LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
36.Suchan 10171
37.Hebelka 10132
38.Fajkoš 10131
Bouldry:
36. 9206
37.Jeliga 9203
38.Kožich 9200
Hory:
12.Abt 5236
13. 5018
14.Najman 4679

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5728 lezců
1153311 cest
Nové přelezy:
Oblión 8A
Ojebávač H 7C
Otevřená N 8A+
Báseň Z Ma 7B+
La Barre F 7C+
Zlatý Koul 9+
Vremenska 7b+
Boytoy 9+
Insomnia 7b
Crni Petak 7b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jana Švecová: boulder Sviní mor za 8B

+ video

Jana Švecová (Vincourková) si zapsala přelez dalšího těžkého bouldru za 8B ve Sloupu v Moravském krasu od Adama Ondry z roku 2013. K výkonu nám Jana napsala:

"Zhruba před měsícem jsem šla na Terranovu vyzkoušet pár kroků, ale bohužel byla mokrá, takže jsme místo toho zamířili na Staré skály. Naštěstí tam podmínky byly přijatelné, ale stejně většina boulderů byla mokrá, až na Sviní mor. Začali jsme to tedy s Martinem zkoušet, a já si říkala, že to budu brát spíše tréninkově, když je všechno mokré, protože jsme si vůbec nemysleli, že by mi to mohlo sedět. Vlastně to bylo super lézt spolu stejný boulder, protože jsme se vzájemně hecovali, kdo udělá jaký krok dříve a podobně.

Nakonec se mi hned první den podařilo udělat všechny kroky až na ten první, který byl hodně velký nátah. Další den jsem se zaměřila na ten první krok a díky jiné startovní noze se mi ho podařilo udělat. Dokonce jsem boulder v ten stejný den celý vylezla bez prvního kroku. Tehdy jsem si řekla, že možná, když si dobře odpočinu, tak bych to příště mohla zuž vylézt v kuse. Ale pak to celé spojit už bylo prostě horší. I s jinou startovní nohou jsem měla první krok dost na těsno a nakonec se mi boulder podařilo přelézt až sedmý lezecký den. Určitě hrála roli psychika a podmínky. Nakonec jsem ale měla z toho boulderu obrovskou radost, protože jsem nikdy netušila, že bych takový boulder někdy vylezla, hlavně kvůli protože většina chytů jsou obliny. A k tomu ještě crux za patu, které mi nejdou ze všeho nejvíc.


Zápis bouldru na Lezci:

Sviní mor 8B

Janin deníček:

Švecová Jana (Jana.Vincourková)

A zde je nové video se zmíněným přelezem:





Standa Holec   [úpravy] 08:55 05.08.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Enis, VI
 Databáze cest:
Všechny cesty (183666)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Buď A Nebo VIIa Tisá - Malé Stěny
Barevná VIIb Tisá - Malé Stěny
P´tit Bras 7B+ Fontainebleau
Varianta Žár Trvá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Vremenska Prognoza 7b+ Karin
Nově komentované:
Rostverschneidun VIIb Rathen
Vychodni Hrana (Levá Hrana) 4+ Rabštejn
Televizní Hra VI Tisá - Bürschlické Stěny
Levá Hrana 7A Mrtnická Skála
Voko Nebere IXb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: a je to tady | Re: škodlivost | Re: Bouldr | Re: škodlivost | Re: Pravda | Re: Bouldr | Runy | Re: nezapočítaný chyt | Bezva | Smutny :/ |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (19)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (1)

 Nově v inzerci:
Bouldermatka ocún moonwalk | Nástupovky Black Diamond Technician LT | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 48 
 Ne 
 64 
 Nevím 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.