LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5706 lezců
1141516 cest
Nové přelezy:
Thor's Ham 7C
Projektil 7B
Dendrit 7C
Ninos 7C
Beta 8A
Když Se Sn 8A
Platnič 9+
Indiánský 7C
Tom A Jeho XIa
Vlk Z Wall XIb

Stěny
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První ženský přelez Silbergeiera 8b+, Rätikon, Švýcarsko

Nina Caprez si splnila svůj velký sen. V  Rätikonu vylezla známou vícedélkovou cestu Silbergeier 8b+.  Jedná se o první ženský přelez.

Už po přelezu Delicatessen na Korsice na začátku května Nina Caprez zmiňovala, že letošní léto chce věnovat Silbergeierovi. První nález do cesty bylo ale velké rozčarování – "zkrokovat" cestu bez jediného označeného chytu a bez osazených expresek byl velký oříšek, také proto, že v cestě jsou dlouhé odlezy od nýtů.  V rozhovoru na Planetmountain.com Nina píše:“ Vymyslet kroky v této cestě chce hodně trpělivosti, dobré boty a hodně kůže. Nejtěžší délka za 8b+ je brutálně těžká. Jsou v ní malé stupy a ostré lišty. Tělo musí být v perfektní pozici, jinak prostě kroky neuděláte. Dvakrát jsem při přelezu neměla štěstí s počasím. Při druhém pokusu jsem dokonce skončila v poslední 7c+ délce – byla tak mokrá, že nešla lézt". Nakonec se jí zadařilo s Günterem Habersatterem, kterému jen chtěla ukázat kroky v cestě. Lezla lehce, bez očekávání a jak píše na svém blogu: "Lezení mi přišlo úžasné a tak snadné".





Prvovýstupcem a prvopřelezcem Silbergeiera je Beat Kammerlander, který jí osadil v roce 1993 (8b+, 7c+, 8a+, 7a+, 8b+, 7c+/8a ). Z našich lezců má cestu přelezenou Ondra Beneš a Adam Ondra.
Pro Ninu Caprez to není zdaleka první těžká vícedélková cesta, viz související články. Do budoucna plánuje svou sbírku rozšířit a další cíle má v Yosemitech. To však až na podzim. Teď potřebuje odpočinek, kratší a sportovnější cesty, jak píše na svém blogu. 

www.ninacaprez.ch

Simona    [úpravy] 07:06 07.07.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nina16:50:19 07.07.2011
asi je tak dobra, ze nepotrebuje ani helmu...
ironikodpovědět 
 Re: Nina19:34:38 07.07.2011
Ty seš ale chytrej... Na kdejaké skalce toho spadne víc, než zrovna tam. Jinak štika mařka, štika cesta, Rätikon taky štika;-)
Willhemodpovědět 
  Re: Nina19:45:42 07.07.2011
pan je rybar...? ))
odpovědět 

 Holky jedou!22:42:45 07.07.2011
šikulka:)
Nikyodpovědět 
 Je to blondýna ;-)11:19:55 08.07.2011
Na druhý fotce se drží prsama?! To jsou věci! :-O
odpovědět 

 Nina15:38:02 08.07.2011
Je prostě krutá...fajně, jen tak dál=)
Adriodpovědět 

 Foto dne:
Bärenschluchtwände
Göttner Ged. Weg Direct, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (182183)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zrní VIIb Prachov
Chcačmopopošel VIIIb Prachov
Monochromatika IXb/IXc Prachov
Platnič 9+ Dinoland- Ladce
Wiosenne Osłabienie 7- Szczytnik
Nově komentované:
Sluneční Pouť IXb/IXc Prachov
Projektil 7B Tisá - Modřín
Rajbásek 6+ Skály Pod Barborkou
Akcelerátor 7B Panteon
Akcelerátor 7B Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
zvláštní závod | Re: Velka nadeje | Velka nadeje | soft? | ha ha | Re: H | Re: H | Re: H | Re: H | Re: H |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Jazda Olympanov (30)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (19)
Uganda 2025 (17)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (9)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (7)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
Mallorka | Parťák na lano. A možná i na život | duplexy skelety Scarpa | pohorky La Sportiva na mačky vel. 44 | Scarpa furia vel.37 | Scarpa furia vel.37 | Helma Žvahovské plotny | Klobouk Fjallraven | Statická a dynamická lana | Prodám stoupací pásy Colltex |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1429 
 Ne 
 1375 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.