LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1141933 cest
Nové přelezy:
Dobrák Od 8A+
Autopsia 7b+
Bert 7c
10 Hispano 7c+
Amalthee 7b+
The Kid 7c
Mr. Nice 8a
Diet Dope 7b
Silvester 7c
Les Cheval 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na rychlost 2016 - Nanjing, Čína

Libor Hroza má opět stříbro

SP 2016 Čína Nanjing rychlost Libor Hroza podiumLibor Hroza získal dnes stříbro na Světovém poháru v lezení na rychlost v čínském městě Nanking (Nanjing). Závody plánované na neděli byly kvůli počasí přesunuty už na dnešek.
Ve finále měl opět započítán dvakrát ulitý start, a tak vyhrál Íránec Reza Alipourshenazandifar.

Libor po závodech řekl, že je trochu zklamán, že měl zase ulitý start ve finále na druhém závodě v řadě, ale vedle toho že je opravdu šťastný, protože se ještě necítí na samém začátku sezóny super silný. "Reza byl dnes silnější. A tak jsem potřeboval dnes opravdu dobrý start, ale ten mi nevyšel."

Viz reportáž IFSC na youtube s Liborovým ulitým startem a rozhovorem:



Výsledky


muži
1. Reza Alipourshenazandifar (IRI) 5.82 s v semifinále
2. Libor Hroza (CZE) 5.91 v semi
3. Marcin Dzienski (POL) 5.95
30 závodníků z 12 zemí (IRI, CZE, POL, RUS, FRA, UKR, ITA, INA, CHN, CAN, KAZ, MGL)

ženy
1. Iuliia Kaplina (RUS) nejrychlejší 7.98 s v kvalifikaci
2. Alla Marenych (UKR) 9.04 s v semi
3. Anna Tsyganova (RUS) 7.98 s v malém finále
17 závodnic z 8 zemí (RUS, UKR, POL, CHN, FRA, AUT, INA, CHN)

S druhou stříbrnou medailí ve druhém letošním závodě SP v rychlosti figuruje na prvním mistě celkového žebříčku se 160 body. Na druhém místě jsou shodně zlatí medailisté z dnešního a z minulého závodu Íránec Reza Alipourshenazandifar a Rus Dmitrii Timofeev, kteří mají shodně 143 bodů. V žebříčku je zatím 33 bodovaných závodníků a Jan Kříž klesnul na 23. dělenou pozici.

Obdobně to vypadá průběžně také u žen: 1. Ruska Iuliia Kaplina (2x 1.), na druhém děleném místě Polka Klaudia Buczek a Ukrajinka Alla Marenych (obě 2. a 7. místo). V žebříčku je 20 bodovaných žen, z Česka žádná.

Další závod SP 2016 v lezení na rychlost bude 11.-12. července v Chamonix, přihlášení jsou Libor Hroza, Jan Kříž, Petr Burian a Matěj Burian. Už následující víkend 14.-15.5.2016 bude ale Martin Stráník startovat v Indii v boulderingu.

SP 2016 Čína Nanjing rychlost výsledky







Zpráva z pátku 6.5.2016

Druhý letošní závod Světového poháru v lezení na rychlost 2016 bude o víkendu v čínském městě Nanking (Nanjing). Z našich startuje pouze Libor Hroza, stříbrný medailista z minulého víkendu. Závodit se bude v neděli 8. května.

Libor Hroza se připravuje v Číně na start. Jak uvedl v rozhovoru pro Lezce, podařilo se mu kontaktovat institut sportu v Nanjingu a domluvit se s nimi na tréninku. "V tom areálu mají asi všechno na všechny sporty, co snad existují. Jinak relax na pokoji," řekl. Celý rozhovor viz: Libor Hroza: minirozhovor o Svěťáku v rychlosti a olympiádě

PROGRAM (GMT +8)


(U nás je GMT+2 tedy o 6 hodin méně)

Neděle 8. května

13.00 - 14.00 (07.00-08.00 čas v ČR) rychlost mužská a ženská kvalifikace
14.30 - 15.30 (08.30-09.30 čas v ČR) rychlost mužské a ženské finále
19.00 (13.00 čas v ČR) Vyhlášení vítězů

Odkazy:
IFSC: Výsledky 2. kola SP v lezení na rychlost 2016
IFSC: Žebříček SP 2016



sth+mar   [úpravy] 18:22 07.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Kyzovatá
 Databáze cest:
Všechny cesty (182204)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nezastavitelný Smích IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
Schizofrénia 8b -
Footrix 7B Fontainebleau
Aprendiz De Fakir 7a Loja
Nově komentované:
Poslední Kapka Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Poslední Kapka Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Poslední Kapka Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Poslední Kapka Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
8. Zprava Na Plotne 9- Davle

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Mega | Re: H | Uroven | Re: Je tady volno? | Je tady volno? | Re: H | Re: H | Re: D | Re: H | Re: zvláštní závod |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (26)
Jazda Olympanov (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (18)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Batoh Berghaus Crusader 90+20 | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex | Lezení Vertikon Zlin | Minimálně použité lezečky RP EUR46 | Mallorka | Parťák na lano. A možná i na život |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1472 
 Ne 
 1410 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.