LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12256
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5714 lezců
1147514 cest
Nové přelezy:
Velvet Und 8a
Pixam 8c
Medvědice 7C+
Fénix 9+
Chute De C 7b+
Le Retour 7b
Sous L´Cei 7c+
Teoria Pun 7b+
El Metge 7b
Archanjel 10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 8: Honza Červinka - 1. část

První část osmého dílu diskusního pořadu, prodloužené půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem dobrodruha a historika Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je Jan Červinka, který se účastnil všech klíčových československých expedic do velehor v 50.-80. letech.

Honzovo vyprávění by vydalo na 3-4 díly, tak jsme se rozhodli pro dvě delší části bezmála dvou hodin bez střihu. Jeden z posledních žijících matadorů poválečné generace se horolezení věnuje od roku 1946 a byl členem prvního reprezentačního družstva, které vzniklo v roce 1950. Účastnil se 1. československé horolezecko-vědecké expedice do Hindúkuše v roce 1965 a dalších jedenácti expedic do světových velehor. Hranici osmi tisíc metrů prolomil v roce 1976 výstupem na jižní vrchol himálajské Makalu. Muž mocné fyzické kondice, nezlomné vůle a pevných nervů, kterému nechybí smysl pro humor a umělecké cítění, zřejmé nejen z fotografií, které mnozí z vás znají z jeho autorských výstav, kterých už proběhlo pětadvacet.

Ve videu jsou použity fotografie Viléma Heckela, osobního přítele Honzy Červinky. Děkujeme Heleně Heckelové a archivu Viléma Heckela!



Borek   [úpravy] 07:16 20.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Film09:44:56 20.05.2021
Ahojte, neviete kde by sa dal pozriet, zohnat spominany film "Kam vtak nedoletne" ? Vdaka moc.
Pavolodpovědět 
 Re: Film10:13:52 20.05.2021
youtu.be/vVd2oRt2DtM
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Film10:36:04 20.05.2021
Velka vdaka, vyborny film a rovnako tak aj rozhovor.
Pavolodpovědět 

 super09:28:34 26.05.2021
Konecne jsem si to vecer pred spanim pustil. Dekuju a moc se tesim na pokracovnai.

Uz se tu psalo, ze moderator je trochu studenej, ale za to je dost dobre pripravenej. Ty zpovidane legendy bych klidne nechal se vic rozpovidat. Tohle jsou lidi, u kterych nevadi, kdyz toho reknou vic. Jsem treba netusil, ze Radan Kuchar mel jako horskeho vudce Raymonda Lamberta. (Toho, ktery to v roce 1952 s Tenzingem otocil cca 200-300 m pod vrcholem. Taky vylezl nejakou sparu.) Vypraveni o tom, jak v roce 1965 jel jako druhy kameraman a co s tim bylo driny, je take dobre. A jak vzal Vilema Heckela na konci na jeden kopec, to je proste krasa.
jx zeroodpovědět 

 Foto dne:
Affensteine
Sasko Gedicht, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (183634)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Velvet Undergrou 8a Kalymnos
Hadí Kůže VI Skály U Obroku
Past Na Mamuta 6B Tisá - Modřín
Strážník 4+ Sklárna Jih
Údolka 5B Sklárna Jih
Nově komentované:
Ich Will Dich 7/7+ Frankenjura
Č. 4 5+ Manínska Úžina
Váhy VIIIb Tisá - Malé Stěny
Velký Strach IXa Tisá - Malé Stěny
Normální Cesta II Drábovna

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... |

 Nové komentáře:
Re: joNo | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: joNo | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | joNo | Re: Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (41)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1756 
 Ne 
 1682 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.