LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
39.Drbohlav 10200
40. 10157
41.Kohout 10146
Bouldry:
39.Kohout 8875
40.Ďurech 8856
41.Zíma 8800
Hory:
7.Y 6233
8.Švihálek 6070
9.Černý 6007

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5683 lezců
1151758 cest
Nové přelezy:
Marathon 7c
Úsměv 7C
Loupež Chy 7C+
Úsměv 7C
Nanay 8a
Mediterrán 8a
Bloody Boj 7C+/8A
Llanuras B 7b
Mal Pago 7c
Senzación 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horolezec spadl z ledopádu v Jizerkách, zachraňoval vrtulník

+ video

Čtyřicetiletý horolezec se v sobotu 10.2. odpoledne zřítil při výstupu po ledopádu ze 4 metrů bez jištění v údolí nad Velkým Štolpichem v Jizerských horách. Zlomil si nohu a Horská služba musela povolat vrtulník.

Výzva přišla na dispečink Horské služby ve tři čtvrti na tři s tím, že muž spadl na skalnatý povrch pod ledopádem. „Ihned jsme vyrazili na sněžném skútru, ale poslední úsek na severní část pohoří jsme museli absolvovat s veškerým vybavením pěšky,“ popsal výjezd Zdeněk Müller, zasahující člen Horské služby Jizerské hory. Spolu s horskými záchranáři také vyrazil k nehodě vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce.

záchrana Horskou službou


Horolezec bez jakéhokoliv jištění spadl z výšky asi čtyř metrů, ale i tak si přivodil vážné zranění. „Podle všeho utrpěl komplikovanou zlomeninu nohy. My jsme jej ošetřili, nasadili mu vakuovou dlahu a připravili na transport vrtulníkem. Ten ale u nás nemohl přistát,“ uvedl Zdeněk Müller s tím, že členové HS zraněného naložili do spuštěného podvěsového zařízení a posádka pak muže vytáhla. Po krátkém letu vrtulník na vhodném místě přistál, záchranáři LZS horolezce naložili a transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice.

záchrana Horskou službou


„U horolezců jsou lezecké terény na severních svazích našeho pohoří velice oblíbené a v zimě je přitahují i ledopády v některých lokalitách. Všichni ale musí za všech okolností dbát na to, aby lezli řádně jištěni a nepouštěli se do terénů, na které nestačí,“ důrazně varoval René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory v tiskové zprávě k události. Dodal, že zejména ledové stěny lezce přitahují, ale k jejich zvládnutí nestačí pouhé základy lezení po skalách.



Zdroj: tisková zpráva Horské služby

sth   [úpravy] 10:14 12.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zkušenost20:17:22 12.02.2018
Tam už jsem taky zhučel, naštěstí bylo hodně sněhu a měl jsem dole zavrtanej šroub, kterej mě podržel a nesletěl jsem tím svahem do lesa. Tak ať to srůstá a hore zdar!
Jirkaodpovědět 

 Au.23:21:21 13.02.2018
Tak hlavně ať to dobře sroste a není to nic vážného. Tady jsem nikdá nelezl a se slzou v oku vzpomínám na solo výpravy za Krkonošským ledem.

A jen na okraj, když už ekšperti varují před solem, nezodpovědností,  ....... nevíte někdo, jaký nový typ slaňovacího bazmeku má ten horeslužebník? Já nevím, taky to používám ale přece jen, led, sníh, mokré rukavice  .....
ABLodpovědět 

 Foto dne:

Vpravo od Hängenden Stein
 Databáze cest:
Všechny cesty (180997)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
After Schwede 7b Tonsai
Orientales 6b+ Tonsai
Best Route In Minesota 6c Tonsai
Caveman 7a+ Tonsai
Out Of Sticks 7b Tonsai
Nově komentované:
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla
šoupačka 6A+ Vršava
Veronika 7C Tisá - Modřín
Bokasa 7A Kralupy Nad Vltavou

 Nově v diskusi:
Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: hlodavec v materiálu | Re: admine, anketa k prdu |

 Nové komentáře:
Re: Carodejuv ucen | Re: Nadhera | Re: Carodejuv ucen | Nadhera | Re: Xenon není to nejdůležitější | Carodejuv ucen | Re: Xenon není to nejdůležitější | Xenon není to nejdůležitější | Re: Xejnon | Re: Xejnon |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (25)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (3)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Prodám lezečky Ocún Sigma | Pytlíky na magnezium | Práce | Rukavice Black Diamond Torgue, vel. L - stav NOVÝCH! | La sportiva Katana | Grigri 2 | Skialp vázání G3 ION 12 šířka brzd 100 mm | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Scarpa Phantom Tech HD | Lavinová lopata Ocún Shovel Tech |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1114 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1027 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 874 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 915 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 761 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.