LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
45.Zaoral 10075
46. 10075
47.Hebelka 10066
Bouldry:
45.Kohout 8775
46.Bureš 8750
47.Paděrová 8706
Hory:
17.Najman 4632
18.Magič 4483
19.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1155162 cest
Nové přelezy:
Amayikok 8a
Magické Ok 7C+
Cvičky Ve 7C/7C+
Panelstory 7C
El Vic-kin 7c+
Transilvan 8a
Ataque 8b
#5 7b+
Vrchcáby 7C
Slniečkár 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nezvěstný český horolezec; lavina ve Velké Studené

Tak tohle vypadá ještě hůř než ta hledačka z noci. Dvanáct Čechů trénujících ledy na Veverčáku schytalo lavinu.
Následuje zpráva HZS SR:

17.03.2004

Čas 10:45hod.

Služba na dispečingu HZS Vysoké Tatry dostala oznámenie o páde veľkej lavíny zo Slavkovského štítu smerom do Veverkového žľabu cez Veverkov ľadopád až na dno Veľkej Studenej doliny. Lavína zasiahla 12 českých horolezcov, ktorí sa presúvali z Hrebienku na Zbojnícku chatu po značkovanom chodníku.

Skupine sa podarilo z lavíny vyprostiť, jeden však zatiaľ ostáva nezvestný. Skupina začala okamžité sondovanie, HZS žiada o pomoc LZZ ATE na prepravu lavínového psa so psovodom na miesto nešťastia.

Tomáš F.   [úpravy] 11:07 17.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 11:18:49 17.03.2004
A sakra. Snad ho najdou vcas.
Modpovědět 
 Re:11:20:35 17.03.2004
11:10hod.
....skupine sa podarilo vyprostit aj jedného nezvestného.
odpovědět 
 Re:11:26:49 17.03.2004
11:10hod.
....skupine sa podarilo vyprostit aj jedného nezvestného.
odpovědět 
  Re:12:04:23 17.03.2004
... už ho našli ??
Johnodpovědět 

 trojka, tendencia stúpajúca11:22:19 17.03.2004
Dnes ráno bolo na hrebeňoch hôr zamračené, hmlisto s mrholením. Oteplenie trvá, teplota vzduchu sa pohybovala od -2 do +5°C. Fúkal dosť čerstvý severozápadný vietor rýchlosťou do 30 km/h, v nárazoch do 55 km/h. Nový sneh nepripadol, v polohách nad 2200 m n.m. sa tvorí námraza. Vplyvom oteplenia je snehová pokrývka na južných expozíciach čiastočne sadnutá a premočená. Na severných expozíciach sa nachádzajú mierne labilné snehové dosky a vankúše. Vo vysokohorskom teréne Vysokých Tatier a Veľkej Fatry trvá zvýšené lavínové nebezpečenstvo, t.j. 3.stupeň z 5-dielnej medzinárodnej stupnice. Uvolnenie lavín je možné pri väčšom mechanickom zatažení na exponovaných svahoch so sklonom nad 35°. Pri oteplení a odmäku môžu samovoľne vzniknúť stredne veľké lavíny z mokrého snehu, alebo na trávnatom podklade základové lavíny, ktoré ojedinele môžu zasiahnuť aj údolné polohy v pásme lesa. Tendencia lavínového nebezpečenstva na najbližších 24 hodín: pri oteplení stúpajúca.
odpovědět 

 OK12:14:55 17.03.2004
10:52hod. vrtulnik LZZS so psovodom vzlieta na miesto pádu lavíny.

11:05hod. pilot oznamuje, že na lavínisku sa už nikto nenachádza.

11:10hod. skupina potvrdzuje telefonicky, že sa podarilo vyprostit aj jedného nezvestného. Všetci sú bez zranení a vracajú sa na Hrebienok.
odpovědět 

 Hurá12:20:10 17.03.2004
ZaplatPanBuh!
Janaodpovědět 

 Foto dne:

Slanění
 Databáze cest:
Všechny cesty (181401)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Subete A La Higuera 6a+ Desplomilandia
Krok Navíc 6A+ Dehetnická Skála
Dlouhá Jízda V Skály U Cvikova
Sklopené Hledí V Skály U Cvikova
Stará Cesta II Skály U Cvikova
Nově komentované:
Protažení 6B Tisá - Modřín
Freney 8- Zvírotice Město
Freney 8- Zvírotice Město
Freney 8- Zvírotice Město
Pain Makes Me Stronger, Every 11-/11 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Re: Hezký | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo | Re: Škoda té politiky. |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 330-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 94 
 Ne 
 65 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.