cesta 5- Tišina A Smrk

 Nově v diskusi:
Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Marťan | Re: Vlhká díra :o) | Re: Vlhká díra :o) | Re: Vlhká díra :o) | Re: karesak | Re: Vlhká díra :o) |

 Nové komentáře:
Re: SS Jam SS Jam SS | Hugo, Adam a Aperio | Re: titulek | Re: Bída | Re: titulek | Re: Bída | Re: Bída | Re: Dotaz | Dotaz | Re: Bída |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Český pohár 2025 v boulderingu 2. kolo (61)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
FLYYRIDE Grindewald (6)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
Minisérie Správci skal (5)
Adam Ondra na tiskovce zve na svěťák v Praze (5)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)

 Nově v inzerci:
Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy | Spolulezkyně | Spolulezkyně | telefon pod skálou | Práce | Expresky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 578 
 Ne 
 624 
 Nevím 
 175 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.