LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
30.Fajkoš 10416
31.Pelíšek 10397
32.Kalvas 10356
Bouldry:
30.Svoboda 9406
31.Šolc 9281
32.Bulička 9150
Hory:
7.Punčochář 6658
8.Švihálek 6070
9.Černý 6007

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5689 lezců
1153784 cest
Nové přelezy:
N Onribu 8a
In Viaggio 7c+
Hurikán 7B
Jarní Úkli 7C+
Skřítkův D 7B+/7C
Doly Modří 7C
Àspid 8b
Čikuma 7C+
Anfang Ein 8A+
Dominátor 7C+

Stěny
Lezecká stěna - Tábor
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: Project Big asi za 9b+ byl blízko, ale zatím není

+ SP v bouldru 2023 v Praze a premiéra filmu s Adamem za měsíc

Nová těžká cesta, tzv. Project Big, kterou v posledních týdnech zkoušeli v norském Flatangeru společně Adam Ondra a Jakob Schubert, zůstává zatím nepřelezena, i když oba už byli poslední dny hodně blízko. Bude to nejspíš těžká 9b+, a tedy o něco lehčí než vedlejší Silence 9c. Adam, který se včera vrátil domů, to dnes řekl novinářům na tiskové konferenci v Praze.

Dalším tématem tiskovky byl závod Světového poháru v bouldru chystaný na příští červen v Praze na Letné a také dokumentární film s Adamem Ondrou Posunout hranice, který půjde do kin letos 27. října.

"Na rozdíl od cesty Silence, která je o jednom těžkém místě, je to o silové vytrvalosti, ... několik těžkých pasáží za sebou. A ten nejtěžší boulder je až na konci a tam je krok, kde nás to s Jakobem shodilo. Nedokázali jsme se přes něj dostat... Je to prototyp moderního lezení. Je to daleko víc fyzické, daleko víc silové. V té poslední sekci jsou po oblých chytech kroky extrémně silově náročné pro celé tělo," vysvětlil Adam, kterého nejprve, když bylo výborné počasí, skolila nějaká chřipka, a pak začalo být deštivo.
Adam se tam chce vrátit, možná ještě letos, ale bude záležet na počasí.

Na červnový Světový pohár v Praze se Adam moc těší: "Je skvělé, že bude zrovna v Praze na Letné, kde by v pozadí mohl být vidět Pražský hrad." Předseda ČHS Jan Bloudek doplnil, že návrat svěťáku do Prahy je obrovská prestiž, ale nebylo to jednoduché, závod musel v seriálu SP vystřídat nějaký jiný, a bude místo bouldrového závodu ve švýcarském Meiringenu. David Trávníček ze spolupořádající agentury Sport Invest, která Adama od letoška zastupuje, věří, že se závod v Praze povede a v dalších letech se v tom bude pokračovat, a to i v Adamově hlavní disciplíně - lezení na obtížnost.


Adam Ondra s Pražským hradem v pozadí, pózuje novinářským kameramanům a fotografům před Letnou, na které bude příští rok závod Světového poháru v bouldru



Adam Ondra na tiskové konferenci v Praze, vpravo předseda ČHS Jan Bloudek, vlevo předseda představenstva agentury Sport Invest David Trávníček


Filmový dokument Adam Ondra: Posunout hranice není podle Adama obvyklým lezeckým filmem, kterému se v komunitě říká "lezecké porno": „Je to spíše o mně než o mém lezení... nejvěrohodněji ukazuje, jaký opravdu jsem ... V tom si myslím, že je jeho síla.“


Adam Ondra ukazuje trailer k dokumentu o něm s podtitulem Posunout hranice



O Projectu Big jsme psali naposledy včera zde:

Videozáběry: Adam Ondra a Jakob Schubert nacvičují Project Big

před týdnem tady:

Flatanger: Adam Ondra a Jakob Schubert nacvičují Project Big

a před 3 týdny zde:

Adam Ondra, Jakob Schubert a Stefano Ghisolfi jsou ve Flatangeru

O svěťáku příští rok v Praze nedávno zde:

IFSC kalendář závodů světového poháru 2023 - včetně bouldrového závodu v Praze

O premiéře filmu s Adamem naposledy zde:

Adam Ondra představuje film na festivalu v Karlových Varech

Trailer filmu Adam Ondra: Posunout hranice:


TRAILER_ADAM ONDRA_PUSHING THE LIMITS.mp4 from Alice Tabery on Vimeo.

Standa Holec   [úpravy] 17:02 26.09.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Nojo. 12:07:09 30.09.2022
V dnešní "ekonomické"  situaci asi bude čím dál tím obtížnější sehnat podporu či sponuzory akcí....
 HonzaK

 Foto dne:
Ottoman
Blue hotel, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181295)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
N Onribu 8a Siurana
Vitálogica 7b Siurana
In Viaggio Contromano 7c+ Curvone
Groenlandia 2012 6b+ Olba
Reuma 7+/8- -
Nově komentované:
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Federweissfall 4 Bad Gastein
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -

 Nově v diskusi:
tip na skialp | Re: Široké boty na zimní lezení | Re: Široké boty na zimní lezení | Re: A lepit se smi? | Re: Široké boty na zimní lezení | Uz neni kamos s Karesem | A lepit se smi? | Re: Široké boty na zimní lezení | Široké boty na zimní lezení | Re: Mir Davli |

 Nové komentáře:
Re: Legendy zustavaji | Re: fašismus | Broad Peak 2024 | Klobouk dolů | Posouvání lidských hranic | Posouvání lidských hranic | Re: A cvakame... | Re: fašismus | Re: fašismus | Legendy zustavaji |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (40)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (21)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1229 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1135 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 975 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1014 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 882 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.