LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
20.Jeliga 10665
21.Vlk 10596
22.Jungling 10588
Bouldry:
20.Košťál 9900
21.Urubčík 9750
22.Nespoutaný 9731
Hory:
8.Bloudek 5970
9.Procházková 5670
10.Zaoral 5306

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142104 cest
Nové přelezy:
Satan 7C+
Punk Monke 7C/7C+
Warcraft I 7C/7C+
Palmala 7C+
Tragikomix 8A
Olymp 10
Černá Spár 9+/10-
Umělá Žena 10-
Náladová 9+/10-
Super Sant 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

La Vela

První nebo poslední...

La Vela jsou skály u stejnojmenné obce nedaleko Trenta. Není to žádná světoborná oblast, ale je zde tolik pro, že se vyplatí ji navštívit, zejména jako první, nebo naopak poslední oblast zájezdu, je totiž relativně nejblíže k domovu.

Přístup: Z velkého kruháče u sjezdu Trento Centro podle ukazatelů do La Vela. Projedete celou obcí a za ní doleva. Zde byla v době naší návštěvy betonová zábrana, u které se parkuje. Po silnici 400 m k 1. sektoru. Dříve se jistilo z auta přímo pod skálou, ale pár kroků pěšky jistě stojí za větší klid.


Levý sektor a parádní stěny nad La Velou


Historie: Díky blízkosti Trenta se v La Vele leze už od 40. let. V 80. letech zapříčinil boom volného lezení vznik nových cest. Pak oblast mírně zestárla, jištění orezlo („hlavně zkorodovalo, vy tupci“:) a reference ve starších průvodcích nebyly zrovna pochvalné, ale v posledních letech byla La Vela kompletně přejištěna a popularita oblasti opět vzrostla.

Lezení:  Proti oranžádám u Arca je na pohled místní skála nuda, nuda a šeď, šeď. Z kolmých a mírně převislých stěn nevystupijí žádní hadi a světle šedý vápenec nevypadá na pohled ani moc pevně. První pohled často klame a nejinak je to i v La Vele. Lezení po pozitivních dírkách a lištách v cestách v 6. stupni je hodně pěkné. V těžších cestách se přidají i sklopené chyty a kroky se prodlouží. Dlouhé bývají i cesty, některé mají i 35 m, nejtěžší cesta Via Delle mele 8a má dokonce 45 m a potřebujete na ni 20 expresek, první ji přelezl Rolando Larcher. Z 80 cest rozdělených do 2 sektorů si určitě vyberete. Naštěstí se nepotvrdila informace ze staršího průvodce o hluku nedaleké dálnice, u sadů a vinic bylo příjemněji, než jsme čekali.


Jedno z lahůdkových 6-áček v levém sektoru


Nejlepší roční období: La Vela jsou východní stěny,  za chladna dopoledne, za vedra odpoledne.

Přehled cest:
Celkem 84 cest (1x V+/A2) a 2 projekty
Do 6b+....44
6c až 7a+....24
7b až 7c+......15
8a a výš...1

Doporučené cesty:
Peter Pan 6a pěkná cesta po dírkách
Seba 2 6a a bezejmenné 6a+ vlevo technické lezení po dírkách s občasnou kulišárnou
L.S.D. 7a 30 m vyrovnaného vytrvalostního lezení za lišty a bočáky
Alpen Flex 7b mírně převislá vytrvalostní cesta po lištách a dírkách na 30 m


Příště toho snad vyfotíme víc, slibujeme...


A někdy kolem 2. hodiny to zabalit, nasednout do auta a domů, búúúúúú....

David Chudoba   [úpravy] 08:57 08.04.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 jak hledat13:28:27 08.04.2009
Zdar a díky za novinku:-)
jen ještě prozraď, jak dohledat(pokud jsem to nepřehlédl), tedy kde sjet z dálnice a kde parkovat
Matyodpovědět 
 Re: jak hledat13:29:41 08.04.2009
..:-) tak dík, vono je to hned na začátku:-O
takže bez chybičky:-)
Matyodpovědět 

 pruvodce13:40:07 08.04.2009
Luxus, jak na zavolanou, zrovna se pristi tyden chystame tim smerem. Da se nekde splasiti pruvodce, nekdo z tlupy ma pruvodce pro Arco, totok tam ale tusim nebude, coz.
karafodpovědět 
 Re: pruvodce13:57:10 08.04.2009
V tom posledním od Versante Sud to je. A bacha na kameny, docela solidne to tam shora lita!!! Ideální je stát přímo u stěny.
m.odpovědět 
  Re: pruvodce15:21:23 08.04.2009
Dikec, tohohle pruvodce mame.
karafodpovědět 
   Re: pruvodce05:09:06 09.04.2009
Martine a mas to doma vubec schvalené? Jen abych se tam nepreptal... ty, ty, ty! Jinak uprimna a nefalsovana závist.
ThomasKaodpovědět 

 pruvodce13:49:26 08.04.2009
Luxus, jak na zavolanou, zrovna se pristi tyden chystame tim smerem. Da se nekde splasiti pruvodce, nekdo z tlupy ma pruvodce pro Arco, totok tam ale tusim nebude, coz.
karafodpovědět 

 Ten masiv...17:32:05 08.04.2009
...na lavej strane vyzera dobre, tam ste to nahodou otestovat neboli?
jojoodpovědět 

 reklama na lezci19:55:13 08.04.2009
..malá vsuvka....Reklama na Lezci :) ...čte denně 7000 lidí a měsíčně 70 000 lidí.........nejsem rýpal , ale nějak mi to nesedí :)))....no nic g.
gruwlockodpovědět 
 Re: reklama na lezci02:47:50 09.04.2009
vztah nemusím mít linearní podobu...
odpovědět 
  Re: reklama na lezci10:45:47 09.04.2009
pak by tam ale nemelo byt denne a mesicne... i kdyz hadam ze to mysleli asi jako pocet unikatnich IP
odpovědět 
   Re: reklama na lezci10:02:32 10.04.2009
jj, právě jsi si odpověděl
Matyodpovědět 

 Foto dne:
Kino Lucerna 9.4.2025 – premiéra filmu Rhapsodia Corcontica
Rhapsodia Corcontica - priméra
 Databáze cest:
Všechny cesty (182222)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pocos Mocos 7b Bellús
Yo El Halcón 7a Bellús
Samořezky 6A+ Rusava
Nañes No Me Engañes 6c Bellús
Dornenvögel 9- Hochschwab
Nově komentované:
Pocos Mocos 7b Bellús
Nekřesťanská 6+ Ohrada A Trhoň
Ležák 8+ Skály Pod Barborkou
Rajbásek 6+ Skály Pod Barborkou
Forrest Pump 7A+ Stařechovický Lom

 Nově v diskusi:
Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) | Re: IXb+ | Re: IXb+ | Jedině dobře | Re: :-) | Re: :-) | Re: :-) |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (86)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (11)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1526 
 Ne 
 1457 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.