LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5726 lezců
1150871 cest
Nové přelezy:
Bimbirimbo 7b
Tropicana 7b
Pravda A L 9
Bílá Válka Xb
Gravity Gl 8a
Čára Život 8+/9-
Final Solu 7c
Tiresias 7c+
Leodokardo 7c+
Ladne Kwia 9-

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Do základního tábora u cílového kopce dorazila česká expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která se potřetí pokouší o výstup na tuto doposud nezdolanou horu. Informovala o tom včera na expediční stránce na Facebooku s tím, že členové výpravy vyrazili do C1 na obhlídku terénu.

Expedice se o prvovýstup pokoušela už v letech 2021 a 2020. Letos jsou členy výpravy Pavel Kořínek - Kořen, Tomáš Petreček, a výše zmínění Radoslav Groh - Radar a Pavel Bém.

"Tak jsme tady! Včera ráno jsme dorazili pod Muchu Chhish a založili jsme basecamp. Z Francouzů se nakonec vyklubali Norové, kteří se dnes vrátili z C2. Takže tu opravdu nejsme sami. Dnes ráno vyrážíme do C1 na obhlídku terénu. Počasí nevypadá moc přívětivě, snad poslední 2 dny pěkného počasí a pak každý den sněžení kolem 25cm. Díky moc za předpověď počasí Ondřej Brambus  pocasinamiru.cz, ale teď bychom to potřebovali poladit ještě trochu více na míru 😉
A jak vypadá taková cesta do basecampu? Nedojedete autobusem na konečnou ke kiosku s limonádou a pohledy, ani vás nečeká krásný vyšlapaný chodníček značený turistickou značkou. Přesvědčte se sami ve videu,"
píše ve včerejší zprávě.

Video najdete zde:

https://fb.watch/lC0V3hmztn/

Před tím se výprava aklimatizovala v oblasti sedmitisícovky Spantik (7027 m.n.m.). Na něj se Radarovi s Pavlu Bémovi podařilo vystoupat a dolů podnikli český prvosjezd na lyžích.

Viz předchozí zpráva na Facebooku:



O letošní expedici jsme psali zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

a

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus

Standa Holec   [úpravy] 07:02 06.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Kde: Lom Vlčí skála (50.36911034182705, 15.664197621842446)
Kdy: 27.4.2024
Kdo fotil: Militká Dominika
Kdo leze: Moravcová Eliška
Název cesty: Stigmata
Obtížnost: 8 (UIAA)
pozn. 2 přelez cesty :)
Stigmata, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (183848)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ordre Genétic 6c Mas De La Peña
Púlsar 6b Zújar
Un Paseo Por Las Nuebes 6b Zújar
Tiresias 7c+ Kyparissi
Leodokardos 7c+ Kyparissi
Nově komentované:
Knock Out IXa Suché Skály
Majstrštyk IXb Labské Údolí - Levý Břeh
Jižní Stěna VII Prachov
Cesta Křivohluchých 5 Bořeň
Mezi Nebem A Zemí 6+ Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Jakub | Paráda | Re: Cesta | 💐 | Re: Jakub | Re: Jakub | Re: Kluci | Kluci | Re: Finále | Re: Jakub |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (32)
Severní stěna Eigeru (24)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zákaz lezení Čtyři palice (17)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2039 
 Ne 
 1945 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.