LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
50.Pelikán 10018
51.Zedek 10016
52.Scheuerová 9881
Bouldry:
50.Šmejkal 8700
51. 8653
52.Chytil 8634
Hory:
20.Louda 3676
21.Novotný 3598
22.Hess 3293

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5694 lezců
1155711 cest
Nové přelezy:
Haraktis 8b
Angi Orang 8a
Dr Oktagon 8a
Boys 8a
Supercrack 9/9+
Tak Pravil 7C+
Hardcore Xc
Good Morni 7C
Le Glouglo 8b
Inspiré? A 7b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: kamenná lavina v Glarusských Alpách ve Švýcarsku

Pád kamenné laviny zaznamenali před pár dny na video u hory Trinserhorn (Piz Dolf, 3028 m) v Glarusských Alpách ve Švýcarsku. Podle dostupných informací nikdo nebyl zraněn. Oblast, populární i mezi horolezci, byla posléze uzavřena pro nebezpečí dalších lavin, a předpokládá se, že se skála uvolnila kvůli extrémnímu horku, které v oblasti panovalo.

Viz:

facebook.com

či Twitter:



Standa Holec   [úpravy] 15:24 19.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Skalni lavina07:59:15 26.08.2022
bylo to tam dost divoke, nikoho to ale nezabilo ani nezranilo a take chata Sardona nebyla poskozena. Ale turisticka stezka Trinser Furgga byla uzavrena, protoze se predpoklada, ze by mohlo k dalsimu posuvu materialu. Pristup k chate je momentalne mozny pouze starou cestou. Pristupy od Weisstannen a Elm jsou ale normalne v provozu.
Cim vsechno bylo vyvolano se nevi. Jedna skupina geologu tvrdi, ze kamenna lavina je nasledkem rekordnich teplot, ktere vedly ve vyssich polohach k rozmrazeni permafrostu a jiste instabilite. Druha skupina specialistu  poklada tyto masivni pohyby skal a sute za normalni rozpad horstva a neni to nikterak spojeno se zmenou klimatu. A tak o tom vznikla dost kontroverzni debata.
Michal Beránek
 Re: Skalni lavina08:27:27 26.08.2022
tohle je samozřejmě věčná diskuse obory a odbornostmi napříč. úplně stejně jako mýtus o šťastném zdravém divochovi a nešťastném člověku v civilizaci prolezlého rakovinami a kadriovaskularitami. přičemž se jaksi zapomíná, že toho prvního nejpozději v pětatřiceti (byl-li šťastlivec a nepřišlo-li to mnohem dříve) sežral nějakej ten šavlozubec, a ten druhý je prolezlý nemocemi, ale devadesátiletý.

kameny v horách padaly do jisté míry vždycky*. ovšem historicky nikdy se v horách nepohybovalo tolik lidí (nad hranicí vegetace - co by tam dělali?), nebylo k dispozici laciné a funkční záznamové zařízení v kapse každého turisty a informace se nešířily rychlostí blesku. odfiltrovat tuhle skutečnost a udělat statistiku pořádně a tak, aby se z ní dalo něco smysluplně vyvozovat bude zatracený oříšek.

*) samozřejmě tam kde odtál ledovec a odhalil plotny pokryté blátem a sutí teď kameny padají. o tom žádná.
 Lukas B.
 Re: Skalni lavina14:33:46 29.08.2022
Tak hory se normálně rozpadají, ale když jsou vedra, tak je taky normální, že se rozpadají rychleji. A taky je asi normální, že se mění klima (spíš by bylo divné, kdyby bylo klima pořád stejné). Jediné, co je divné, je antropocentrické přesvědčení, že s tím lze něco dělat, ať k lepšímu, nebo k horšímu.
 honza

 Foto dne:
Puttlacher Wand
Treibjagd, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (181434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední Zvonění 5 Jevišovice
Přeskok 2 Skály U Osinalic
Stará Cesta III Skály U Osinalic
Výtlem VI Skály U Osinalic
Blue 6A Hlavatice
Nově komentované:
Modřínková 4+ Jevišovice
Západní Cesta - Varianta VIIIc Tisá - Hřebenové Věže
Západní Cesta - Varianta VIIIc Tisá - Hřebenové Věže
Pedikúra 7+ Poříčí Nad Sázavou
Les Frontiéres Du Néon 7a Chateauvert

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec | Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 105 
 Ne 
 74 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.